ZPRÁVY

Z policejní linky – 40. týden

8. října 2012, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, redakce, BH
Z policejní linky – 40. týden
 • Přišel o auto i s řidičákem
 • Šel po mazacím tuku a naftě
 • Na násilníka došlo, hrozí mu 10 let
 • Dělostřelecký granát ležel v lese
 • Mladíkovo akrobatické představení na přechodu
 • Odcizil baterie ze semaforu
 • Otevřel urnu z odkrytého hrobu
 • Zloděj odčerpal z náklaďáků naftu
 • Pytlák jelena netrefil
 • Převrátil náklaďák za půl milionu
 • Posprejoval auto
 • Přišel o auto i s řidičákem

  Mohelnice, Zábřeh
  – O svůj vůz přišel 19letý mladík z Mohelnice. Vozidlo značky Škoda Fabia zaparkoval večer 7. října v ulici Nádražní. Když si pro něj druhý den ráno přišel, bylo fuč. Neznámý pachatel ho odcizil i s osvědčením o registraci vozu a řidičským průkazem poškozeného. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun. Další pachatel v Zábřehu musel vynaložit o něco větší námahu, když kradl vůz značky Škoda Octavia, odstavený v oploceném areálu. Aby mohl s autem vyjet ven, musel přeštípnout visací zámek zajišťující hlavní bránu. Poté s vozem 33leté ženy zmizel. V tomto případě škoda dosahuje 140 tisíc korun.

  Šel po mazacím tuku a naftě

  Loštice – Dosud neznámý zloděj se vydal na lup do soukromého areálu v Lošticích. Z příručního skladu odcizil 20 kilogramů mazacího tuku. Tím však neskončil. Dále pokračoval na odstaveném bagru. U něj vypáčil nádrž a odčerpal 500 litrů nafty, dále odcizil čerpadlo motorové nafty a 300 litrů hydraulického oleje. Způsobil tak škodu ve výši 50 tisíc korun.

  Na násilníka došlo, hrozí mu 10 let

  Zábřeh – Obvinění ze spáchání přečinu týrání osoby žijící ve společném obydlí, loupeže a vydírání si vyslechl 32letý muž ze Zábřehu. Od roku 2006 do konce července 2012 měl hrubým a bezcitným způsobem psychicky a fyzicky týrat svoji tehdejší 23letou družku. Zpočátku k fyzickým útokům docházelo jen občas. S postupem času se však intenzita násilných výlevů stupňovala. Podle informací policie si navíc obviněný z poškozené dělal služku, například po ní požadoval, aby mu sundávala boty. Jeho agresivita vyvrcholila počátkem října v bytě 25leté ženy, u které byla jeho bývalá družka na návštěvě. Po slovní rozepři jí začal vyhrožovat násilím a těžkou újmou a nakonec ji fyzicky napadl. Přitom jí z kapsy vytáhl mobilní telefon, který si ponechal. V případě uznání viny obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody v délce až 10 let.

  Dělostřelecký granát ležel v lese

  Hoštejn
  – Munici ze II. světové války našel 57letý muž ze Zábřehu v neděli 7. října před třetí hodinou v lese u obce Hoštejn – Drozdovská Pila. Dělostřelecký granát ležel volně na zemi asi pět metrů od lesní cesty. Munici se převzal pyrotechnik k odborné likvidaci.

  Mladíkovo akrobatické představení na přechodu

  Zábřeh
  – Se svým životem hazardoval 21letý muž ze Šumperku. V brzkých ranních hodinách v sobotu 6. října si spletl přechod pro chodce v ulici ČSA v Zábřehu s tělocvičnou. Přes přechod dělal kotouly a lehal si na silnici. Představením neukončil ani v momentě, kdy na místo dorazila policejní hlídka. Mužům zákona odmítl prokázat svoji totožnost. Policisté museli použít donucovací prostředky. Akrobat se na stanici podrobil dechové zkoušce s výsledkem 1,79 promile alkoholu. Policisté pak mladíka propustili na svobodu.

  Odcizil baterie ze semaforu


  Vlachov
  – Dosud neznámý pachatel odcizil ze soboty 6. na neděli 7. října baterie ze semaforu v obci Vlachov. Semafor byl umístěn na hlavní silnici, kde se v současné době opravuje most a kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Pachatel se tak dopustil trestných činů krádeže vloupáním a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za což mu hrozí trest odnětí svobody od jednoho do šesti let. Škoda činí 2500 korun.

  Otevřel urnu z odkrytého hrobu

  Šumperk – Trestného činu hanobení lidských ostatků se dopustil neznámý pachatel, který v době od 2. do 3. října na hřbitově v ulici Zábřežská v Šumperku otevřel urnu z odkrytého hrobu, vyjmul náboj se zpopelněnými lidskými ostatky, které rozsypal poblíž příjezdové cesty ke krematoriu. Za uvedený skutek hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.

