ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 4. týden

27. ledna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 4. týden
  • Podnapilí řidiči
  • V drůbežárně hledal naftu
  • Žádost o pomoc
  • Cigarety si opatřil na čerpací stanici
  • Vše prozradila jizva v obličeji
  • Pozor na lesní zvěř
  • Do vězení se jí nechtělo
  • Pomoc při vyšetřování
  • Policisté dopadli zloděje

Podnapilí řidiči
Šumperk – Policisté natrefili na nezodpovědné řidiče. V pátek 25. ledna o půl čtvrté ráno zastavili policisté na ulici Jesenické v Šumperku 46letého řidiče vozu BMW. Při komunikaci s ním pojali podezření, že se před jízdou posilnil alkoholem. Jejich domněnku potvrdily výsledky provedených dechových zkoušek, při kterých byly řidiči naměřeny hodnoty 1,93 a 1,79 promile alkoholu v dechu. Na dalšího řidiče pod vlivem alkoholu narazili muži zákona také ve čtvrtek 24. ledna po půlnoci, tentokrát na ulici Nemocniční. Při dechových zkouškách byly 33letému řidiči naměřeny hodnoty 0,39 a 0,40 promile alkoholu v dechu.

V drůbežárně hledal naftu
Šumpersko – Lupič kvůli naftě poškodil drůbežárnu. Šumperští policisté pátrají po pachateli, který kvůli tomu, aby se zmocnil dvou dvacetilitrových plastových kanystrů s naftou, poškodil v objektu drůbežárny v malé obci na Šumpersku venkovní okno a dvoje dveře. Poškozené společnosti tak způsobil škodu za více než 5 tisíc korun.

Žádost o pomoc
Bludov – Policisté hledají řidiče a případné svědky dopraní nehody. Ve čtvrtek 24. ledna někdy v době od půl šesté ráno do čtvrt na jednu odpoledne došlo v úseku mezi obcemi Bludov a Sudkov (v blízkosti bludovského nádraží) k poškození světelné signalizace zabezpečovacího zařízení železničního přejezdu. Z doposud provedeného šetření vyplynulo, že k poškození zařízení mohlo dojít v souvislosti s pohybem nákladní soupravy v prostoru křižovatky u železničního přejezdu. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun. V souvislosti s šetřením této dopravní nehody policisté žádají jak samotného řidiče, tak případné svědky, kteří mají jakýkoliv poznatek k okolnostem a průběhu této dopravní nehody, aby se přihlásili na telefonním čísle 735 788 600, nebo kdykoli na bezplatné lince 158.


Cigarety si opatřil na čerpací stanici
Ruda nad Moravou – Muž z Bruntálska je podezřelý ze spáchání trestného činu krádež a poškození cizí věci. V neděli 20. ledna před půlnocí přijali šumperští policisté oznámení o možném narušení objektu čerpací stanice v Rudě nad Moravou. Na místo bylo ihned vysláno několik policejních hlídek, včetně psovoda se služebním psem. Po příjezdu však muži zákona nalezli už jen otvor ve skleněné výplni a několik krabiček cigaret poházených uvnitř provozovny. Okamžitě proto začali prohledávat nejbližší okolí. Nejúspěšnější byl psovod se svým čtyřnohým pomocníkem, který chytil stopu a policisty dovedl k vozidlu odstavenému v blízkosti lesního porostu nedaleko místa činu. Vozidlo však bylo uzamčené, proto pokračovali v prohledávání širšího okolí. O necelé dvě hodiny později zaznamenal psovod na silnici mezi Rudou a Hrabenovem pohyb 29letého muže, který tvrdil, že byl na návštěvě u kamaráda. Podrážka jeho obuvi se shodovala se stopou na místě činu a navíc u něj byly nalezeny klíče od odstaveného vozidla. V zavazadlovém prostoru vozidla pak policisté objevili téměř pět desítek krabiček cigaret, které si zde měl muž poté, co je měl na čerpací stanici odcizit, uschovat. Mladého muže policisté zadrželi a umístili v policejní cele. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na vice než 14 tisíc korun.


