ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 4. týden

28. ledna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 4. týden
 • Odcizil hasičskou techniku
 • Dopravní nehoda se smrtelným zraněním
 • Zdemoloval policejní stanici
 • Černá skládka
 • Odcizil měděný odpad
 • Ukradený mobilní telefon
 • Při sjednání úvěru uvedl nepravdivé údaje
 • Poškozené dveře
 • Přišel o mobilní telefon
 • Poškozený lak na vozidle
 • Při couvání sjel mimo silnici

Odcizil hasičskou techniku
Loučná nad Desnou – Z chaty zmizela hasičská technika a rádio. V době od 29. prosince do 27. ledna vnikl neznámý pachatel do chaty v Loučné nad Desnou. Po překonání visacího zámku na mříži balkonových dveří rozbil skleněnou výplň dveří a dostal se dovnitř. Tam odcizil hasičskou sekeru, přilbu a rádio. Poškozené 38leté ženě způsobil škodu ve výši skoro 5 tisíc korun.

Dopravní nehoda se smrtelným zraněním
Hanušovice – V Hanušovicích došlo k tragické dopravní nehodě. V neděli 28. ledna ráno byl na ulici Pražská v obci Hanušovice smrtelně zraněn chodec. S největší pravděpodobností řidič vozidlem srazil chodce a z místa nehody ujel, aniž by poskytl zraněnému první pomoc. 29letý muž po nehodě zemřel.

Zdemoloval policejní stanici
Mohelnice – Mladému muži se pravděpodobně nelíbilo na policejní stanici. Ve čtvrtek 25. ledna nad ránem odmítl 28letý mladík v baru v Mohelnici zaplatit útratu. Když na místo přijeli policisté, dal se na útěk. Když byl chycen, byl odveden na policejní stanici. Tam kolem sebe začal kopat a demolovat vybavení místnosti. Navíc se odmítl podrobit dechové zkoušce, ke které ho policisté z důvodu jeho protiprávního jednání vyzvali.

Černá skládka
Rovensko - Policisté pátrají po pachateli, který naházel do příkopu pneumatiky. V noci na středu 24. ledna někdo neoprávněně založil skládku nebezpečného odpadu. Do příkopu u silnice mezi obcemi Rovensko a Postřelmůvek vysypal dvě hromady pneumatik různých značek a typů v počtu přibližně 140 kusů.


Odcizil měděný odpad
Mohelnicko – Ze sběrny zmizel měděný odpad. Dosud nezjištěný pachatel vnikl v noci na středu 24. ledna do provozovny sběrny druhotných surovin na Mohelnicku. Vloupal do prostor sloužících k uskladnění měděného odpadu, odkud odcizil přibližně 250 kilogramů mědi. Poškozené společnosti způsobil škodu přes 30 tisíc korun.

Ukradený mobilní telefon
Šumperk - Policie pátrá po pachateli krádeže mobilního telefonu. V úterý 23. ledna před půlnocí nechala majitelka telefonu značky Samsung Galaxy A3 svůj přístroj bez dozoru v provozovně rychlého občerstvení. Neznámý pachatel jí ho odcizil a ženě tak vznikla škoda ve výši 3 tisíce korun.

Při sjednání úvěru uvedl nepravdivé údaje
Okres - Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu úvěrového podvodu. 19letý mladík měl v červnu loňského roku při sjednávání smlouvy o úvěru zástupci společnosti zprostředkovávající úvěrové půjčky uvést, že nemá žádné finanční závazky vůči jiným subjektům, ačkoli dobře věděl, že tomu tak není. Na základě uvedení této nepravdivé informace došlo k uzavření smlouvy o úvěru ve výši 15 tisíc korun. Sjednaný úvěr se mladík zavázal uhradit v osmnácti pravidelných měsíčních splátkách. Žádnou z nich však neuhradil.

Poškozené dveře

Šumperk – Neznámý vandal poškodil výplň dveří. Někdy v noci na neděli 21. ledna poškodil dosud neznámý pachatel skleněnou výplň vstupních dveří do prodejny na ulici Gen. Svobody v Šumperku. Majitelce domu vznikla škoda za 20 tisíc korun.

Přišel o mobilní telefon

Zábřeh – Muž si odskočil a přišel o telefon. V pondělí 22. ledna nad ránem si host zábřežského baru odskočil na toaletu. Tohoto okamžiku využil zloděj a vzal si mobil, který majitel nechal ležet u hracího automatu. Majiteli vznikla škoda ve výši 3 500 korun.

Poškozený lak na vozidle

Zábřeh - Policisté pátrají po pachateli, který poškodil automobil. V noci na neděli 21. ledna poškodil neznámý vandal v Zábřehu na ulici Komenského lak na levé straně vozu Škoda Octavia. Majitel škodu předběžně vyčíslil na částku 4 500 korun.

Při couvání sjel mimo silnici
Žárová – Z důvodu kluzké vozovky se řidiči nepovedlo couvání. V neděli 21. ledna došlo v Žárové k dopravní nehodě. Řidiči vozu Škoda Fabia se nepovedl vyjet kopec. Rozhodl se couvnout, aby se znovu rozjel. Při tomto manévru se však auto stalo na kluzké vozovce neovladatelné a jízda skončila nárazem do dřevěné části přilehlého domu u cesty. Škoda na vozidle i na domě byla předběžně vyčíslena na částku 10 tisíc korun.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.