ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 40. týden

7. října 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 40. týden
 • Někomu se hodily slunečníky
 • Odcizená konstrukce dětského kočárku
 • Navrtání palivových nádrží
 • Z garáže zmizel motocykl
 • Pozor na nevyzpytatelnou lesní zvěř
 • Nápadnice podvedla seniora
 • Vykradený sklep
 • Dopravní nehoda
 • Policisté žádají o pomoc
 • Havárie motocyklu
 • Zloděj ukradl sovy
 • Odcizené nářadí
 • Motocyklista nepřizpůsobil rychlost jízdy

Někomu se hodily slunečníky
Šumperk – Z trestného činu krádež je podezřelý zatím neznámý pachatel. V době ze 4. na 5. října někdo odcizil ze zahrádky u restauračního zařízení v Šumperku dva slunečníky o velikosti 3x3 metry. Majiteli slunečníků tak způsobil škodu za přibližně 10 tisíc korun.

Odcizená konstrukce dětského kočárku
Mohelnicko – Zloděj způsobil škodu za 15 tisíc korun. Někdy v době ze 4. na 5. října odcizil neznámý pachatel z volně přístupného pozemku u rodinného domu v malé obci na Mohelnicku rámovou konstrukci od dětského kočárku Bugaboo Buffalo Diesel. Policie případ prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu krádež.

Navrtání palivových nádrží
Zábřeh – Zábřežští policisté pátrají po pachateli, který navrtal nádrže. Pravděpodobně v noci na čtvrtek 4. října na ulici U Dráhy někdo navrtáním poškodil palivové nádrže na třech vozidlech. Následně z nich odčerpal pohonné hmoty. Poškozeným majitelům způsobil škodu za více než 8 500 korun. V souvislosti s touto trestnou činností policisté žádají občany, aby v případě zjištění podezřelého jednání ihned zavolali na bezplatnou linku 158.

Z garáže zmizel motocykl
Šumperk – Neznámý pachatel ukradl z garáže motocykl. V blíže nezjištěné době od 28. září do 4. října se někdo vloupal do dvou garáží na ulici Bratří Čapků v Šumperku. Z jedné pak odcizil motocykl značky Jawa 350. Poškozeným majitelům způsobil škodu za 33 tisíc korun.

Pozor na nevyzpytatelnou lesní zvěř
Postřelmov – U Postřelmova došlo ke střetu srny s automobilem. Škodu předběžně vyčíslenou na 30 tisíc korun způsobila ve čtvrtek 4. října ráno na silnici I. třídy u Postřelmova srna. Řidiči vozu Hyundai vběhla bezprostředně před vozidlo. Střetu se zvěří již řidič nedokázal zabránit. Motorista se podrobil dechové zkoušce, která vyloučila, že by usedl za volant pod vlivem alkoholu.

Nápadnice podvedla seniora
Šumperk – Virtuální nápadnice podvedla seniora ze Šumperska. V první polovině roku 2016 se 78letý muž ze Šumperska prostřednictvím sociálních sítí seznámil s 35letou Ruskou. Poté, co si začali dopisovat a několikrát se spojili také přes Skype, se začal senior postupně dozvídat podrobnosti z ženina života. Po nějaké době žena vyslovila přání, že by se ráda přestěhovala do Šumperka, kde by chtěla pracovat v nemocnici. Údajně k tomu neměla dostatek finančních prostředků, proto požádala muže o pomoc. Pod různými záminkami z něj pak od března letošního roku postupně vylákala přes 102 tisíc korun. Nejprve potřebovala přispět na nový pas, následně si musela vyřídit vízum. Musela také prokázat dostatek finančních prostředků na pobyt v České republice a zaplatit služby realitní kanceláři, která jí zprostředkovávala prodej bytu. Právě z peněz získaných prodejem bytu měla žena seniorovi půjčku uhradit. Na to, že něco není v pořádku, přišel muž v Praze na letišti, kam jel nápadnici vyzvednout. Žena nepřiletěla a dále je nekontaktní. V této souvislosti policisté nabádají k obezřetnosti při komunikaci s neznámými lidmi.

