ZPRÁVY

Z policejní linky - 43. týden

25. října 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 43. týden
 • Prázdná výloha
 • Poškození vozidla
 • Nehoda u Mohelnice zkomplikovala dopravu
 • Nedobrzdil a narazil do autobusu
 • Kontrolovali řidiče
 • Převrátil kamion na bok
 • Při předjíždění se srazila s protijedoucím autem
 • Policisté dohlíželi na BESIP
 • Vzal štípačku i s plachtou
 • Odcizené auto se po dvaceti letech našlo
 • Alkohol za volant nepatří

 Prázdná výloha
Šumperk - Škodu za téměř 11 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel v Šumperku. V pátek 23. října odpoledne se nepozorovaně přikradl k výloze v jedné šumperské prodejně. Z neuzamčené výlohy odcizil čtyři vystavené bundy různých značek, dva kabáty a jeden batoh, čímž způsobil škodu ve výši 10 830 korun.

Poškození vozidla
Šumperk - V pátek 23. října v odpoledních hodinách neznámý pachatel poškodil osobní vozidlo značky Mercedes Benz, které bylo zaparkováno na ulici Langrova v Šumperku. Pachatel na voze poškrábal téměř všechny dveře. Osmatřicetiletý majitel vyčíslil způsobenou škodu na 15 tisíc korun.

Nehoda u Mohelnice zkomplikovala dopravu
Mohelnice - Ve čtvrtek 22. října krátce po půl jedenácté dopoledne došlo u Mohelnice k dopravní nehodě s těžkým zraněním. Vozidlo značky Fiat Palio, které řídil 73letý muž, vyjíždělo z Mohelnice směrem na Olomouc. Vjelo do křižovatky z vedlejší pozemní komunikace v době, kdy po hlavní silnici přijíždělo ve směru od Olomouce osobní motorové vozidlo značky Volvo. Řidička automoibilu na situaci zareagovala stržením řízení vlevo, ale střetu již nezabránila. Při nehodě byla těžce zraněna spolujezdkyně ve fiatu a s tímto zraněním byla letecky transportována do Fakultní nemocnice Olomouc. Řidič fiatu a řidička i její pětileté dítě ve volvu byli také zraněni. Všichni tři byli převezeni do nemocnice v Šumperku. U obou řidičů byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 333 tisíc korun, z toho 30 tisíc na fiatu a 300 tisíc na volvu. Při nehodě bylo poškozeno také dopravní značení a škoda byla odhadnuta na 3 tisíce korun. Okolnosti nehody se dále vyšetřují.

Nedobrzdil a narazil do autobusu
Rapotín - Ve středu 21. října kolem půl osmé večer došlo v Rapotíně na ulici Jesenické k dopravní nehodě. Osobní motorové vozidlo značky Škoda Fabia projíždělo obcí ve směru na Šumperk. Když linkový autobus jedoucí před tímto vozidlem musel náhle zabrzdit, protože mu do dráhy vběhl pes, nestačil 55letý řidič fabie zareagovat a narazil do autobusu. U obou řidičů byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Řidič osobního vozu utrpěl při nehodě několik tržných ranek na ruce, ale ošetření odmítl. Ke zranění dalších osob nedošlo. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 130 tisíc korun, z toho 80 tisíc korun na osobním automobilu a 50 tisíc korun na autobusu. Policisté řidiči škodovky uložili blokovou pokutu ve výši tisíc korun.


Kontrolovali řidiče
Mohelnice - Ve středu 21. října dopoledne se mohelničtí policisté zaměřili na bezpečnost silničního provozu. Při této akci zkontrolovali celkem 145 vozidel a zjistili šestnáct přestupků, které na místě vyřešili blokovými pokutami v celkové výši 2 500 korun. Nejčastěji řešeným přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidla nebo jízda bez použití bezpečnostních pásů, někteří řidiči pak dostali pokutu za nerespektování dopravního značení, nebo parkování v místě, kde je to zakázáno. Během těchto kontrol policisté provedli u řidičů 35 orientačních dechových zkoušek na alkohol, všechny byly negativní.

