ZPRÁVY

Z policejní linky - 43. týden

27. října 2014, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 43. týden
 • Zmizela kola
 • Pro zloděje sezóna začíná
 • Poškodil trezor
 • Řidička nerespektuje zákon
 • Bezpečnostní opatření
 • Přepadl seniorku
 • Vandal po sobě zanechal nesmazatelnou stopu
 • Obratný správce finančních prostředků
 • Barevná chalupa
 • Překopl plynové potrubí
 • Vnikl na krytý bazén
 • Odcizil baskytaru
 • Testy na alkohol a drogy odmítl
 • Odevzdali munici
 • Vykradený pokoj v penzionu

Zmizela kola
Šumperk
- Od pátku 24. října přijali šumperští policisté dvě oznámení, týkající se krádeží kol. K první krádeži kola došlo někdy v době od 10. do 24. října v domě na ulici Jiřího z Poděbrad v Šumperku. Zatím neznámý pachatel vnikl po poškození zámku do sklepní koje, odkud odcizil pánské horské jízdní kolo zn. Superior za 10 tisíc korun.
Ke druhé krádeži došlo někdy v době od 20. do 25. října v domě na ulici Jeremenkově v Šumperku. Zatím neznámý pachatel vnikl do půdní koje, odkud odcizil dámské horské jízdní kolo zn. Alpina. Majiteli způsobil škodu za 6 tisíc korun.

Pro zloděje sezóna začíná
Zábřeh
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 21. do 23. října na ulici Havlíčkové v Zábřehu vnikl do zahrádkářské kolonie. Na místě poškodil dvě chatky, ze kterých odcizil nářadí v hodnotě 9 tisíc korun. Celkově způsobil škodu kolem 16 tisíc korun.

Poškodil trezor
Zábřeh
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který ve čtvrtek 23. října kolem jedné hodiny ranní na ulici Na Křtaltě v Zábřehu po poškození kamerového systému a přestřižení zámku u mříží vnikl do objektu společnosti Zapabeton. V místnosti kanceláře, těžkým předmětem poškodil dveře od zabudovaného trezoru. Do trezoru se nedostal, následně byl vyrušen pracovníkem ostrahy a z místa utekl. Celkově stihl způsobit škodu kolem 5 tisíc korun.

Řidička nerespektuje zákon
Šumperk
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelá 30letá žena ze Šumperka, která byla dne 22. října po třinácté hodině na ulici Gen. Svobody v Šumperku kontrolována jako řidička vozidla BMW. Jelikož žena nepředložila potřebné doklady, byla provedena lustrace v evidenci řidičů, kde policisté zjistili, že kontrolovaná má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do srpna 2018. Podezřelá byla zadržena a převezena na obvodní oddělení. V současné době jí hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Bezpečnostní opatření
Šumperk
– Ve středu 22. října od šestnácté do dvaadvacáté hodiny v Šumperku proběhlo bezpečnostní opatření, zaměřené na dodržování pravidel silničního provozu, pátrání po osobách, věcech a na zajištění veřejného pořádku v souvislosti s hokejovým utkáním. Do akce bylo nasazeno celkem 81 policistů ze všech složek územního odboru. Bylo zkontrolováno 346 vozidel a zjištěno 45 přestupků. Čtyřiačtyřicet přestupků řešili muži zákona blokovou pokutou na místě v celkové částce 9 600 korun. Jeden přestupek byl oznámen ke správnímu orgánu, jednalo se o cyklistu, který jel na kole pod vlivem alkoholu, kdy nadýchal 2, 27 promile. Hokejového utkání se zúčastnilo přibližně 1200 diváku, kdy policisté zkontrolovali 35 hostujících fanoušků. K narušení veřejného pořádku nedošlo, nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání a policie v souvislosti s tímto opatřením nemusela zasahovat.

