ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 40. týden

8. října 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 40. týden
 • Vloupání do sklepní kóje
 • Ani dvojí zákaz řízení nepomohl
 • Krádež číšnického fleku
 • Přehlédla chodce na přechodu
 • Havárie vozidla na Šumpersku
 • Vloupání do obchodu
 • Opilá lékařka
 • Vloupání do vozidla
 • Způsobil výpadek elektrického proudu
 • Uvízla v rašeliništi
 • Ukradl křovinořez
 • Zfalšovala doklady, aby dostala příspěvek od státu

Vloupání do sklepní kóje
Mohelnice – Neznámý pachatel kradl ve sklepní kóji paneláku na ulici Stanislavova v Mohelnici. V průběhu září někdo vypáčil petlici zámku. Poté odcizil koloběžku a jízdní kolo. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 10 tisíc korun.

Ani dvojí zákaz řízení nepomohl

Rapotín – Policisté zadrželi řidiče, který opakovaně neuposlechl rozhodnutí soudu. Ve čtvrtek 5. října usedl 50letý řidič za volant osobního vozidla. V Rapotíně byl zastaven policejní hlídkou. Při kontrole se zjistilo, že muž má soudem uložen zákaz řízení až do ledna roku 2022.

Krádež číšnického fleku
Mohelnice - Případ krádeže číšnického fleku s hotovostí bezmála 9 tisíc korun řešili policisté v Mohelnici. V noci na čtvrtek 5. října 41letý muž navštívil provozovnu Litovelské pivnice. Na baru ležel čísnický flek, který zde odložila servírka, zatímco uklízela. Muž jej vzal. Neuvědomil si však, že je v tu chvíli jediným hostem restauračního zařízení. Pracovnice si po příchodu k výčepu všimla, že jí číšnický flek chybí, proto se přítomného hosta dotázala, zda neví, kde by mohl být. Ten jí tvrdil, že nic neví. V tu chvíli se mu z odcizeného fleku začaly sypat mince. Zloděj se pokusil utéct, avšak servírka jej následovala s tím, že pokud jí odcizenou věc nevrátí, zavolá na policii. V době, kdy vše oznamovala na linku 158, jí muž flek vrátil a z místa utekl. Krátce nato byl zadržen a umístěn do policejní cely.

Přehlédla chodce na přechodu
Šumperk - Ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti je podezřelá 70letá řidička osobního vozidla Škoda Fabia. Ve čtvrtek 5. října v ranních hodinách žena přehlédla v Šumperku na Husově náměstí 74letého seniora přecházejícího přechod pro chodce a srazila jej. Chodec při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen na ošetření do nemocnice. Při kontrole dokladů policisté zjistili, že řidička nemá platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 20 tisíc korun.

Havárie vozidla na Šumpersku
Bratrušov – V Bratrušově došlo k dopravní nehodě. Ve středu 4. října odpoledne jela 81letá řidička ve směru od Šumperka. Pravděpodobně v důsledku nevolnosti ztratila kontrolu nad řízením a se svým vozem Škoda Fabia sjela vpravo mimo pozemní komunikaci, kde narazila do plotu. Škoda na oplocení byla vyčíslena na 10 tisíc korun, škoda na vozidle samotném na částku 30tisíc korun. Zraněnou řidičku převezla přivolaná zdravotnická záchranná služba k ošetření do nemocnice.


Vloupání do obchodu

Mohelnicko – V obci na Mohelnicku se neznámý pachatel vloupal do obchodu. V noci na středu 4. října někdo vypáčil dveře prodejny smíšeného zboží. Zevnitř pak zmizely zejména lahve alkoholu a cigarety. Celková škoda byla vyčíslena na 80 tisíc korun.

Opilá lékařka

Zábřehu – Lékařka ordinovala pod vlivem alkoholu. Dne 27. září dopoledne policisté prověřovali podnět, že v malé obci na Zábřežsku lékařka ordinuje opilá. Policisté ženu vyzvali k podrobení se dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem 2,16 promile alkoholu v dechu. S tím souhlasila a ke své míře ovlivnění alkoholickými nápoji uvedla, že předchozího dne do jedenácté hodiny večerní vypila blíže neupřesněné množství vína a tvrdého alkoholu.
Ještě téhož dne policisté tutéž lékařku zastavili a kontrolovali jako řidičku osobního motorového vozidla. Vyzvali ji k podrobení se dechové zkoušce. Přístroj naměřil něco málo pod 2 promile.

Vloupání do vozidla
Vikýřovice – Neznámý pachatel vykradl automobil. Dne 2. října dopoledne stálo vozidlo Opel Insignia na parkovišti Penzionu Jirsák ve Vikýřovicích. Pachatel rozbil sklo u předních levých dveří a z vnitřní přihrádky odcizil peněženku s finanční hotovostí ve výši 250 tisíc korun, platebními kartami a dalšími osobními doklady. Škoda na poškozené skleněné výplni byla vyčíslena na 4 tisíce korun.

Způsobil výpadek elektrického proudu

Hoštejn – Šest obcí na Šumpersku bylo bez dodávky elektrické energie. V pondělí 2. října chtěl 67letý muž na své chatě v obci Hoštejn ořezat větve na smrku blízko sloupu s dráty vysokého napětí. Při řezání však prasklo lano u hupcuku, kterým si muž větev zajistil. Větev se vymrštila do drátu a strhla ho. Po přetržení drátu došlo k přerušení dodávky elektrické energie do okolních obcí.

Uvízla v rašeliništi

Sobotín - Další pátrací akci mají za sebou policisté ze Šumperska. V pondělí 2. října oznámila 36letá žena na linku 158, že postrádá svou 66letou maminku. Rodina se zastavila u motorestu Skřítek a vydala se na výlet. Seniorka si netroufla na delší pochod, a tak zůstala u motorestu a šla se do okolí podívat na hříbky. V lese však zabloudila a zapadla do rašeliniště. Naštěstí měla u sebe mobilní telefon a podle instrukcí dokázala odeslat své GPS souřadnice. Ty bohužel nepomohly, žena stále nebyla k nalezení. Členové horské služby a policisté společně se psovodem se vydali ženu hledat. Za necelé dvě hodiny od oznámení ji našel psovod se svým čtyřnohým pomocníkem Nerem. Pohřešovaná byla cca 1 km od silnice. I psovod měl problémy, aby se k ženě do půl pasu zabořené v bahně dostal. Podchlazenou ženu si převzali do péče zdravotníci.

Ukradl křovinořez

Loštice - Škodu za 16 tisíc korun způsobil neznámý pachatel, který se vloupal do dílny v Lošticích. Během pátku 29. září někdo vnikl přes nezajištěné okno do dílny. S sebou si odnesl křovinořez značky Stihl.

Zfalšovala doklady, aby dostala příspěvek od státu
Šumperk – Mladá žena ze Šumperka je podezřelá z podvodu. 25letá žena způsobila úřadu práce škodu za 35 tisíc korun. V červenci 2016 vyplnila žádost o příspěvek na bydlení. K žádosti přiložila zfalšované doklady prokazující úhradu nájemného a spotřeby vody za dobu 7 měsíců. Žadatelka o státní podporu však náklady spojené s bydlením nehradila a na základě toho jí byla nájemní smlouva na byt ukončena. Pokud by 25letá žena změnu nahlásila, nárok na příspěvek by vůbec nevznikl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.