Převrátil kamion na bok
Mohelnice - V úterý 20. října ve 14:30 hodin došlo na silnici mezi Mohelnicí a Moravskou Třebovou k havárii tahače s návěsem. Nákladní soupravu řídil 32letý muž z Ostravy. Dle jeho vyjádření se při jízdě ve směru od Mohelnice ve stoupání na přímém úseku silnice vyhýbal nezjištěnému předmětu, který měl ležet na komunikaci. V důsledku toho vyjel mimo silnici vpravo, kde narazil do vzrostlého stromu. Řidič při nehodě utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen na ošetření do nemocnice v Šumperku. Orientační dechová zkouška na alkohol byla negativní. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 605 tisíc korun. Policisté řidiči uložili blokovou pokutu ve výši tisíc korun.

Při předjíždění se srazila s protijedoucím autem
Libivá - V úterý 20. října krátce před devatenáctou hodinou došlo na silnici mezi obcemi Libivá a Vlachov ke střetu dvou osobních vozidel. 26letá řidička s vozidlem značky Ford Mondeo jela ve směru od Vlachova na Libivou. Při předjíždění se čelně střetla s protijedoucím vozidlem značky Renault Laguna. Po nárazu byl její automobil odhozen mimo komunikaci a skončil na střeše v poli. Při nehodě utrpěla zranění jak řidička fordu, tak i řidička a spolujezdkyně v renaultu. Všechny byly převezeny na ošetření do Fakultní nemocnice v Olomouci. Vzhledem ke zranění obou řidiček nebyly provedeny dechové zkoušky na alkohol, a proto byl vyžádán odběr krve v nemocnici. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření. Celková škoda na obou vozidlech byla předběžně vyčíslena na 180 tisíc korun.

Policisté dohlíželi na BESIP
Zábřeh, Velké Losiny - Policisté ze Zábřeha a Velkých Losin se v pondělí 19. října zaměřili na bezpečnost silničního provozu. Během dopoledne zkontrolovali celkem 204 vozidel a zjistili 45 přestupků. Ve 26 případech se jednalo o nevyhovující technický stav vozidla, osm řidičů nemělo při jízdě všechny předepsané doklady, ve čtyřech případech nebyl řidič či spolujezdec připoután bezpečnostním pásem. Dalším prohřeškem pak byla například jízda bez předepsaného osvětlení vozidla, nebo nerespektování dopravního značení. Za přestupky byly uloženy blokové pokuty v celkové výši 6 200 korun. Dva řidiči při jízdě neměli platný lékařský posudek. Tyto přestupky budou postoupeny k řešení příslušnému správnímu orgánu.

Vzal štípačku i s plachtou
Hanušovice - Zřejmě v noci na pondělí 19. října odcizil neznámý pachatel v Hanušovicích elektrickou štípačku na dřevo i s krycí plachtou, kterou byla zakrytá. Štípačku majitel nechal stát na volném prostranství u jedné z řadových garáží na sídlišti Na Holbě. Škodu předběžně vyčíslil na více jak 20 tisíc korun.

Odcizené auto se po dvaceti letech našlo
Moravičany - V noci na pondělí 19. října bylo z vodní nádrže tzv. Bagru na Mohelnicku vytaženo osobní motorové vozidla značky Škoda 105. Na skutečnost, že se v Moravičanském jezeře vozidlo nachází, policisty cestou linky 158 upozornil jeden z rybářů. V neděli 18. října na zmiňovaném jezeře rybařil. Tam se setkal se dvěma amatérskými potápěči. Když se jich ptal, jaké ryby viděli, odpověděli, že žádné, ale že viděli v hloubce asi osmi metrů auto. Poté se sbalili a odjeli pryč. Rybáři to nedalo a později zavolal na policii. K jezeru byli ještě tentýž večer přivoláni policejní potápěči, aby označené místo prohledali. Asi po hodině auto skutečně našli. Hasiči s pomocí těžké techniky pak vozidlo plné bahna vytáhli z vody na břeh. Policisté při prověřování události zjistili, že vozidlo byl v září roku 1995 odcizeno v Zábřehu. Po provedení dalších nezbytných úkonů, v souvislosti s nálezem odcizeného vozidla, bude auto předáno majiteli.


Alkohol za volant nepatří
Olšany - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 27letý muž ze Šumperska. Mladý muž měl v noci na neděli 18. října s vozidlem značky Renault Laguna projíždět obcí Olšany. Při výjezdu z mírné zatáčky zřejmě nezvládl řízení a přední částí vozidla sjel do příkopy. Ke zranění osob při havárii nedošlo. Policisté u muže provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, a ta byla pozitivní. Přístroj naměřil 2,02 promile alkoholu v dechu. Opakovanou dechovou zkouškou pak byla naměřena hodnota 2,01 promile. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).