Vše prozradila jizva v obličeji
Šumpersko – Přes šest měsíců se dařilo 46letému muži ze Šumperska vyhýbat trestnímu řízení. Soud muže sháněl z důvodu, že řádně a včas neplnil výkon trestu obecně prospěšných prací, který mu byl uložen soudem za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Protože nechtěl skončit za mřížemi, snažil se udělat všechno proto, aby se pro policisty stal nedohledatelným. Zašel až tak daleko, že si propůjčil identitu svého o rok mladšího bratra, který se má dlouhodobě zdržovat v zahraničí. Tento záměr se ale policistům podařilo odhalit. Zjistili také, že si hledaný muž v září roku 2015 nechal vystavit nové doklady na jméno svého bratra, a to se svojí podobiznou. Těmito doklady se pak mohl kdykoli a kdekoli prokazovat. Přestože si jsou se sourozencem velmi podobní, neunikla bystrému oku policistů drobná jizva v obličeji hledaného muže, kterou následně zaznamenali také na fotografii bratrova občanského průkazu. Dále se podařilo zjistit, že je hledaný muž, vydávající se za svého bratra, hospitalizován v jedné z olomouckých nemocnic. Kroky policistů proto směřovaly do zdravotnického zařízení, ve kterém byl muž zatčen a následně eskortován k soudu. V současné době policisté zjišťují, zda se muž v souvislosti se změnou identity, nemohl dopustit ještě dalšího protiprávního jednání.

Pozor na lesní zvěř
Nový Malín – Řidiče na Šumpersku potrápila lesní zvěř. První oznámení o střetu se srnou přijali policisté v úterý 22. ledna krátce po sedmé hodině večer. Lesní zvěř vběhla řidiči bezprostředně před vozidlo Škoda Octavia u Nového Malína. Po střetu srna na místě uhynula. Majiteli vozidla vznikla škoda za předběžně 20 tisíc korun. Zhruba o čtyři hodiny později se podobný scénář odehrál u Bohdíkova. Také v tomto případě zvěř po střetu s vozidlem uhynula. Obě nehody se naštěstí obešly bez zranění řidičů.Do vězení se jí nechtělo

Šumperk – Ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je důvodně podezřelá 45letá žena ze Zábřežska. Žena měla na výzvu Okresního soudu v Šumperku, která jí byla prokazatelně doručena 7. ledna, nastoupit do pěti dnů výkon trestu odnětí svobody. Bez závažného důvodu tak neučila, ale pobyt na svobodě se jí dlouho prodloužit nepodařilo. O devět dní později ji policisté zastihli v Šumperku.

Pomoc při vyšetřování
Šumperk – Policisté hledají svědky dopravní nehody. V neděli 20. ledna před šestou hodinou odpoledne došlo v Šumperku, v křižovatce ulic M. R. Štefánika a 28. října, ke střetu osobního vozidla s cyklistou. Podle prvotního šetření nedal řidič osobního vozu, pravděpodobně značky Škoda Yeti tmavé barvy, jedoucí po ulici 28. října v křižovatce s ulicí M. R. Štefánika přednost v jízdě cyklistovi přijíždějícímu zleva od ulice Jesenické. Došlo ke střetu, po kterém 60letý cyklista upadl na vozovku a lehce se zranil. Řidič uvedeného vozidla však na místě nezastavil a pokračoval v jízdě ve směru k ulici Jesenické. Zraněný cyklista byl z místa nehody přepraven k ošetření do nemocnice. V souvislosti s šetřením policisté žádají řidiče, ale také případné svědky, kteří mají jakýkoliv poznatek k okolnostem a průběhu této dopravní nehody, aby dali vědět na kterékoli policejní služebně, nebo se přihlásili na telefonním čísle 735 788 600, případně na bezplatné lince 158.


Policisté dopadli zloděje
Zábřeh – Muž vyrážel každou neděli krást do zábřežského supermarketu. V neděli 20. ledna to mělo být nejméně potřetí, kdy se 41letý muž z Ostravska vypravil do jednoho ze zábřežských supermarketů. Za vybrané zboží se mu ale platit nechtělo, proto si jej měl uschovat pod oděv a ve dvou případech, v neděli 6. a 13. ledna, se mu mělo podařit zboží v hodnotě za více než 12 tisíc korun z prodejny odnést, aniž by za něj zaplatil. Uniknout pozornosti obsluhy se mu ale nepodařilo a poté, co v neděli 20. ledna opět zavítal do prodejny, čekala na něj hlídka zábřežských strážníků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA PLES ZADARMO

Plesová sezóna je v plném proudu a všechny sály se plní nedočkavými tanečníky. Rej.cz nabízí možnost vyhrát dvě vstupenky pro dva výherce na Maškarní ples pro dospělé  do Kulturního domu v Bludově v pátek 25. ledna.  

Soutěžní otázka

Jaký je správný název bludovské rozhledny?

a) Brusinka
b) Vyhlídka Brusná
c) Na Brusné

Odpovědi posílejte do úterý 21. ledna jako e-mail na info@rej.cz ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA. O výhře budou dva vylosovaní výherci informováni e-malem.