Vykradený sklep
Staré Město – Zloděj vykradl na Staroměstsku sklep. Někdy v noci na úterý 2. října vnikl neznámý pachatel do sklepních prostor bytového domu a z neuzamčeného sklepa si odnesl motorovou pilu značky Stihl a vrtačku Narex. 60letému majiteli způsobil škodu za 17 tisíc korun.

Dopravní nehoda
Loučná nad Desnou – V Loučné nad Desnou došlo k dopravní nehodě. V úterý 2. října krátce po deváté hodině večer se 45letá řidička plně nevěnovala řízení. Během jízdy s vozem VW Caddy vyjela vpravo mimo silnici a přední částí vozu narazila do vzrostlého stromu a drátěného oplocení přilehlého pozemku. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Řidička se podrobila orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídila pod vlivem alkoholu. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun, na stromu a poškozeném oplocení na 7 tisíc korun.


Policisté žádají o pomoc
Kosov – Policisté hledají svědky vážné dopravní nehody. Ve středu 26. září okolo půl desáté dopoledne došlo na silnici II. třídy u obce Kosov, v místě výjezdu z obce ve směru na Zábřeh, k vážné dopravní nehodě. Při nehodě došlo ke střetu dodávky se 75letou chodkyní. Seniorka při nehodě utrpěla vážná zranění, kterým následně podlehla. V souvislosti s šetřením této nehody policisté prosí svědky, kteří se ve středu 26. září v době mezi 09:25 až 09:40 hodin nacházeli na místě nehody, nebo daným úsekem projížděli, aby se přihlásili na nejbližší policejní služebně nebo kdykoli na bezplatné lince 158.

Havárie motocyklu
Písařov – Mladý řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy a havaroval. V pondělí 1. října po páté hodině odpoledne přijali policisté oznámení o havárii motocyklisty na silnici I. třídy u obce Písařov. Na místě se lehce zranil 23letý řidič motocyklu značky Honda, jedoucí ve směru na Červenou Vodu. V důsledku nepřiměřené rychlosti dostal při průjezdu levotočivou zatáčkou na mokré vozovce smyk, který nezvládl. Následně vyjel vpravo mimo silnici, kde havaroval. Z místa nehody byl záchrannou službou převezen do nemocnice v Šumperku. Přítomnost alkoholu u řidiče byla vyloučena provedenou dechovou zkouškou. Škoda na motocyklu byla předběžně odhadnuta na 10 tisíc korun.


Zloděj ukradl sovy
Loučná nad Desnou – Neznámý pachatel se rozhodl ukrást dvě sovy. V noci ze soboty na neděli 30. září někdo vnikl na soukromý pozemek v Loučné nad Desnou. Zlodějovy kroky směřovaly k venkovní voliéře, ze které odcizil samce a samici sovy pálené. Způsobená škoda byla majitelem odhadnuta na 11 tisíc korun.

Odcizené nářadí
Hanušovice – Neznámý pachatel se vloupal do zahradního přístavku. V době od soboty 29. září odpoledne do rána následujícího dne někdo vnikl na neoplocený pozemek u rodinného domu v Hanušovicích. Zamířil ke dřevěnému zahradnímu přístavku, z jehož zadní stěny vytrhal desky a vnikl dovnitř. Majitel nyní postrádá svářečku, brusku a další pracovní nářadí. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na 20 tisíc korun.

Motocyklista nepřizpůsobil rychlost jízdy
Olšany – Mezi Olšany a Bušínem došlo k havárii motocyklisty. V neděli 30. září před polednem havaroval na silnici I. třídy, v úseku mezi obcemi Bušín a Olšany, 63letý motocyklista. Podle prvotního šetření při jízdě ve směru na Olšany v levotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a stavu komunikace. Následně vyjel vpravo mimo silnici, kde havaroval. Při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. Škoda na motocyklu byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.