ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 42. týden

22. října 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 42. týden
  • Na diskotéce přišla o kabelku
  • Střet nákladních vozidel
  • Za volantem neměl co dělat
  • Zlodějům se hodí vše
  • Vloupal se do garáže
  • Střet dvou vozidel
  • Odcizenou uzeninu schovával v nohavici kalhot
  • Lekl se jiného vozidla
  • Střet motocyklu s vozidlem
  • Obohacovala se na úkor zaměstnavatele

Na diskotéce přišla o kabelku
Šumperk – Zloděj využil nepozornosti mladé ženy a vzal jí kabelku. V noci na neděli 22. října byla 24letá dívka na diskotéce. Neznámý pachatel jí odcizil kabelku, kterou měla položenou na barovém pultu. Uvnitř měla mobilní telefon, osobní doklady, peněženku s hotovostí 8 tisíc korun a další věci. Celkovou škodu předběžně odhadla na 10 tisíc korun.

Střet nákladních vozidel

Studená Loučka – Mezi Studenou Loučkou a Moravskou Třebovou došlo k dopravní nehodě. V pátek 20. října brzo ráno jel 23letý řidič tahače Scania s návěsem po silnici I/35. Při průjezdu táhlou levotočivou zatáčkou přejel do protisměru, kde levou boční částí soupravy narazil do projíždějícího nákladního vozu s přívěsem. Při nehodě řidiči neutrpěli žádná zranění. Škoda na tahačích byla předběžně vyčíslena na částku 850 tisíc korun. Mladému řidiči byla uložena bloková pokuta.


Za volantem neměl co dělat
Zábřeh - Ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 44letý řidič. Ve středu 18. října usedl muž za volant vozidla Škoda Octavia. Jeho jízda skončila v obci Zábřeh, kde jej zastavila policejní kontrola. Za volant usedl i přesto, že mu byl správním orgánem uložen správní trest spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

Zlodějům se hodí vše
Mohelnicko - Škodu za 10 tisíc korun způsobil dosud nezjištěný pachatel provozovně sběrny druhotných surovin na Mohelnicku. Z prostoru sběrného dvora odcizil někdy v době od 15. do 18. října dvě průmyslové kamery.

Vloupal se do garáže

Kopřivná – Z garáže odcizil vraky. Dosud nezjištěný pachatel se v době od 10. do 17. října vloupal do garáže v Kopřivné. Zde odcizil čtyři nepojízdné motocykly v hodnotě 4 400 korun. Poškozením plechové garáže způsobil škodu ve výši 500 korun.

Střet dvou vozidel
Zábřeh – Mezi Zábřehem a Rovenskem se srazila auta. V úterý 17. října jel 83letý řidič vozu Opel Corsa ve směru od Zábřeha na Rovensko. Při průjezdu mírně pravotočivé zatáčky přejel do protisměru. Levou boční částí svého vozu se střetl s protijedoucím vozidlem Alfa Romeo, které řídila 50letá žena. Ani jeden řidič nebyl zraněn. Škoda na zúčastněných vozidlech nepřesáhla částku 100 tisíc korun. Viníkovi nehody policisté uložili blokovou pokutu.


Odcizenou uzeninu schovával v nohavici kalhot

Šumperk – V supermarketu se pokusil odcizit uzeninu. V pondělí 16. října odcizil 37letý muž v prodejně uzeninu v hodnotě 108 korun. Zboží ukryl v nohavici svých kalhot a přešel pře pokladnu. Všimla si toho ostraha prodejny, která zavolala policisty. Muž se musel ze svého jednání zpovídat. Nyní je podezřelý z trestního činu krádež.

Lekl se jiného vozidla
Bohdíkov – V Bohdíkově havarovalo osobní vozidlo. V pondělí 16. října šetřili dopravní policisté nehodu osobního vozidla Honda Civic. 30letý řidič se údajně při průjezdu levotočivou zatáčkou zalekl bílé dodávky. Důsledkem toho strhnul řízení vpravo, najel na nezpevněnou část komunikace a následně narazil do dřevěného oplocení a sloupu elektrického vedení. Škoda na vozidle byla vyčíslena na částku 30 tisíc korun, škoda na dřevěném oplocení na 2 tisíce korun.


Střet motocyklu s vozidlem
Sobotín – Na komunikaci č. I/11 mezi Skřítkem a Klepáčovem došlo k dopravní nehodě. V neděli 15. října krátce po poledni jel 25letý řidič a jeho 21letá manželka motocyklu značky Yamaha od Skřítku směrem k obci Klepáčov. Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel vlevo do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozem značky Volvo, který řídil 47letý muž. Obě osoby na motocyklu byly zraněny. Muž byl převezen do šumperské nemocnice, jeho spolujezdkyně byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Olomouci. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na částku 150 tisíc korun.


Obohacovala se na úkor zaměstnavatele
Šumpersko - Obvinění ze zpronevěry čelí 47letá žena pracující v sociálních službách. Pracovnice si podle šumperských kriminalistů v době od února 2016 do dubna 2017 ponechala pro svoji potřebu část svěřených finančních prostředků, které v rámci své pracovní činnosti vybírala od klientů jako platby za odebrané obědy. Svému zaměstnavateli tak způsobila škodu za 112 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.10.2017 13:06
Titulek: Bez titulku
Autor: ble
168
Odcizenou uzeninu schovával v nohavici kalhot, ....ble to ja ne, to mam dotrenek.
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.