  Zloděj odčerpal z náklaďáků naftu

  Šumperk – O 70 litrů nafty přišla soukromá firma v Šumperku. Zloděj do objektu firmy vnikl v noci na 3. října. Tady si vyhlédl dvě nákladní vozidla značky Scania. Násilím překonal uzávěry palivových nádrží a z jedné odčerpal 70 litrů pohonných hmot. Od druhé nádrže odešel s nepořízenou. Škoda za ukradenou naftu činí 3500 korun.

  Pytlák jelena netrefil

  Raškov – Díky dobré spolupráci s mysliveckým sdružením se podařilo chytit tři pytláky ve věku 20 až 23 let z okresu Ústí nad Orlicí. V noci na 2. října přijeli mezi obce Raškov a Hanušovice. Tady si na louce asi 70 metrů od hlavní silnice nasvítili předními světlomety osobního vozidla pasoucí se stádo vysoké zvěře. Poté 23letý muž po stádu jednou vystřelil z legálně držené lovecké kulové zbraně. Měl v úmyslu ulovit jelena evropského stáří kolem šesti let. Naštěstí se však ani do jednoho zvířete netrefil. Střelbu uslyšel 51letý muž, který zalarmoval policii. Mladíkovi byla legálně držená zbraň zajištěna a poslána na expertízu.

  Převrátil náklaďák za půl milionu

  Červenohorské sedlo – Kvůli havárii náklaďáku musel být v úterý od dvou do sedmi hodin uzavřený průjezd přes Červenohorské sedlo v Jeseníkách. Pětatřicetiletý řidič jel od Koutů do Jeseníku. V jedné ze zatáček nepřizpůsobil rychlost stavu, povaze a profilu komunikace. Vyjel do protisměru, kde se s nákladním vozidlem převrátil na bok. Řidič nepožil před jízdou alkohol. Škoda na vozidle byla předběžně stanovena na půl milionu korun a na poškozené vozovce 20 000 korun.

  Posprejoval auto

  Šumperk – Neznámý vandal postříkal sprejem bílé barvy auto Seat Toledo na parkovišti v ulici Jiřího z Podběrad v Šumperku. Kromě dveří zaneřádil i kapotu.  Šestačtyřicetiletému majiteli vozidla tak způsobil škodu ve výši cca 20 000 korun.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

  Datum: 7.10.2012 15:32
  Titulek: smrťák Bruštík za ODS
  Autor: podnapile utonulý
  58
  Dnes přišlo upozornění pro voliče: Pozor na DRAVÉ mládí. Dravé mládí, jak shrnula své přednosti nově vzniklá buňka ODS v čele s kontroverzním podnikatelem Pavlem Bruštíkem, nás nutí k velké míře obezřetnosti při rozdávání voličských hlasů. Už právě proto, že si tato strana zvolila takového předsedu, jakého si zvolila... Pavel Bruštík, který byl v minulém roce, po letech soudních pří, okresním soudem odsouzen zaplatit více než statisícovou částku za bezdůvodné obohacení, firmě Vitrail Servis zábřeh, ze které si "odvozil" zásoby skla pro založení své "podnikatelské" činnosti. Pavel Bruštík, který byl stejným orgánem vyzván k odstranění klamavé reklamy ze svých webových stránek, kde se honosil fotografiemi prací téže (cizí) firmy, jež vydával za své vlastní dílo, a který v současné době čelí nové žalobě pro několikaleté neplacení svého závazku vůči Českomoravské Stavební Spořitelně, nás může jen těžko přesvědčit o svém dobrém úmyslu při řízení financí a rozvoje Zábřeha. Pokud by měli za Zábřeh rozhodovat lidé těchto morálních kvalit, pak by naše město asi jen velmi těžko vzkvétalo. Otázkou zůstává, zda někdo z občanů stojí o takovouto dravost a tyto zkušenosti. Podpis: Spolek věřitelů P. Bruštíka
  Reagovat
  Datum: 7.10.2012 19:50
  Titulek: Re: smrťák Bruštík za ODS
  Autor: aNONYM
  92
  Minimálně stejně srandovní jsou socánci s kandidaturou profláknutého Vlčka do Senátu. Přiznávám, že letos mám etrémní problém vybrat, koho budu do Senátu volit.
  Reagovat
  Datum: 7.10.2012 20:20
  Titulek: Re: smrťák Bruštík za ODS
  Autor: podnapile utonulý
  72
  co metoda nejmenšího zla? jaké mouchy má tento? (neznám ho): Jan Kubíček, nezávislý kandidát, OSVČ, 51 let, Janoušov
  http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/co-slibuji-kandidati-o-kreslo-senatora-podivejte-se-20121005.html
  Reagovat
  Datum: 7.10.2012 22:55
  Titulek: Re: smrťák Bruštík za ODS
  Autor: aNONYM
  44
  Ano, ten mi při probírce zbyl mezi favority.
  Reagovat

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

  A) o drogových kartelech
  B) o krvelačných zombies
  C) o motocyklových závodnících

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).