ZPRÁVY

Z policejní linky - 42. týden

18. října 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 42. týden
 • Zamlčela rozhodné skutečnosti
 • Nedal přednost, skončil v parku
 • Doplatila na svou důvěřivost
 • Odcizil motorovou pilu
 • Dopravní nehoda se zraněním
 • Vnikl do firmy v Novém Malíně
 • Auto není výloha
 • Poškrábal auto
 • Z auta zmizel nářezový stroj
 • V Mohelnici řádil sprejer
 • Z restaurace odcizil horské kolo
 • Vloupal se do garáže

Zamlčela rozhodné skutečnosti
Šumperk - Podezřelá z přečinu podvod je od pátku šestadvacetiletá žena, která od srpna 2013 do jara letošního roku zamlčela poskytovateli sociálních dávek zákonem uložené změny týkající se jejího rodinného stavu a studia. Neoprávněně po tuto dobu pobírala dávky sociální podpory a přišla si tak celkem na 24 120 korun. V případě odsouzení ji nyní hrozí až dva roky za mřížemi.

Nedal přednost, skončil v parku
Velké Losiny - Ve čtvrtek 15. října krátce po poledni došlo ve Velkých Losinách na křižovatce u zámeckého parku k dopravní nehodě. Řidič osobního motorového vozidla značky Škoda Fabia při vjíždění do křižovatky z vedlejší pozemní komunikace, z ulice Zámecké, nedal přednost po hlavní pozemní komunikaci jedoucímu nákladnímu vozidlu značky Liaz. Po střetu s nákladním vozidlem byla fabie odhozena mimo vozovku, kde prorazila dřevěné oplocení a skončila na okraji zámeckého parku. U obou řidičů byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Celková škoda na vozidlech a oplocení byla předběžně vyčíslena na 67 tisíc korun. Řidiči osobního automobilu byla na místě uložena bloková pokuta ve výši 500 korun.


Doplatila na svou důvěřivost
Mohelnice - Ve čtvrtek 15. října kolem deváté hodiny dopoledne oslovil 69letou seniorku v prostoru vlakového nádraží v Mohelnici neznámý muž. Nabídl jí, že jí pomůže s těžkým zavazadlem. Během komunikace se ženou patrně vypozoroval, kolik má u sebe peněz. A ve chvíli, kdy s hotovostí manipulovala, jí peníze vytrhl z ruky a utekl pryč. Poškozená škodu vyčíslila na 2 500 korun.

Odcizil motorovou pilu
Žárová - Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který dne 14. října po odstranění zámku vnikl do kůlny u rodinného domu v obci Žárová. Z místa odcizil motorovou pilu. Celkově majiteli způsobil škodu kolem 4 500 korun.

Dopravní nehoda se zraněním
Mohelnice - Ve středu 14. října krátce před sedmou hodinou ráno došlo v Mohelnici na ulici Nádražní ke střetu osobního motorového vozidla s chodkyní. Vozidlo značky Fiat Brava srazilo 81letou seniorku, když u místní pobočky pošty přecházela pozemní komunikaci. Žena utrpěla zranění zatím nezjištěného rozsahu, v bezvědomí byla převezena zdravotnickou záchrannou službou do šumperské nemocnice. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Okolnosti nehody, příčina a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření.
Vyšetřovatelé žádají případné svědky této události, aby se přihlásili na kterémkoli oddělení policie nebo na lince 158.

Vnikl do firmy v Novém Malíně
Nový Malín - Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 13. do 14. října vnikl do objektu firmy Provozní Nový Malín. Z místa odcizil finanční hotovost, firemní platební kartu, čtečku karet a úložiště kamerových záznamů. Celkově firmě způsobil škodu přes 267 tisíc korun.

Auto není výloha
Šumperk - V pondělí 12. října během odpoledne vnikl neznámý pachatel do osobního motorového vozidla Škoda Octavia, které bylo odstavené v Šumperku na ulici Lidické, na parkovišti u bazénu. Po rozbití okna pachatel z auta odcizil brašnu s notebookem, fotoaparátem a USB modemem. Škoda byla předběžně vyčíslena na bezmála 20 tisíc korun.

Poškrábal auto
Šumperk - V noci na neděli 11. října poškrábal neznámý pachatel lak na vozidle Škoda Favorit, které bylo odstavené na ulici 17. listopadu v Šumperku. Viník poškrábal auto po celém obvodu. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 10 tisíc korun.

Z auta zmizel nářezový stroj
Šumperk - V době od 10. do 12. října vnikl neznámý pachatel do nákladového prostoru nákladního vozidla Iveco, které bylo odstavené na Langrově ulici v Šumperku. Z vozidla odcizil nářezový stroj v hodnotě 4 tisíce korun.


V Mohelnici řádil sprejer
Mohelnice - V noci na sobotu 10. října nastříkal neznámý pachatel na fasády několika objektů v Mohelnici různé nápisy. Pachatel posprejoval novinový stánek, dům na ulici Nádražní a také Dům služeb a prodejnu elektrospotřebičů na náměstí Tyrše a Fügnera. Poškození škodu odhadli na více jak 10 tisíc korun.


Z restaurace odcizil horské kolo
Bludov - Od 9. do 11. října odcizil neznámý pachatel z volně přístupného suterénu v restauraci v obci Bludov horské kolo, které bylo uzamčené lankovým zámkem k zábradlí schodiště. Majitel škodu vyčíslil na 20 tisíc korun.

Vloupal se do garáže
Šumperk - V době od 9. do 11. října se vloupal neznámý pachatel do řadové garáže na ulici Bratří Čapků v Šumperku. Z garáže odcizil elektrocentrálu, vibrační desku, bourací kladivo, rozbrušovačku a sadu Gola klíčů. Majitel škodu vyčíslil na více jak 80 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.