ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 4. týden

27. ledna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 4. týden
  • Podnapilí řidiči
  • V drůbežárně hledal naftu
  • Žádost o pomoc
  • Cigarety si opatřil na čerpací stanici
  • Vše prozradila jizva v obličeji
  • Pozor na lesní zvěř
  • Do vězení se jí nechtělo
  • Pomoc při vyšetřování
  • Policisté dopadli zloděje

Podnapilí řidiči
Šumperk – Policisté natrefili na nezodpovědné řidiče. V pátek 25. ledna o půl čtvrté ráno zastavili policisté na ulici Jesenické v Šumperku 46letého řidiče vozu BMW. Při komunikaci s ním pojali podezření, že se před jízdou posilnil alkoholem. Jejich domněnku potvrdily výsledky provedených dechových zkoušek, při kterých byly řidiči naměřeny hodnoty 1,93 a 1,79 promile alkoholu v dechu. Na dalšího řidiče pod vlivem alkoholu narazili muži zákona také ve čtvrtek 24. ledna po půlnoci, tentokrát na ulici Nemocniční. Při dechových zkouškách byly 33letému řidiči naměřeny hodnoty 0,39 a 0,40 promile alkoholu v dechu.

V drůbežárně hledal naftu
Šumpersko – Lupič kvůli naftě poškodil drůbežárnu. Šumperští policisté pátrají po pachateli, který kvůli tomu, aby se zmocnil dvou dvacetilitrových plastových kanystrů s naftou, poškodil v objektu drůbežárny v malé obci na Šumpersku venkovní okno a dvoje dveře. Poškozené společnosti tak způsobil škodu za více než 5 tisíc korun.

Žádost o pomoc
Bludov – Policisté hledají řidiče a případné svědky dopraní nehody. Ve čtvrtek 24. ledna někdy v době od půl šesté ráno do čtvrt na jednu odpoledne došlo v úseku mezi obcemi Bludov a Sudkov (v blízkosti bludovského nádraží) k poškození světelné signalizace zabezpečovacího zařízení železničního přejezdu. Z doposud provedeného šetření vyplynulo, že k poškození zařízení mohlo dojít v souvislosti s pohybem nákladní soupravy v prostoru křižovatky u železničního přejezdu. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun. V souvislosti s šetřením této dopravní nehody policisté žádají jak samotného řidiče, tak případné svědky, kteří mají jakýkoliv poznatek k okolnostem a průběhu této dopravní nehody, aby se přihlásili na telefonním čísle 735 788 600, nebo kdykoli na bezplatné lince 158.


Cigarety si opatřil na čerpací stanici
Ruda nad Moravou – Muž z Bruntálska je podezřelý ze spáchání trestného činu krádež a poškození cizí věci. V neděli 20. ledna před půlnocí přijali šumperští policisté oznámení o možném narušení objektu čerpací stanice v Rudě nad Moravou. Na místo bylo ihned vysláno několik policejních hlídek, včetně psovoda se služebním psem. Po příjezdu však muži zákona nalezli už jen otvor ve skleněné výplni a několik krabiček cigaret poházených uvnitř provozovny. Okamžitě proto začali prohledávat nejbližší okolí. Nejúspěšnější byl psovod se svým čtyřnohým pomocníkem, který chytil stopu a policisty dovedl k vozidlu odstavenému v blízkosti lesního porostu nedaleko místa činu. Vozidlo však bylo uzamčené, proto pokračovali v prohledávání širšího okolí. O necelé dvě hodiny později zaznamenal psovod na silnici mezi Rudou a Hrabenovem pohyb 29letého muže, který tvrdil, že byl na návštěvě u kamaráda. Podrážka jeho obuvi se shodovala se stopou na místě činu a navíc u něj byly nalezeny klíče od odstaveného vozidla. V zavazadlovém prostoru vozidla pak policisté objevili téměř pět desítek krabiček cigaret, které si zde měl muž poté, co je měl na čerpací stanici odcizit, uschovat. Mladého muže policisté zadrželi a umístili v policejní cele. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na vice než 14 tisíc korun.


