ZPRÁVY

Z policejní linky - 4. týden

25. ledna 2015, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 4. týden
  • Vloupání do vozidel
  • Okradená zákaznice
  • Vykradené pokoje
  • Auto není trezor!
  • Objasněné vloupání
  • Nákladní vozidlo zůstalo bez nafty
  • Batoh nechal bez dozoru

Vloupání do vozidel
Postřelmůvek
- Někdy v noci ze čtvrtka 17. na pátek 18. ledna se vloupal neznámý zloděj v obci Postřelmůvek do dvou zde zaparkovaných motorových vozidel. Po předchozím poškození zámku vnikl do vozidla značky VW Caravelle, z kterého odcizil lyžařské vybavení. Z vedle zaparkovaného vozidla značky VW Golf pak zmizelo autorádio. Celková škoda byla vyčíslena na necelých 59 tisíc korun.


Okradená zákaznice
Šumperk
- V pátek odpoledne v prodejně na ulici Temenické v Šumperku využil příležitosti neznámý pachatel a z batohu odloženého ve vozíku odcizil peněženku s doklady a platební kartou. Třiapadesátileté ženě způsobil škodu ve výši sto korun.

Vykradené pokoje
Loučná nad Desnou
- Ze spáchání přečinů krádež a porušování domovní svobody je podezřelý zatím neznámý pachatel, který v průběhu včerejšího dne vnikl do tří pokojů v jednom z ubytovacích zařízení v Loučné nad Desnou. Zaměřil se na peníze. Několika hostům odcizil z peněženek celkem 21 tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu za oba přečiny hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Auto není trezor!
Šumperk
- O tom, že nechávat věci ve vozidle se skutečně nevyplácí, se přesvědčila 48letá paní, která nechala ve vozidle Citroën Saxo, zaparkovaném na ulici Jesenické na parkovišti u krematoria v Šumperku, kabelku s celým obsahem. Když od něj kolem druhé odpoledne odcházela, vozidlo bylo v pořádku. Když se k němu za půl hodinu vrátila, zjistila, že je na něm rozbité okno a z vnitřních prostor jí zmizela kabelka s celým obsahem, nechaná pod jedním ze sedadel. Neznámý pachatel jí způsobil škodu za 2 tisíce korun.

Objasněné vloupání
Šumpersko
- Policisté z obvodního oddělení Šumperk objasnili vloupání do chaty, ke kterému došlo koncem prosince loňského roku. Tehdy neznámý pachatel vnikl do chaty, přebýval v ní a odcizil z ní krabičku zápalek a pet láhev s nealkoholickým pitím. Majiteli způsobil škodu za 120 korun. Na základě operativního šetření policisté zjistili, že podezřelým z tohoto jednání je 31letý muž ze Šumperska. Ke svému jednání se přiznal. Pro policisty není žádným nováčkem. Za obdobnou trestnou činnost byl v uplynulých třech letech soudem odsouzen potrestán. Nyní mu za krádež, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Nákladní vozidlo zůstalo bez nafty
Ruda nad Moravou
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 17. do 18. ledna odcizil z nákladního vozidla 250 litrů motorové nafty. Automobil byl zaparkovaný na parkovišti u domu na ulici 9. května v Rudě nad Moravou. Škoda, která vznikla odcizením nafty a poškozením nádrže činí kolem 7500 korun.

Batoh nechal bez dozoru
Kouty nad Desno
u - Trestných činů krádeže a neoprávněné užívání cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který dne 18. ledna v odpoledních hodinách u lanovky v lyžařském areálu Kouty nad Desnou odcizil volně odložený batoh s osobními věcmi a klíčem od vozidla. Posléze z parkoviště lyžařského areálu odcizil vozidlo Volvo V 40. Celkově majiteli z Polska způsobil škodu kolem 115 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.