ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 42. týden

20. října 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 42. týden
  • Nezodpovědné řidičky
  • Vloupání do domu
  • Přisvojil si peněženku
  • Okradený rybář
  • Podvodné jednání
  • Vloupání do areálu
  • Krádež úlů
  • Poškodil kříž
  • Loupil na zahrádkách
  • Řídili pod vlivem alkoholu

Nezodpovědné řidičky
Šumperk – Hned dvě opilé ženy za volantem přistihli o víkendu šumperští policisté. První řidičku kontrolovali v pátek 18. října krátce před třiadvacátou hodinou v Šumperku na ulici Havlíčkova. Žena řídila vozidlo Opel Corsa. Policisté ji po kontrole předepsaných dokladů vyzvali k podrobení se orientačním dechovým zkouškám na alkohol. Žena souhlasila a přístroj jí naměřil 1,35 promile a 1,45 promile alkoholu v dechu. Další řidičku, která řídila vozidlo Mazda 6, policisté kontrolovali v sobotu 19. října po třetí hodině ranní na ulici Dr. E. Beneše. Žena se podrobila orientačním dechovým zkouškám na alkohol. Ty byly pozitivní, přístroj zaznamenal dvě stejné hodnoty 1,75 promile alkoholu v dechu. Obě ženy s naměřenými hodnotami souhlasily.

Vloupání do domu
Hanušovicko – Zloděj při krádeži nepohrdl krátkým občerstvením. Někdy v době od 8. do 18. října se neznámý pachatel vloupal do rekonstruovaného a neobydleného domu na Hanušovicku. Po vypáčení plastového okna vnikl do budovy, kde z chodby odcizil křovinořez, přímočarou pilu, vrtačku a motorovou pilu. V kuchyni si zřejmě na chvíli odpočinul, když požil nalezený alkoholický nápoj a minerálku. Také rozbil tři talíře a tři hrnky na kávu. Celková škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun.

Přisvojil si peněženku
Velké Losiny – Ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý dosud neznámý pachatel, který si přisvojil odloženou peněženku. Pětatřicetiletá žena si odložila ve Velkých Losinách na lavičku svou peněženku. Bohužel ji tam zapomněla. Pachatel si peněženku i s finanční hotovostí a platební kartou nálezem přisvojil. Poškozené ženě vznikla škoda za 4 500 korun.

Okradený rybář
Šumperk – Zloděj ukradl rybářské vybavení. Neznámý pachatel se v době od 15. do 16. října vkradl do prostor panelového domu v Šumperku. Z neuzamčeného balkónu v mezipatře odcizil rybářské vybavení v hodnotě 9 200 korun. Čtyřicetiletý majitel nyní postrádá čtyři pruty, rybářské tašky, židličku a další.

Podvodné jednání
Šumperk – Policisté ze Šumperka řeší podvodné jednání na internetu. Čtyřicetiletý muž si na internetu vyhlédl inzerát, ve kterém nabízeli k prodeji mobilní telefon Apple iPhone 7 Plus za částku 7 tisíc korun. Na nabídku reagoval a s prodávajícím se domluvil na platbě. Na začátku října převedl částku 7 150 korun na požadovaný bankovní účet. Po tom, co prodejci peníze přišly, jej nelze kontaktovat.

Vloupání do areálu
Rapotín – Škodu za téměř 40 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel v Rapotíně. V noci na úterý 15. října poškodil oplocení soukromého areálu. Po vypáčení okna vnikl do hospodářské budovy, ze které odcizil řetězovou pilu, elektrické kabely a jističe, vše v hodnotě 28 900 korun. Poté se zloděj vydal do sousedního areálu. Otevřeným oknem vlezl do dílny. Zde si přisvojil sadu nářadí a aku kotoučovou ruční pilu v celkové hodnotě 9 500 korun.

Krádež úlů
Hanušovice – Včelař přišel o úly. Třiačtyřicetiletý muž měl na volně přístupném pozemku v Hanušovicích čtyři dřevěné úly se včelstvem. Pachatel využil toho, že včelař včely již zazimoval a často je nekontroloval a odcizil je. Z místa zmizel také pozinkovaný dýmák. Včelař vyčíslil škodu na téměř 17 tisíc korun.

Poškodil kříž
Postřelmůvek – Ze spáchání přečinu poškození cizí věci je podezřelý dosud neznámý pachatel, který poškodil pískovcový kříž. V noci na pondělí 14. října někdo převrátil podstavec s pískovcovým křížem u obce Postřelmůvek. Při pádu na zem došlo k poškození kříže. Svým jednáním způsobil neznámý pachatel škodu za 30 tisíc korun.

Loupil na zahrádkách
Libina – Ze zahrádkářské kolonie zmizelo nářadí. Neznámý pachatel navštívil v noci na pondělí 14. října zahrádkářskou kolonii v Libině. Na jedné ze zahrádek vypáčil dřevěnou bednu, ze které odcizil elektrocentrálu. Na další vypáčil dveře kůlny na nářadí a odcizil benzínové čerpadlo na vodu, pákové nůžky, kalač a aku vrtačku. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 9 700 korun.

Řídili pod vlivem alkoholu
Šumperk – Do policejní cely putoval osmadvacetiletý řidič, který řídil pod vlivem alkoholu. Policisté muže zastavili v sobotu 12. října v Šumperku. Před sedmou hodinou ranní projížděl s vozem značky Land Rover ulicí M. R. Štefánika, kde ho zastavila policejní hlídka. Orientační dechová zkouška potvrdila, že muž usedl za volant po požití alkoholu. Přístroj Dräger naměřil hodnotu 2,31 promile alkoholu.
Petrov nad Desnou – Ze stejného přečinu je podezřelý i stejně starý řidič, kterého policisté zastavili o den později v obci Petrov nad Desnou. Pozornost policistů upoutal mladý muž hned. Jel totiž na motocyklu bez registrační značky a bez ochranné přilby. Během kontroly policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a na motocykl usedl pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 1,28 promile alkoholu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Naposledy v letošním roce můžete soutěžit s Týdnem na severu. Opět nabídneme dvě otázky, opět rozdělíme několik výher. Čekají na vás volňásky na hudební večer skupiny Dying Passion a jejich hostů a dále dvojvstupenka na koncert Moravia Big Bandu (MBB). Tak soutěžte a nezapomeňte poslat číslo i písmeno odpovědi!

Soutěžní otázka č. 1: ( Předvánoční koncert MBB, 18. 12., 19.00, Zábřežská kulturní, 1x 2 vstupenky)

Kolikáté výročí od svého vzniku letos oslavil orchestr MORAVIA BIG BAND?
1A) 30.
1B) 35.
1C) 40.

Soutěžní otázka č. 2: ( Mezi svátky VIII., 27.12., H-Club, Šumperk , 3 vstupenky)

Jak se jmenuje zpěvačka Dying Passion?
2A) Zuzana Jelínková
2B) Hana Horecká
2c) Elis Mraz

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:
Dvě volné vstupenky na koncert Skupiny Olympic, konaný 13. prosince v šumperském Domě kultury vyhrávají: Eva Vaňková ze Šumperka a Martina Pinosová z D. Libiny. Dvojvstupenku na koncert Tomáše Kočko s orchestrem budou mít v KKC Rapotín zadarmo rezervovanou Josef Janota z Loučné n. D. a Vlasta Španihelová z N. Malína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.