ZPRÁVY

Z policejní linky - 42. týden

18. října 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 42. týden
 • Zamlčela rozhodné skutečnosti
 • Nedal přednost, skončil v parku
 • Doplatila na svou důvěřivost
 • Odcizil motorovou pilu
 • Dopravní nehoda se zraněním
 • Vnikl do firmy v Novém Malíně
 • Auto není výloha
 • Poškrábal auto
 • Z auta zmizel nářezový stroj
 • V Mohelnici řádil sprejer
 • Z restaurace odcizil horské kolo
 • Vloupal se do garáže

Zamlčela rozhodné skutečnosti
Šumperk - Podezřelá z přečinu podvod je od pátku šestadvacetiletá žena, která od srpna 2013 do jara letošního roku zamlčela poskytovateli sociálních dávek zákonem uložené změny týkající se jejího rodinného stavu a studia. Neoprávněně po tuto dobu pobírala dávky sociální podpory a přišla si tak celkem na 24 120 korun. V případě odsouzení ji nyní hrozí až dva roky za mřížemi.

Nedal přednost, skončil v parku
Velké Losiny - Ve čtvrtek 15. října krátce po poledni došlo ve Velkých Losinách na křižovatce u zámeckého parku k dopravní nehodě. Řidič osobního motorového vozidla značky Škoda Fabia při vjíždění do křižovatky z vedlejší pozemní komunikace, z ulice Zámecké, nedal přednost po hlavní pozemní komunikaci jedoucímu nákladnímu vozidlu značky Liaz. Po střetu s nákladním vozidlem byla fabie odhozena mimo vozovku, kde prorazila dřevěné oplocení a skončila na okraji zámeckého parku. U obou řidičů byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Celková škoda na vozidlech a oplocení byla předběžně vyčíslena na 67 tisíc korun. Řidiči osobního automobilu byla na místě uložena bloková pokuta ve výši 500 korun.


Doplatila na svou důvěřivost
Mohelnice - Ve čtvrtek 15. října kolem deváté hodiny dopoledne oslovil 69letou seniorku v prostoru vlakového nádraží v Mohelnici neznámý muž. Nabídl jí, že jí pomůže s těžkým zavazadlem. Během komunikace se ženou patrně vypozoroval, kolik má u sebe peněz. A ve chvíli, kdy s hotovostí manipulovala, jí peníze vytrhl z ruky a utekl pryč. Poškozená škodu vyčíslila na 2 500 korun.

Odcizil motorovou pilu
Žárová - Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který dne 14. října po odstranění zámku vnikl do kůlny u rodinného domu v obci Žárová. Z místa odcizil motorovou pilu. Celkově majiteli způsobil škodu kolem 4 500 korun.

Dopravní nehoda se zraněním
Mohelnice - Ve středu 14. října krátce před sedmou hodinou ráno došlo v Mohelnici na ulici Nádražní ke střetu osobního motorového vozidla s chodkyní. Vozidlo značky Fiat Brava srazilo 81letou seniorku, když u místní pobočky pošty přecházela pozemní komunikaci. Žena utrpěla zranění zatím nezjištěného rozsahu, v bezvědomí byla převezena zdravotnickou záchrannou službou do šumperské nemocnice. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Okolnosti nehody, příčina a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření.
Vyšetřovatelé žádají případné svědky této události, aby se přihlásili na kterémkoli oddělení policie nebo na lince 158.

Vnikl do firmy v Novém Malíně
Nový Malín - Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 13. do 14. října vnikl do objektu firmy Provozní Nový Malín. Z místa odcizil finanční hotovost, firemní platební kartu, čtečku karet a úložiště kamerových záznamů. Celkově firmě způsobil škodu přes 267 tisíc korun.

Auto není výloha
Šumperk - V pondělí 12. října během odpoledne vnikl neznámý pachatel do osobního motorového vozidla Škoda Octavia, které bylo odstavené v Šumperku na ulici Lidické, na parkovišti u bazénu. Po rozbití okna pachatel z auta odcizil brašnu s notebookem, fotoaparátem a USB modemem. Škoda byla předběžně vyčíslena na bezmála 20 tisíc korun.

Poškrábal auto
Šumperk - V noci na neděli 11. října poškrábal neznámý pachatel lak na vozidle Škoda Favorit, které bylo odstavené na ulici 17. listopadu v Šumperku. Viník poškrábal auto po celém obvodu. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 10 tisíc korun.

Z auta zmizel nářezový stroj
Šumperk - V době od 10. do 12. října vnikl neznámý pachatel do nákladového prostoru nákladního vozidla Iveco, které bylo odstavené na Langrově ulici v Šumperku. Z vozidla odcizil nářezový stroj v hodnotě 4 tisíce korun.


V Mohelnici řádil sprejer
Mohelnice - V noci na sobotu 10. října nastříkal neznámý pachatel na fasády několika objektů v Mohelnici různé nápisy. Pachatel posprejoval novinový stánek, dům na ulici Nádražní a také Dům služeb a prodejnu elektrospotřebičů na náměstí Tyrše a Fügnera. Poškození škodu odhadli na více jak 10 tisíc korun.


Z restaurace odcizil horské kolo
Bludov - Od 9. do 11. října odcizil neznámý pachatel z volně přístupného suterénu v restauraci v obci Bludov horské kolo, které bylo uzamčené lankovým zámkem k zábradlí schodiště. Majitel škodu vyčíslil na 20 tisíc korun.

Vloupal se do garáže
Šumperk - V době od 9. do 11. října se vloupal neznámý pachatel do řadové garáže na ulici Bratří Čapků v Šumperku. Z garáže odcizil elektrocentrálu, vibrační desku, bourací kladivo, rozbrušovačku a sadu Gola klíčů. Majitel škodu vyčíslil na více jak 80 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.