ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 42. týden

21. října 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 42. týden
  • Motorkář srazil policistku
  • Silniční kontroly
  • Vloupání do zahradního domku
  • Krádež dřevní hmoty
  • Manipuloval s tachografem
  • Zmizely pily
  • Alkohol za volant nepatří

Motorkář srazil policistku
Mohelnice – Ze spáchání zvlášť závažného zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy obvinili šumperští kriminalisté muže ze Zábřežska. 34letý řidič motocyklu ve čtvrtek 18. října ráno v Mohelnici srazil a zranil policistku při výkonu služby. Hlídka dopravního inspektorátu prováděla na ulici Družstevní dohled na dodržování pravidel silničního provozu a stanovené rychlosti jízdy v obci. V rámci této kontroly byla řidiči motocyklu naměřena rychlost 92 km/hod. Z tohoto důvodu byl předepsaným způsobem zastavován na ulici Uničovské další hlídkou policistů. Policistka mu zcela zřetelně a včas dávala znamení k zastavení. Na její výzvu zareagoval nejprve zpomalením jízdy. Ve vzdálenosti zhruba dvou až tří metrů před policistkou však zprudka přidal plyn, a ve snaze z místa ujet na policistku najel. Té se přes veškerou snahu již střetu nepodařilo zabránit a spadla na silnici. Po střetu s policistkou motorkář havaroval. Policisté jej na místě zadrželi a na pomoc ihned přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Oba účastníci byli po prvotním ošetření přepraveni k dalšímu vyšetření do šumperské nemocnice. Zraněná žena byla po ošetření propuštěna do domácího léčení a byla jí vystavena pracovní neschopnost. Záhy policisté zjistili, že důvodů, proč se chtěl řidič motocyklu kontrole vyhnout, bylo hned několik. Nikdy nebyl držitelem žádného řidičského oprávnění a k jízdě užil neregistrovaný motocykl, který, jak sám uvedl, si podomácku sestavil z různých dílů. Na motocykl připevnil registrační značku, kterou dříve našel a ponechal si ji. Policisté řidiče vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce a také orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Zatímco dechová zkouška byla negativní, test na přítomnost jiných návykových látek ukázal pozitivní hodnotu na látku amfetamin/metamfetamin. Při kontrole byly u řidiče nalezeny a zajištěny také obaly obsahující sušenou rostlinnou hmotu a bílou krystalickou látku, pravděpodobně pervitin.
 


Silniční kontroly
Zábřežsko – Řidiči na Zábřežsku se mohli setkat s četnějšími silničními kontrolami. Během dopoledne ve čtvrtek 18. října se policisté zaměřili především na dodržování pravidel silničního provozu a zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozidel. V průběhu akce zkontrolovali čtyřicet devět vozidel a zjistili jedenáct přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. V šesti případech nebyli řidiči během jízdy připoutáni bezpečnostním pásem, v dalších pěti policisté zjistili špatný technický stav vozidel. Všechny tyto přestupky byly vyřešeny na místě uložením pokuty.

Vloupání do zahradního domku
Staré Město – Policisté pátrají po pachateli, který vykradl zahradní domek. V úterý 16. října během dne někdo neoprávněně vnikl na pozemek u rodinného domu ve Starém Městě. Nezjištěným způsobem odstranil visací zámek zajišťující dveře zahradního domku, a zevnitř odcizil dva batohy s rybářským vybavením. Jejich majiteli způsobil škodu za 11 tisíc korun.

Krádež dřevní hmoty
Rohle – Zloděj dřeva způsobil škodu předběžně vyčíslenou na více než 300 tisíc korun. V blíže nezjištěné době od 12. do 16. října se neznámý pachatel zmocnil asi 210 m3 vytěženého smrkového dřeva, které měl jeho majitel uskladněné a připravené k přepravě v lese v katastru obce Rohle, pod Rohelskou boudou na Šumpersku. V této souvislosti policisté žádají občany, kteří mají jakýkoliv poznatek ke krádeži dřevní hmoty, případně k pohybu podezřelých vozidel v okolí místa činu, aby policisty kontaktovali buď na telefonním čísle 974779651, nebo kdykoli na bezplatné lince 158.

Manipuloval s tachografem
Mohelnice – Muž z Kroměřížska je podezřelý ze spáchání trestného činu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. V pondělí 15. října jel 55letý muž s nákladním vozidlem po silnici I/35 ve směru od Mohelnice na Studenou Loučku, kde jej zastavila a kontrolovala hlídka dopravních policistů. Při kontrole policisté zjistili, že řidič během jízdy z Holešova do Mohelnice vložil do tachografu nejprve kartu jiného řidiče a posléze svoji kartu. Neoprávněně tedy vložil data na cizí kartu řidiče a do paměti digitálního tachografu. Do záznamů tak vkládal nepravdivé údaje o době řízení a povinných bezpečnostních přestávkách. Věc si převzali šumperští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání výše uvedeného trestného činu.

Zmizely pily
Velké Losiny – Z dílny zmizely motorové pily. Zřejmě přes noc na neděli 14. října se neznámý pachatel vloupal do dílny u rodinného domu ve Velkých Losinách. Odsud odcizil tři motorové pily. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun.

Alkohol za volant nepatří
Nový Malín – Policisté chytili řidiče pod vlivem alkoholu. V neděli 14. října krátce pře půlnocí zastavila a kontrolovala policejní hlídka v Novém Malíně osobní motorové vozidlo, které řídil 57letý muž ze Šumperska. Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce na alkohol, která měla pozitivní výsledek, a to 2,76 promile.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.