ZPRÁVY

Z policejní linky - 40. týden

4. října 2015, 20:00, BH
Z policejní linky - 40. týden
 • Nehoda si vyžádala těžké zranění
 • Vlek si dělal, co chtěl
 • Z nádrže odčerpal naftu
 • Řídil i přes zákaz
 • Auto není trezor
 • Vloupal se do sklepa
 • Vzal i školní aktovku
 • Zmizelo další elektrokolo
 • Řídili pod vlivem
 • „Škodovky“ jsou v kurzu
 • Na sídlišti řádil zloděj
 • Z práce musel po svých
 • Z lesa zmizely smrky
 • Dluží na výživném
Nehoda si vyžádala těžké zranění
Horní Hedeč - Těžkým zraněním motorkáře skončila dopravní nehoda, ke které došlo v sobotu 3. října krátce po půl třetí odpoledne mezi obcemi Horní Hedeč a Malá Morávka. Podle prvotních informací šestačtyřicetiletý řidič motocyklu Suzuki GSX při průjezdu levotočivou zatáčkou z dosud přesně nezjištěných příčin upadl i s vozidlem na komunikaci, vyjel mimo ni a narazil do stromu. Muž utrpěl těžké zranění, se kterým byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Alkohol byl u řidiče motocyklu na místě vyloučen orientační dechovou zkouškou. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 235 tisíc korun. Co bylo přesnou příčinou nehody, a za jakých okolností k ní došlo policisté zjišťují.

Vlek si dělal, co chtěl

Maršíkov - Ve čtvrtek 1. října kolem čtrnácté hodiny se na pastvině v katastru obce Velké Losiny, část Maršíkov, převrátil traktor. Traktor s vlekem naloženým balíky sena pomalu sjížděl ze svahu. Plně naložený vlek na travnatém povrchu sklouzl a traktor „předjel“. Při tomto se traktor nejprve převrátil na bok a poté na střechu. Traktorista naštěstí při havárii neutrpěl žádné zranění, byl pouze otřesen. Škodu na traktoru poškozená zemědělská společnost předběžně vyčíslila na 200 tisíc korun.


Z nádrže odčerpal naftu
Zábřeh - Neznámý pachatel v noci na 30. září vypáčil víčko nádrže u nákladního vozidla značky Tatra, které bylo odstavené na ulici Morávkově v Zábřehu. Z nádrže pak odčerpal 150 litrů motorové nafty. Poškozená stavební firma škodu vyčíslila na asi 5 tisíc korun.

Řídil i přes zákaz
Mohelnice - Podezřelým z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je 28letý muž ze Svitavska. Ve středu 30. září dopoledne mladého muže jako řidiče motorového vozidla v Mohelnici na ulici Družstevní zastavila a kontrolovala hlídka policistů z dopravního inspektorátu. Důvodem silniční kontroly bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti v obci o 18 km/h. Při kontrole navíc policisté zjistili, že řidič má rozhodnutím správního orgánu vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do března příštího roku. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Auto není trezor
Sobotín - Ve středu 30. září krátce před polednem se vloupal neznámý pachatel do nákladního vozidla značky DAF, které bylo zaparkované na odstavné ploše u silnice I. třídy číslo 11 nedaleko motorestu Skřítek. Z vozidla zloděj odcizil notebook, doklady, hotovost a další věci. Ke krádeži pachateli stačilo přibližně deset minut, během kterých zůstal vůz bez dozoru. Škoda byla předběžně vyčíslena na více jak 10 tisíc korun.

Vloupal se do sklepa

Šumperk - Ve středu 30. září během dne vypáčil neznámý pachatel dveře do sklepních prostor v panelovém domě na ulici Finské v Šumperku. Poté se vloupal do jedné ze sklepních kójí, odkud odcizil dvě jízdní kola. Škoda byla předběžně vyčíslena na 12 tisíc korun.

Vzal i školní aktovku

Vikýřovice - Ve středu 30. září kolem osmnácté hodiny se vloupal neznámý pachatel do osobního motorového vozidla značky Peugeot, které bylo odstavené ve Vikýřovicích na parkovišti u základní školy. Z auta odcizil kabelku s peněženkou, osobními doklady a osobními věcmi a také dětskou školní aktovku se školními potřebami a učebnicemi. Majitelka škodu předběžně vyčíslila na přibližně 13 tisíc korun.

