ZPRÁVY

Z policejní linky - 40. týden

5. října 2014, 23:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 40. týden
 • Zapálil superba
 • Navrtal nádrže
 • Kolo za 27 tisíc změnilo během půlhodiny majitele
 • Marně hledal své vozidlo
 • Poškozený bankomat
 • Oba měli zákaz řízení
 • Odcizil dvě motorové pily
 • Nalezla mrtvého neznámého muže
 • Přišel o zahradní nářadí
 • Zdřímla si v lese
 • Napadl dvě ženy

Zapálil superba
Zábřeh
- Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v sobotu 4. října před třetí hodinou ranní na ulici ČSA v Zábřehu nejdříve polil neznámou látkou a posléze zapálil vozidlo Škoda Superb. Automobil zcela shořel, kdy vlivem požáru popraskala dvě okna na přilehlé budově. Celková škoda byla vyčíslena na částku kolem 355 tisíc korun.

Navrtal nádrže
Šumperk
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 2. do 3. října na ulici Blanické v Šumperku po překonání oplocení vnikl do areálu firmy Brouk. Navrtal zde nádrže u čtyř zaparkovaných nákladních vozidel. Z automobilů odcizil 300 litrů motorové nafty. Celkově způsobil škodu přes 30 tisíc korun

Kolo za 27 tisíc změnilo během půlhodiny majitele
Šumperk
- Ve středu 1. října v podvečer způsobil dosud neznámý pachatel škodu ve výši 27 200 korun, který ukradl z volně přístupné haly vily na ulici 17. listopadu v Šumperku pánské horské kolo Merida. Policisté se případem zabývají a po zloději a ukradeném kole pátrají.

Marně hledal své vozidlo
Kopřivná
- Někdy v nočních hodinách z úterka na středu neoprávněně užil k jízdě vozidlo značky NISSAN PATROL dosud neznámý pachatel. S vozidlem, v hodnotě 40 tisíc korun, které měl majitel zaparkované u domu v obci Kopřivná odjel neznámo kam. Policisté po zloději i ukradeném vozidle pátrají.

Poškozený bankomat
Šumper
k - Škodu ve výši 12 tisíc korun způsobil neznámý pachatel někdy v úterý v podvečerních hodinách. Na ulici Temenická u bývalého Moutfieldu v Šumperku poškodil na bankomatu výdejní šachtu a její vnější kryt. Policisté se případem zabývají.

Oba měli zákaz řízení
Mohelnice, Petrov nad Desnou
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 62letý muž z Frýdku Místku, který byl dne 30. září před desátou hodinou dopolední kontrolován na ulici Třebovské v Mohelnici jako řidič vozidla Renault Megane. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do roku 2015. Toho samého trestného činu se dopustil 24letý muž z Prachatic, který byl dne 30. 9. 2014 po osmnácté hodině kontrolován v obci Petrov nad Desnou jako řidič vozidla VW Polo. I u něho byl soudně vydán zákaz řízení do prosince 2015. V obou případech je s muži vedeno zkrácené přípravné řízení.

Odcizil dvě motorové pily
Jindřichov
- Trestných činů krádeže a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 28. do 29. srpna z otevřené garáže v obci Jindřichov odcizil dvě motorové pily. Tímto jednáním majiteli způsobil škodu kolem 14 tisíc korun.

Nalezla mrtvého neznámého muže
Bartoňov
- V úterý 30. září v odpoledních hodinách oznámila místní obyvatelka, že u levého břehu řeky Moravy před mostem na začátku obce Bartoňov nalezla mrtvolu muže. Přivolaný lékař po ohledání těla nezjistil zjevné stopy cizího zavinění po násilném jednání jiné osoby, ale nestanovil příčinu smrti ani dobu, proto byla ve věci nařízena soudní pitva. V současné době policie zjišťuje totožnost mrtvého muže.

Přišel o zahradní nářadí
Nový Malín
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 26. do 29. září v obci Nový Malín vnikl na neoplocený pozemek u rodinného domu. Odcizil zde rozkládací hliníkový žebřík, vytrhávač plevele a nářadí značky Fiskars. Ze zahradní chatky dále zmizel benzinový křovinořez a kanystr s benzínem. Celkově tak majiteli způsobil škodu kolem 8600 korun.

Zdřímla si v lese
Libina
- Dne 29. září před se dvacátou hodinou dostavil na policii 60letý muž z Libiny a oznámil, že od třinácté hodiny pohřešuje svoji tchýni, která odešla do lesa na procházku. Dále uvedl, že již ji hledali, ale bez výsledku. Na základě zjištěných informací byla provedena pátrací akce v počtu 23 policistů. Žena byla vypátrána po jednadvacáté hodině na cestě pod nádražím v Libině, kdy se již vracela domů. Policistům uvedla, že při procházce v lese usnula, byla nezraněna a v pořádku.

Napadl dvě ženy
Zábřeh
- Trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví se dopustil neznámý pachatel, který dne 27. září před jednou hodinou ranní na náměstí Osvobození v Zábřehu fyzicky napadl dvě ženy ve věku 30 a 18 let obě ze Zábřehu. Starší ženě způsobil zlomeninu nosu, hematom na pravém oku a mladší obraženinu pravé tváře a poškodil jí mobilní telefon. Veškeré okolnosti celého incidentu jsou v současné době předmětem šetření.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.