ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 42. týden

21. října 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 42. týden
  • Motorkář srazil policistku
  • Silniční kontroly
  • Vloupání do zahradního domku
  • Krádež dřevní hmoty
  • Manipuloval s tachografem
  • Zmizely pily
  • Alkohol za volant nepatří

Motorkář srazil policistku
Mohelnice – Ze spáchání zvlášť závažného zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy obvinili šumperští kriminalisté muže ze Zábřežska. 34letý řidič motocyklu ve čtvrtek 18. října ráno v Mohelnici srazil a zranil policistku při výkonu služby. Hlídka dopravního inspektorátu prováděla na ulici Družstevní dohled na dodržování pravidel silničního provozu a stanovené rychlosti jízdy v obci. V rámci této kontroly byla řidiči motocyklu naměřena rychlost 92 km/hod. Z tohoto důvodu byl předepsaným způsobem zastavován na ulici Uničovské další hlídkou policistů. Policistka mu zcela zřetelně a včas dávala znamení k zastavení. Na její výzvu zareagoval nejprve zpomalením jízdy. Ve vzdálenosti zhruba dvou až tří metrů před policistkou však zprudka přidal plyn, a ve snaze z místa ujet na policistku najel. Té se přes veškerou snahu již střetu nepodařilo zabránit a spadla na silnici. Po střetu s policistkou motorkář havaroval. Policisté jej na místě zadrželi a na pomoc ihned přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Oba účastníci byli po prvotním ošetření přepraveni k dalšímu vyšetření do šumperské nemocnice. Zraněná žena byla po ošetření propuštěna do domácího léčení a byla jí vystavena pracovní neschopnost. Záhy policisté zjistili, že důvodů, proč se chtěl řidič motocyklu kontrole vyhnout, bylo hned několik. Nikdy nebyl držitelem žádného řidičského oprávnění a k jízdě užil neregistrovaný motocykl, který, jak sám uvedl, si podomácku sestavil z různých dílů. Na motocykl připevnil registrační značku, kterou dříve našel a ponechal si ji. Policisté řidiče vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce a také orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Zatímco dechová zkouška byla negativní, test na přítomnost jiných návykových látek ukázal pozitivní hodnotu na látku amfetamin/metamfetamin. Při kontrole byly u řidiče nalezeny a zajištěny také obaly obsahující sušenou rostlinnou hmotu a bílou krystalickou látku, pravděpodobně pervitin.
 


Silniční kontroly
Zábřežsko – Řidiči na Zábřežsku se mohli setkat s četnějšími silničními kontrolami. Během dopoledne ve čtvrtek 18. října se policisté zaměřili především na dodržování pravidel silničního provozu a zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozidel. V průběhu akce zkontrolovali čtyřicet devět vozidel a zjistili jedenáct přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. V šesti případech nebyli řidiči během jízdy připoutáni bezpečnostním pásem, v dalších pěti policisté zjistili špatný technický stav vozidel. Všechny tyto přestupky byly vyřešeny na místě uložením pokuty.

Vloupání do zahradního domku
Staré Město – Policisté pátrají po pachateli, který vykradl zahradní domek. V úterý 16. října během dne někdo neoprávněně vnikl na pozemek u rodinného domu ve Starém Městě. Nezjištěným způsobem odstranil visací zámek zajišťující dveře zahradního domku, a zevnitř odcizil dva batohy s rybářským vybavením. Jejich majiteli způsobil škodu za 11 tisíc korun.

Krádež dřevní hmoty
Rohle – Zloděj dřeva způsobil škodu předběžně vyčíslenou na více než 300 tisíc korun. V blíže nezjištěné době od 12. do 16. října se neznámý pachatel zmocnil asi 210 m3 vytěženého smrkového dřeva, které měl jeho majitel uskladněné a připravené k přepravě v lese v katastru obce Rohle, pod Rohelskou boudou na Šumpersku. V této souvislosti policisté žádají občany, kteří mají jakýkoliv poznatek ke krádeži dřevní hmoty, případně k pohybu podezřelých vozidel v okolí místa činu, aby policisty kontaktovali buď na telefonním čísle 974779651, nebo kdykoli na bezplatné lince 158.

Manipuloval s tachografem
Mohelnice – Muž z Kroměřížska je podezřelý ze spáchání trestného činu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. V pondělí 15. října jel 55letý muž s nákladním vozidlem po silnici I/35 ve směru od Mohelnice na Studenou Loučku, kde jej zastavila a kontrolovala hlídka dopravních policistů. Při kontrole policisté zjistili, že řidič během jízdy z Holešova do Mohelnice vložil do tachografu nejprve kartu jiného řidiče a posléze svoji kartu. Neoprávněně tedy vložil data na cizí kartu řidiče a do paměti digitálního tachografu. Do záznamů tak vkládal nepravdivé údaje o době řízení a povinných bezpečnostních přestávkách. Věc si převzali šumperští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání výše uvedeného trestného činu.

Zmizely pily
Velké Losiny – Z dílny zmizely motorové pily. Zřejmě přes noc na neděli 14. října se neznámý pachatel vloupal do dílny u rodinného domu ve Velkých Losinách. Odsud odcizil tři motorové pily. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun.

Alkohol za volant nepatří
Nový Malín – Policisté chytili řidiče pod vlivem alkoholu. V neděli 14. října krátce pře půlnocí zastavila a kontrolovala policejní hlídka v Novém Malíně osobní motorové vozidlo, které řídil 57letý muž ze Šumperska. Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce na alkohol, která měla pozitivní výsledek, a to 2,76 promile.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.