Zmizelo další elektrokolo

Bratrušov - V úterý 29. září mezi sedmnáctou a osmnáctou hodinou odcizil neznámý pachatel v Bratrušově elektrokolo. Uzamčené kolo bylo odstavené před budovou kulturního domu. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 15 tisíc korun.

Řídili pod vlivem
Šumperk - Podezřelými ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky jsou 29letý muž a 29letá žena, oba ze Šumperka. Muž byl v pondělí 28. září krátce před jedenadvacátou hodinou jako řidič motorového vozidla v Šumperku na ulici Vítězné zastaven a kontrolován hlídkou městské policie. V rámci silniční kontroly byla u řidiče provedena orientační dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem, a to 1,41 promile alkoholu v dechu. Opakovanými dechovými zkouškami pak byly naměřeny hodnoty 1,17 a 1,40 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiči zakázali další jízdu a zadrželi jeho řidičský průkaz. Žena byla tentýž večer kolem půl desáté také jako řidička motorového vozidla kontrolována policejní hlídkou, a to na ulici Prievidzské v Šumperku. I ona měla pozitivní orientační dechovou zkoušku. Přístroj naměřil 2,55 promile alkoholu v dechu. Dvěma opakovanými dechovými zkouškami pak byly naměřeny shodné hodnoty 2,57 promile. Policisté ženu zadrželi a po lékařském vyšetření umístili v policejní cele. Také jí zadrželi řidičský průkaz. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

„Škodovky“ jsou v kurzu
Petrov nad Desnou - V noci na pondělí 28. září odcizil neznámý pachatel v Petrově nad Desnou osobní motorové vozidlo značky Škoda Octavia. Vůz byl odstavený na volně přístupném parkovišti v blízkosti areálu jedné z místních firem. Majitel škodu vyčíslil na 150 tisíc korun.

Na sídlišti řádil zloděj
Mohelnice - Během soboty 26. září se vloupal neznámý pachatel do tří sklepních kójí v panelových domech na ulici Pionýrů a na náměstí Kosmonautů v Mohelnici. Z kójí odcizil dvě jízdní kola, cyklistickou helmu a televizor. Majitelé škodu předběžně vyčíslili na bezmála 50 tisíc korun.

Z práce musel po svých

Mohelnice - V sobotu 26. září odcizil neznámý pachatel horské jízdní kolo odstavené v kolárně areálu firmy Hella Autotechnik v Mohelnici. Majitel krádež na policii oznámil s třídenním zpožděním a škodu předběžně vyčíslil na 10 tisíc korun.

Z lesa zmizely smrky

Písařov - V době od 1. do 27. září odcizil neznámý pachatel z lesního porostu v katastru obce Písařov celkem 49 vzrostlých smrků. Majitel lesa škodu předběžně vyčíslil na 100 tisíc korun.

Dluží na výživném

Šumperk - Téměř 67 tisíc korun dluží na výživném šestatřicetiletý muž ze Šumperska, který od dubna roku 2014 doposud, neplní řádně vyživovací povinnost na nezletilého syna (2011), ačkoliv mu to tak vyplývá ze zákona. Rozhodnutím soudu má přispívat částkou 3 500 korun měsíčně k rukám matky. Za uvedenou dobu uhradil pouze 3 200 korun. V případě prokázání viny a odsouzením mu za trestný čin zanedbání povinné výživy hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.10.2015 09:00
Titulek: Dluží na výživném
Autor: Helena
82
Bez pár korun 500.000,- dluží na výživném na své dvě děti R.Š., hlášený na OÚ Bohdíkov. Od čevence 2008 na děti naplatí a perfektně se vyhýbá práci.Proč náš stát tohle dopustí? Je OSVČ bez majetku na hmotné nouzi, tak chudák prostě neplatí neplatí, no....
Reagovat
Datum: 6.10.2015 09:04
Titulek: Dluží na výživném
Autor: Helena
72
Bez pár korun 500.000,- dluží na výživném na své dvě děti 38letý muž ze Šumperska. Od čevence 2008 na děti neplatí a perfektně se vyhýbá práci.Proč náš stát tohle dopustí? Je OSVČ bez majetku na hmotné nouzi, tak chudák prostě neplatí, no....
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.