ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 40. týden

6. října 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 40. týden
  • Řídil i přes vyslovený zákaz
  • Nedejte šanci zlodějům
  • Nehody s účastí lesní zvěře
  • Střet dvou vozidel
  • Dva podnapilí řidiči skončili v celách
  • Použili cizí kartu řidiče
  • Havárie na Zábřežsku

Řídil i přes vyslovený zákaz
Loštice – Muži hrozí za jízdu trest odnětí svobody až na dva roky. V pátek 4. října dopoledne kontrolovali policisté v obci Loštice osobní motorové vozidlo značky Audi. Při kontrole třiačtyřicetiletého řidiče zjistili, že má uložen platný zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do prosince letošního roku.

Nedejte šanci zlodějům
Mohelnice – Viditelně ponechané cenné věci lákají zloděje. Nepozornosti nakupující seniorky využil v pátek 4. října před polednem v Mohelnici prozatím neznámý lapka. Zatímco se seniorka věnovala nákupu, připravil ji o kabelku, kterou měla odloženou v nákupním košíku. Způsobil jí tak velké nepříjemnosti, protože ji během chvíle připravil nejen o kabelku, ale také o finanční hotovost, osobní doklady, klíče a doklady od vozidla, mobilní telefon a platební kartu.
Zábřeh – Zábřežští policisté se zabývají případem vloupání do vozidla. Dvaadvacetiletá žena se na ně obrátila s tím, že neznámý pachatel v přesně nezjištěné době od středečního (2. října) večera do brzkých ranních hodin následujícího dne poškodil na voze značky Škoda Octavia zámek předních levých dveří. Vozidlo bylo odstavené na parkovišti před panelovým domem v Havlíčkově ulici. Poté, co se pachateli podařilo vniknout do interiéru vozidla, si zevnitř odnesl dámskou peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a platebními kartami a další drobné věci. Majitelce vozidla způsobil škodu za více než šest tisíc korun.

Nehody s účastí lesní zvěře
Třeština – Policisté vyjeli hned ke třem nehodám, na nichž měla podíl lesní zvěř. K první došlo v ve čtvrtek 3. října krátce po osmé hodině večer na silnici mezi obcemi Třeština a Police. Při havárii se lehce zranil řidič, který se úhybným manévrem snažil zabránit střetu s divokým prasetem. S vozem značky BMW sjel vpravo mimo silnici a jeho jízda skončila nárazem do stromu. Škoda způsobená na vozidle byla předběžně odhadnuta na čtvrt milionu korun.

 


Loučná nad Desnou – Další nehoda s účastí lesní zvěře se odehrála v pátek 4. října krátce po půlnoci v Loučné nad Desnou, část Filipová. Řidiči Mercedesu tam z pravé strany bezprostředně před vozidlo vběhla srna, která po střetu s vozidlem uhynula.
Sobotín – Obdobnou zkušenost má za sebou také řidič nákladního vozidla, jemuž tentýž den po páté hodině ráno zkřížila cestu z Rýmařova na Sobotín laň. Také v tomto případě došlo k úhynu zvěře.

Střet dvou vozidel
Horní Studénky – Policisté, hasiči i záchranáři vyjeli do Horních Studének na pomoc účastníkům dopravní nehody, při níž došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Podle prvotního šetření tam v úterý 1. října dostal devatenáctiletý řidič vozu Škoda Fabia smyk. Poté s vozidlem přejel do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s protijedoucím vozem značky Dacia Duster, za jehož volantem seděl třiatřicetiletý řidič. Po střetu sjela fabie mimo vozovku, kde se přetočila na pravý bok. Vůz značky Dacia sjel taktéž částečně mimo vozovku. Po nehodě, při níž se oba řidiči zranili, řidič dacie přivolal záchranné složky a přispěchal řidiči a dalším dvěma cestujícím, kteří se nemohli z vozidla dostat, na pomoc. Oba řidiči byli zdravotnickou záchrannou službou přepraveni k ošetření do nemocnice. Při nehodě vznikla škoda za předběžně 170 tisíc korun.


Dva podnapilí řidiči skončili v celách
Sobotín – Dva řidiči ve věku jednadvacet a čtyřiadvacet let jsou důvodně podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Mladšího z řidičů policisté zastavili a kontrolovali v pondělí 30. září o půl druhé ráno v Sobotíně. Při dechových zkouškách nadýchal 1,50 a 1,56 promile alkoholu v dechu.
Šumperk – Zhruba o deset minut později kontrolovala další policejní hlídka v Šumperku staršího z mužů. Ten při komunikaci s policisty jevil známky podnapilosti a byl vyzván, aby se podrobil dechové zkoušce. Při té mu byly naměřeny obdobné hodnoty 1,61 a 1,50 promile alkoholu v dechu. Oběma mladíkům policisté zadrželi řidičské průkazy a po provedení prvotních úkonů strávili zbytek noci v policejních celách.

Použili cizí kartu řidiče
Mohelnice – Dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kamionovou dopravu odhalila další hříšníky, kteří nerespektovali bezpečnostní přestávku. V pátek 27. září večer se policisté v rámci dopravně bezpečnostní činnosti opětovně zaměřili na kamionovou dopravu. Během kontrol prováděných v Mohelnici ve dvou případech zjistili, že řidiči při služební jízdě vložili do záznamového zařízení digitálního tachografu nákladního vozidla kartu jiného řidiče a následně na ni sami vykonali jízdu, čímž došlo k neoprávněnému vložení dat o jízdě na cizí kartu řidiče. Mohli tak řídit vozidlo bez ohledu na celkovou dobu jízdy a dodržení bezpečnostních přestávek. Jak policisté zjistili, oba řidiči (ve věku osmatřicet a padesát let) vykonali jízdu na cizí kartu řidiče v úseku mezi Hradcem Králové a Mohelnicí, kde se podrobili silniční kontrole. V obou případech neoprávněné jízdě předcházela jízda na vlastní karty. Oba řidiči jsou nyní důvodně podezřelí ze spáchání trestného činu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací.


Havárie na Zábřežsku
Lesnice – Na Zábřežsku došlo hned ke dvou dopravním nehodám. První se udála v neděli 29.října okolo druhé hodiny odpoledne na silnici III/3701, v úseku mezi Zábřehem a Lesnicí. Podle prvotního šetření tam s vozem Škoda Octavia havaroval jednatřicetiletý řidič poté, co v důsledku nepřiměřené rychlosti při výjezdu z ostré levotočivé zatáčky nezvládl řízení a sjel vpravo mimo silnici, kde narazil do stromu a přilehlého křoví. Při havárii se muž lehce zranil. Na místo si přivolal rodinného příslušníka, který jej přepravil k ošetření do nemocnice. Jak dechové zkoušce, tak orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, se odmítl podrobit.


Zábřeh – K další havárii, ke které došlo v Zábřehu, v křižovatce ulic Postřelmovská a Lesnická, vyjeli dopravní policisté ve stejný den po půl jedenácté večer. S vozem Škoda Fabia tam během jízdy ve směru z centra města na Postřelmov havaroval jednasedmdesátiletý řidič. Při průjezdu táhlou levotočivou zatáčkou nezvládl řízení, vyjel vpravo mimo silnici a přední částí vozu narazil do svislé dopravní značky. Jak policisté záhy zjistili, posilnil se řidič před jízdou alkoholem. Při dechových zkouškách mu policisté opakovaně naměřili hodnoty lehce přes 1,5 promile alkoholu v dechu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.10.2019 15:12
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
opakovaně naměřili hodnoty lehce přes
Reagovat