ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 4. týden

28. ledna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 4. týden
 • Odcizil hasičskou techniku
 • Dopravní nehoda se smrtelným zraněním
 • Zdemoloval policejní stanici
 • Černá skládka
 • Odcizil měděný odpad
 • Ukradený mobilní telefon
 • Při sjednání úvěru uvedl nepravdivé údaje
 • Poškozené dveře
 • Přišel o mobilní telefon
 • Poškozený lak na vozidle
 • Při couvání sjel mimo silnici

Odcizil hasičskou techniku
Loučná nad Desnou – Z chaty zmizela hasičská technika a rádio. V době od 29. prosince do 27. ledna vnikl neznámý pachatel do chaty v Loučné nad Desnou. Po překonání visacího zámku na mříži balkonových dveří rozbil skleněnou výplň dveří a dostal se dovnitř. Tam odcizil hasičskou sekeru, přilbu a rádio. Poškozené 38leté ženě způsobil škodu ve výši skoro 5 tisíc korun.

Dopravní nehoda se smrtelným zraněním
Hanušovice – V Hanušovicích došlo k tragické dopravní nehodě. V neděli 28. ledna ráno byl na ulici Pražská v obci Hanušovice smrtelně zraněn chodec. S největší pravděpodobností řidič vozidlem srazil chodce a z místa nehody ujel, aniž by poskytl zraněnému první pomoc. 29letý muž po nehodě zemřel.

Zdemoloval policejní stanici
Mohelnice – Mladému muži se pravděpodobně nelíbilo na policejní stanici. Ve čtvrtek 25. ledna nad ránem odmítl 28letý mladík v baru v Mohelnici zaplatit útratu. Když na místo přijeli policisté, dal se na útěk. Když byl chycen, byl odveden na policejní stanici. Tam kolem sebe začal kopat a demolovat vybavení místnosti. Navíc se odmítl podrobit dechové zkoušce, ke které ho policisté z důvodu jeho protiprávního jednání vyzvali.

Černá skládka
Rovensko - Policisté pátrají po pachateli, který naházel do příkopu pneumatiky. V noci na středu 24. ledna někdo neoprávněně založil skládku nebezpečného odpadu. Do příkopu u silnice mezi obcemi Rovensko a Postřelmůvek vysypal dvě hromady pneumatik různých značek a typů v počtu přibližně 140 kusů.


Odcizil měděný odpad
Mohelnicko – Ze sběrny zmizel měděný odpad. Dosud nezjištěný pachatel vnikl v noci na středu 24. ledna do provozovny sběrny druhotných surovin na Mohelnicku. Vloupal do prostor sloužících k uskladnění měděného odpadu, odkud odcizil přibližně 250 kilogramů mědi. Poškozené společnosti způsobil škodu přes 30 tisíc korun.

Ukradený mobilní telefon
Šumperk - Policie pátrá po pachateli krádeže mobilního telefonu. V úterý 23. ledna před půlnocí nechala majitelka telefonu značky Samsung Galaxy A3 svůj přístroj bez dozoru v provozovně rychlého občerstvení. Neznámý pachatel jí ho odcizil a ženě tak vznikla škoda ve výši 3 tisíce korun.

Při sjednání úvěru uvedl nepravdivé údaje
Okres - Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu úvěrového podvodu. 19letý mladík měl v červnu loňského roku při sjednávání smlouvy o úvěru zástupci společnosti zprostředkovávající úvěrové půjčky uvést, že nemá žádné finanční závazky vůči jiným subjektům, ačkoli dobře věděl, že tomu tak není. Na základě uvedení této nepravdivé informace došlo k uzavření smlouvy o úvěru ve výši 15 tisíc korun. Sjednaný úvěr se mladík zavázal uhradit v osmnácti pravidelných měsíčních splátkách. Žádnou z nich však neuhradil.

Poškozené dveře

Šumperk – Neznámý vandal poškodil výplň dveří. Někdy v noci na neděli 21. ledna poškodil dosud neznámý pachatel skleněnou výplň vstupních dveří do prodejny na ulici Gen. Svobody v Šumperku. Majitelce domu vznikla škoda za 20 tisíc korun.

Přišel o mobilní telefon

Zábřeh – Muž si odskočil a přišel o telefon. V pondělí 22. ledna nad ránem si host zábřežského baru odskočil na toaletu. Tohoto okamžiku využil zloděj a vzal si mobil, který majitel nechal ležet u hracího automatu. Majiteli vznikla škoda ve výši 3 500 korun.

Poškozený lak na vozidle

Zábřeh - Policisté pátrají po pachateli, který poškodil automobil. V noci na neděli 21. ledna poškodil neznámý vandal v Zábřehu na ulici Komenského lak na levé straně vozu Škoda Octavia. Majitel škodu předběžně vyčíslil na částku 4 500 korun.

Při couvání sjel mimo silnici
Žárová – Z důvodu kluzké vozovky se řidiči nepovedlo couvání. V neděli 21. ledna došlo v Žárové k dopravní nehodě. Řidiči vozu Škoda Fabia se nepovedl vyjet kopec. Rozhodl se couvnout, aby se znovu rozjel. Při tomto manévru se však auto stalo na kluzké vozovce neovladatelné a jízda skončila nárazem do dřevěné části přilehlého domu u cesty. Škoda na vozidle i na domě byla předběžně vyčíslena na částku 10 tisíc korun.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.