Přepadl seniorku
Zábřeh
- Z trestného činu loupeže je obviněný 18letý mladík ze Zábřehu. Ten ve středu 22. října po dvacáté hodině na ulici Školské v Zábřehu přepadl 75letou ženu. Poškozenou zezadu prudce srazil na zem a snažil se jí vytrhnout kabelku, což se mu po chvíli podařilo, posléze z místa utekl. Žena utrpěla pohmožděniny a odřeniny. Škoda, kterou pachatel způsobil, na odcizené kabelce a penězích, činí kolem 6 400 korun. Na základě získaného popisu se podařilo ještě ten den mladíka vypátrat a zadržet v místní herně, kde již utrácel odcizené peníze. V současné době je obviněný v policejní cele a bude podán návrh na vzetí do vazby. Mladíkovi za tento čin hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

Vandal po sobě zanechal nesmazatelnou stopu
Šumpersko
- Škodu ve výši 30 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel na vozidle značky Mercedes Benz Vito v době od 13. do 16. října. Do laku vozidla vyryl na pravé a levé boční části 5 rýh různých délek, které svojí hloubkou zasahují do různých struktur části laku vozidla. Za to hrozí vandalovi až jednoroční pobyt ve vězení. Policisté se případem zabývají.

Obratný správce finančních prostředků
Šumpersko
- Podezřelý z trestného činu zpronevěra je od včerejšího dne jednašedesátiletý muž ze Šumperska, který si jako předseda bytového družstva neoprávněně přisvojil finanční hotovost všech družstevníků. Od roku 2011 do srpna 2013 si měl neoprávněně ze společných financí proplácet své soukromé výdaje a vybíral finanční prostředky nechválené na členské schůzi, které se netýkaly potřeb družstva. Celková byla škoda vyčíslena na více jak 34 tisíc korun. V případě odsouzení mu nyní hrozí až dva roky za mřížemi.

Barevná chalupa
Nový Malín
- Někdy v době od začátku října k minulému týdnu v chatové osadě Krásné v obci Nový Malín poškodil nástřikem barvy dveře a okno rekreační chalupy dosud neznámý pachatel. V cylindrické vložce zámku vchodových dveří pak zalomil nezjištěný předmět, čímž majiteli způsobil celkovou škodu ve výši 500 korun. Policisté případ prověřují jako podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

Překopl plynové potrubí
Žadlovice
- Z trestného činu poškození a ohrožení obecně prospěšného zařízení z nedbalosti je podezřelý 30letý bagrista, který dne 20. října po sedmnácté hodině v obci Žadlovice při výkopových pracích překopl plastové plynové potrubí. Na místě zasahovaly hasičské jednotky a přívod byl uzavřen. Bez dodávky plynu zůstaly dvě místní vesnice Pavlov a Lechovice. Oprava trvala několik dní. Předběžná škoda byla vyčíslena na částku 10 tisíc korun. K evakuaci a zranění osob nedošlo.

Vnikl na krytý bazén
Zábřeh
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 19. do 20. října doposud nezjištěným způsobem vnikl do objektu krytého bazénu v Zábřehu. Na recepci vypáčil pokladničku, ze které odcizil finanční hotovost přes 53 tisíc korun. Dále vypáčil dveře do bistra, kde vzal 14 kartonů cigaret. Celková škoda na poškozeném zařízení, odcizených penězích a cigaretách byla vyčíslena na více než 133 tisíc korun.

Odcizil baskytaru
Šumperk
- Trestných činů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 19. do 20. října vnikl do rodinného domu na Kozinově ulici v Šumperku. Z domu odcizil baskytaru s efekty, batoh s osobními doklady, notebook a dva mobilní telefony. Celkově majiteli způsobil škodu přes 33 tisíc korun.

Testy na alkohol a drogy odmítl
Šumperk
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 36letý muž z Olomouce, který v pondělí 20. října po páté hodině ranní na Vančurově ulici v Šumperku řídil motorové vozidlo VW Golf. Muž byl v rámci silniční kontroly vyzván k testům na alkohol a drogy, které odmítl. Lustrací bylo zjištěno, že má vysloven Okresním soudem v Šumperku zákaz řízení do června 2018. Podezřelý byl na místě zadržen.

Odevzdali munici
Šumperk, Horní Studénky
– V pondělí 20. října se dostavil na policii v Šumperku 69letý muž z Horních Studének, který odevzdal celkem devět kusů nábojů ráže 7, 62 mm, 9 mm a krabičku startovacího střeliva. Munice byla zadokumentována a bude převezena k likvidaci.

Vykradený pokoj v penzionu
Hanušovice
- V neděli 19. října večer oznámila provozovatelka penzionu v obci Hanušovice krádež na jednom z pokojů. Dosud nezjištěná osoba zde ukradla set top box, ovladače a svým spolubydlícím další drobné věci. Oznamovatelka škodu vyčíslila na 2 500 korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z krádeže. V případě dopadení zloděje a prokázáni viny mu hrozí až dva roky ve vězení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.