Vše prozradila jizva v obličeji
Šumpersko – Přes šest měsíců se dařilo 46letému muži ze Šumperska vyhýbat trestnímu řízení. Soud muže sháněl z důvodu, že řádně a včas neplnil výkon trestu obecně prospěšných prací, který mu byl uložen soudem za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Protože nechtěl skončit za mřížemi, snažil se udělat všechno proto, aby se pro policisty stal nedohledatelným. Zašel až tak daleko, že si propůjčil identitu svého o rok mladšího bratra, který se má dlouhodobě zdržovat v zahraničí. Tento záměr se ale policistům podařilo odhalit. Zjistili také, že si hledaný muž v září roku 2015 nechal vystavit nové doklady na jméno svého bratra, a to se svojí podobiznou. Těmito doklady se pak mohl kdykoli a kdekoli prokazovat. Přestože si jsou se sourozencem velmi podobní, neunikla bystrému oku policistů drobná jizva v obličeji hledaného muže, kterou následně zaznamenali také na fotografii bratrova občanského průkazu. Dále se podařilo zjistit, že je hledaný muž, vydávající se za svého bratra, hospitalizován v jedné z olomouckých nemocnic. Kroky policistů proto směřovaly do zdravotnického zařízení, ve kterém byl muž zatčen a následně eskortován k soudu. V současné době policisté zjišťují, zda se muž v souvislosti se změnou identity, nemohl dopustit ještě dalšího protiprávního jednání.

Pozor na lesní zvěř
Nový Malín – Řidiče na Šumpersku potrápila lesní zvěř. První oznámení o střetu se srnou přijali policisté v úterý 22. ledna krátce po sedmé hodině večer. Lesní zvěř vběhla řidiči bezprostředně před vozidlo Škoda Octavia u Nového Malína. Po střetu srna na místě uhynula. Majiteli vozidla vznikla škoda za předběžně 20 tisíc korun. Zhruba o čtyři hodiny později se podobný scénář odehrál u Bohdíkova. Také v tomto případě zvěř po střetu s vozidlem uhynula. Obě nehody se naštěstí obešly bez zranění řidičů.Do vězení se jí nechtělo

Šumperk – Ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je důvodně podezřelá 45letá žena ze Zábřežska. Žena měla na výzvu Okresního soudu v Šumperku, která jí byla prokazatelně doručena 7. ledna, nastoupit do pěti dnů výkon trestu odnětí svobody. Bez závažného důvodu tak neučila, ale pobyt na svobodě se jí dlouho prodloužit nepodařilo. O devět dní později ji policisté zastihli v Šumperku.

Pomoc při vyšetřování
Šumperk – Policisté hledají svědky dopravní nehody. V neděli 20. ledna před šestou hodinou odpoledne došlo v Šumperku, v křižovatce ulic M. R. Štefánika a 28. října, ke střetu osobního vozidla s cyklistou. Podle prvotního šetření nedal řidič osobního vozu, pravděpodobně značky Škoda Yeti tmavé barvy, jedoucí po ulici 28. října v křižovatce s ulicí M. R. Štefánika přednost v jízdě cyklistovi přijíždějícímu zleva od ulice Jesenické. Došlo ke střetu, po kterém 60letý cyklista upadl na vozovku a lehce se zranil. Řidič uvedeného vozidla však na místě nezastavil a pokračoval v jízdě ve směru k ulici Jesenické. Zraněný cyklista byl z místa nehody přepraven k ošetření do nemocnice. V souvislosti s šetřením policisté žádají řidiče, ale také případné svědky, kteří mají jakýkoliv poznatek k okolnostem a průběhu této dopravní nehody, aby dali vědět na kterékoli policejní služebně, nebo se přihlásili na telefonním čísle 735 788 600, případně na bezplatné lince 158.


Policisté dopadli zloděje
Zábřeh – Muž vyrážel každou neděli krást do zábřežského supermarketu. V neděli 20. ledna to mělo být nejméně potřetí, kdy se 41letý muž z Ostravska vypravil do jednoho ze zábřežských supermarketů. Za vybrané zboží se mu ale platit nechtělo, proto si jej měl uschovat pod oděv a ve dvou případech, v neděli 6. a 13. ledna, se mu mělo podařit zboží v hodnotě za více než 12 tisíc korun z prodejny odnést, aniž by za něj zaplatil. Uniknout pozornosti obsluhy se mu ale nepodařilo a poté, co v neděli 20. ledna opět zavítal do prodejny, čekala na něj hlídka zábřežských strážníků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.