ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 4. týden

29. ledna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 4. týden
  • Starší žena pod vlivem
  • Opakovaně kradl hodinky
  • Poškodil tři vozidla
  • Řídil pod vlivem alkoholu
  • Vloupal se do rodinného domu
  • Felicia skončila v řece
  • Hořely saze v komínech
  • Poškodil zaparkované vozidlo
  • Kradl energetické nápoje
  • Srážka se srnou

Starší žena pod vlivem
Šumperk – 48letá žena byla v sobotu 28. ledna na ulici Rooseveltova v Šumperku zastavena policejní hlídkou. Policisté u ní provedli dechovou zkoušku, která měla pozitivní výsledek 2,55 promile. Na místě jí odebrali řidičský průkaz a další jízdu zakázali. Nyní se bude podezřelá zodpovídat z trestného činu ohrožení pod vlivem návykových látek.

Opakovaně kradl hodinky
Šumperk – Dne 19. ledna odcizil 44letý muž v prodejně nacházející se v šumperském nákupním centru na ulici Vítězná dva kusy náramkových hodinek a pánský parfém. 24. ledna se do obchodu vrátil, a opět odcizil dva kusy hodinek. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku tři tisíce korun. Muž takto jednal i přesto, že již byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost odsouzen.

Poškodil tři vozidla

Šumperk – Neznámý pachatel poškodil pravděpodobně v noci na čtvrtek 26. ledna tři vozidla zaparkovaná ve dvoře u rodinného domu na ulici Nemocniční v Šumperku. Na dvou nákladních vozidlech a jednom osobním vozidle rozbil vnější zrcátka a stěrače. Škoda byla prozatím vyčíslena na částku 50 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.

Řídil pod vlivem alkoholu
Mohelnicko – 55letý muž řídil dne 19. ledna kolem čtvrté hodiny odpoledne elektromoped. Při jízdě na zledovatělé vozovce nezvládnul řízení a upadl i s mopedem na vozovku, čímž si způsobil zranění. Provedenou orientační dechovou zkouškou na alkohol byla naměřena hodnota 2,78 promile alkoholu v dechu. Muž takto jednal i přesto, že mu byl Okresním soudem v Olomouci uložen zákaz řízení motorových vozidel s platností do března roku 2018.

Vloupal se do rodinného domu
Mohelnicko – Neznámý pachatel se v úterý 24. ledna vloupal do rodinného domu v malé obci na Mohelnicku. Po přelezení branky vstoupil nezajištěným zadním vchodem do domu. Zde pak odcizil notebook, šperky, finanční hotovost ve výši 30 tisíc korun a alkohol. Majiteli tak způsobil škodu přibližně 73 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže a trestný čin porušování domovní svobody.

Felicia skončila v řece

Bohdíkov – K dopravní nehodě došlo v úterý 24. ledna krátce po patnácté hodině v obci Bohdíkov. 29letá řidička jela s vozidlem Škoda Felicia z Bohdíkova směrem na Šumperk. Při projíždění pravotočivé zatáčky dostala na zledovatělém povrchu komunikace smyk, který nezvládla. Vůz přejel do protisměru, kde levou zadní částí narazil do protijedoucího automobilu. Následně pak vyjel mimo komunikaci, kde se převrátil na střechu do koryta řeky Moravy. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Orientační dechové zkoušky u obou řidičů měly negativní výsledky. Škoda na každém vozidle byla odhadnutá na zhruba 20 tisíc korun. 


Hořely saze v komínech

Zábřežsko, Mohelnicko - Během uplynulého víkendu došlo celkem ve 4 případech k zahoření sazí v komínech. V sobotu 21. ledna po třinácté hodině odpolední došlo v obci na Zábřežsku k zahoření komína u rodinného domu. V neděli 22. ledna došlo na Zábřežsku a Mohelnicku k dalším třem případům. Ve dvou případech se jednalo o rodinné domy a v jednom případě o bytový dům. V žádném z případů nedošlo ke zranění, ani ke škodě na majetku. Vyšetřovatel hasičů jako předběžnou příčinu všech požárů stanovil vznícení sazí v komínovém tělese.

Poškodil zaparkované vozidlo
Šumperk – Neznámý pachatel poškodil doposud nezjištěným způsobem v neděli 22. ledna zaparkované vozidlo Škoda Octavia na ulici Slovanská v Šumperku. Na vozidle poškodil obě zrcátka a lak pravých předních dveří. Škoda byla prozatím vyčíslena na částku 25 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.

Kradl energetické nápoje

Šumperk - V pátek 20. ledna kolem šestnácté hodiny odpolední odcizil 44letý muž v prodejně na Hlavní třídě v Šumperku tři kusy energetického nápoje v prášku. Ty si schoval do tašky a kolem pokladen prošel bez zaplacení. Škoda byla prozatím vyčíslena na částku přibližně 1 tisíc korun. Muž takto jednal i přesto, že již byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost odsouzen. Ve věci byly zahájeny úkony pro trestný čin krádeže.

Srážka se srnou
Nový Malín – K dopravní nehodě došlo v sobotu 21. ledna kolem sedmé hodiny večerní na silnici II třídy mezi obcemi Hrabišín a Nový Malín. 33letá řidička z Olomoucka jela se svým vozidlem ve směru od Nového Malína na obec Hrabišín, když jí náhle z příkopu vběhla před vozidlo srna a došlo ke střetu. Ke zranění osob nedošlo. Orientační dechová zkouška u řidičky byla negativní. Škoda na vozidle byla odhadnutá na asi 20 tisíc korun. Uhynulou srnu si na místě převzala odpovědná osoba.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.