ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 41. týden

16. října 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 41. týden
  • Bludovský případ
  • Vystřelil a zranil
  • Řidička měla více jak dvě promile alkoholu
  • Ukradl holicí strojky
  • Řídil pod vlivem alkoholu
  • Skončil ve svodidlech
  • Posprejoval lokomotivu
  • Ze zadní kapsy kalhot odcizil telefon a peněženku
  • Z chatky odcizil nářadí, televizi a slivovici
  • Pomoc při pátrání

Bludovský případ
Bludov - V sobotu 15. října přijali policisté oznámení o vykradeném areálu v Bludově. Neznámý pachatel se po vypáčení okna se dostal do haly, kde odmontoval a povalil na bok automatický kotel na tuhá paliva. Odcizil nářadí, ventily, připojovací armaturu a řídící elektroniku. Poškozený zatím cenu vyčíslil na 35 500 korun. Šumperští policisté případ šetří pro trestný čin krádež.

Vystřelil a zranil
Šumperk - V pátek 14. října ve večerních hodinách vystřelil 24letý muž pod vlivem alkoholu z legálně držené střelné zbraně na poškozeného, který právě odcházel z obývacího pokoje. Náboj ze zbraně muže zasáhl a se zraněním musel být ošetřen v místní nemocnici. Co vedlo útočníka k jeho činu, je předmětem dalšího šetření policistů.

Řidička měla více jak dvě promile alkoholu
Šumperk - V úterý 11. října krátce po druhé hodině odpolední na ulici Československé armády vjela 29letá řidička osobního automobilu mimo vozovku, kde narazila do směrového sloupku. Pak se vrátila zpět na komunikaci, kde se vozidlo dostalo do smyku, havarovalo v příkopu a přetočilo se přes střechu. Policisté u řidičky provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, a ta měla pozitivní výsledek 2,47 promile alkoholu v dechu. Na vozidle byla prozatím vyčíslena škoda 20 tisíc korun a na směrovém sloupku přibližně 1 tisíc korun. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na tři léta.


Ukradl holicí strojky
Šumperk - Dne 11. října 37letý cizinec odcizil v supermarketu holicí strojky různých značek. Strojky si vložil do příruční tašky a pak prošel přes pokladny bez zaplacení. Za pokladnami byl zadržen pracovníkem ostrahy prodejny, kterému dobrovolně vydal odcizené zboží. Způsobená škoda činí téměř 6 tisíc korun. Muž se takto dopustil trestného činu krádeže, za který lze uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Řídil pod vlivem alkoholu
Šumperk - V pondělí 10. října kolem desáté hodiny večer v Šumperku kontrolovala policejní hlídka osobní motorové vozidlo Škoda Felicia, které řídil 28letý muž. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem 1,23 promile alkoholu v dechu. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s horní hranicí trestu odnětí svobody až na jeden rok.

Skončil ve svodidlech

Hanušovice - V neděli 9. října po páté hodině ranní havarovalo v Hanušovicích na ulici Zábřežské osobní motorové vozidlo značky Škoda, které řídil 48letý cizinec. Řidič dle svého vyjádření při řízení usnul, přičemž vůz narazil do svodidel u silnice. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Orientační dechová zkouška u řidiče byla negativní. Škoda na vozidle byla odhadnutá na asi 120 tisíc korun a na svodidle asi na 10 tisíc korun.


Posprejoval lokomotivu
Šumperk - V neděli 9. října kolem poledne vnikl neznámý pachatel na oplocený pozemek společnosti v Šumperku na ulici Žerotínově, kde na odstavený vlak nastříkal sprejem dva nápisy o rozměrech 2x7 a 2x9 metrů. Způsobená škoda bude vyčíslena dodatečně. Neznámý pachatel se dopustil trestného činu poškození cizí věci, za který lze uložit trest odnětí svobody až na 1 rok.


Ze zadní kapsy kalhot odcizil telefon a peněženku
Mohelnice - V noci na 9. října neznámý pachatel v Mohelnici odcizil 24letému muži ze zadní kapsy kalhot mobilní telefon a pánskou peněženku. V peněžence měl poškozený osobní doklady, stravenky a bezkontaktní platební kartu, kterou byla tentýž den provedena neoprávněná platba na čerpací stanici v Mohelnici. Celková škoda byla předběžně odhadnutá přibližně na sedm tisíc korun.

Z chatky odcizil nářadí, televizi a slivovici

Mohelnice - V době od 3. do 10. října vnikl neznámý pachatel do chatky na ulici Uničovská v Mohelnici. Tam odcizil křovinořez, televizi, dvě vrtačky a 15 litrů slivovice. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže a trestný čin porušování domovní svobody.

Pomoc při pátrání

Bludov - V pondělí 19. září v době od 13:00 do 14:45 hodin došlo na parkovišti v blízkosti vchodu do objektu Lázní Bludov ke vloupání do zaparkovaného osobního motorového vozidla Škoda Roomster červené barvy. Neznámý pachatel rozbil sklo pravých předních dveří a z interiéru odcizil volně odložený batoh černé barvy, ve kterém se nacházely věci osobní potřeby, léky, mobilní telefon, peněženka s finanční hotovostí a další věci.
Dosavadním šetřením bylo zjištěno, že krádeže se mohla dopustit osádka osobního motorového vozidla Škoda Fabia zlaté barvy, která se v době krádeže na parkovišti několik minut zdržovala.
V řádném objasnění případu by nám významně mohli pomoci svědci, kteří se v  dané době pohybovali v Lázních Bludov a pokud si zde povšimli vozidla či osob, které jsou označené na fotografiích. S informacemi se mohou přihlásit osobně na obvodním oddělení Policie ČR Šumperk, tel. číslo 974 779 651, nebo na kterémkoli jiném obvodním oddělení Policie ČR, případně na bezplatné lince 158.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.10.2016 16:35
Titulek: Posprejoval lokomotivu
Autor: Nanosekunda ®
156
126
dyt to furt dokola.
Proč jim tam PARS prostě nepřistaví soupravu jenom s šedou základovkou... Kuci by to třeba rádi dodělali, a zadáčo...
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.