ZPRÁVY

Z policejní linky - 4. týden

25. ledna 2015, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 4. týden
  • Vloupání do vozidel
  • Okradená zákaznice
  • Vykradené pokoje
  • Auto není trezor!
  • Objasněné vloupání
  • Nákladní vozidlo zůstalo bez nafty
  • Batoh nechal bez dozoru

Vloupání do vozidel
Postřelmůvek
- Někdy v noci ze čtvrtka 17. na pátek 18. ledna se vloupal neznámý zloděj v obci Postřelmůvek do dvou zde zaparkovaných motorových vozidel. Po předchozím poškození zámku vnikl do vozidla značky VW Caravelle, z kterého odcizil lyžařské vybavení. Z vedle zaparkovaného vozidla značky VW Golf pak zmizelo autorádio. Celková škoda byla vyčíslena na necelých 59 tisíc korun.


Okradená zákaznice
Šumperk
- V pátek odpoledne v prodejně na ulici Temenické v Šumperku využil příležitosti neznámý pachatel a z batohu odloženého ve vozíku odcizil peněženku s doklady a platební kartou. Třiapadesátileté ženě způsobil škodu ve výši sto korun.

Vykradené pokoje
Loučná nad Desnou
- Ze spáchání přečinů krádež a porušování domovní svobody je podezřelý zatím neznámý pachatel, který v průběhu včerejšího dne vnikl do tří pokojů v jednom z ubytovacích zařízení v Loučné nad Desnou. Zaměřil se na peníze. Několika hostům odcizil z peněženek celkem 21 tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu za oba přečiny hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Auto není trezor!
Šumperk
- O tom, že nechávat věci ve vozidle se skutečně nevyplácí, se přesvědčila 48letá paní, která nechala ve vozidle Citroën Saxo, zaparkovaném na ulici Jesenické na parkovišti u krematoria v Šumperku, kabelku s celým obsahem. Když od něj kolem druhé odpoledne odcházela, vozidlo bylo v pořádku. Když se k němu za půl hodinu vrátila, zjistila, že je na něm rozbité okno a z vnitřních prostor jí zmizela kabelka s celým obsahem, nechaná pod jedním ze sedadel. Neznámý pachatel jí způsobil škodu za 2 tisíce korun.

Objasněné vloupání
Šumpersko
- Policisté z obvodního oddělení Šumperk objasnili vloupání do chaty, ke kterému došlo koncem prosince loňského roku. Tehdy neznámý pachatel vnikl do chaty, přebýval v ní a odcizil z ní krabičku zápalek a pet láhev s nealkoholickým pitím. Majiteli způsobil škodu za 120 korun. Na základě operativního šetření policisté zjistili, že podezřelým z tohoto jednání je 31letý muž ze Šumperska. Ke svému jednání se přiznal. Pro policisty není žádným nováčkem. Za obdobnou trestnou činnost byl v uplynulých třech letech soudem odsouzen potrestán. Nyní mu za krádež, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Nákladní vozidlo zůstalo bez nafty
Ruda nad Moravou
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 17. do 18. ledna odcizil z nákladního vozidla 250 litrů motorové nafty. Automobil byl zaparkovaný na parkovišti u domu na ulici 9. května v Rudě nad Moravou. Škoda, která vznikla odcizením nafty a poškozením nádrže činí kolem 7500 korun.

Batoh nechal bez dozoru
Kouty nad Desno
u - Trestných činů krádeže a neoprávněné užívání cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který dne 18. ledna v odpoledních hodinách u lanovky v lyžařském areálu Kouty nad Desnou odcizil volně odložený batoh s osobními věcmi a klíčem od vozidla. Posléze z parkoviště lyžařského areálu odcizil vozidlo Volvo V 40. Celkově majiteli z Polska způsobil škodu kolem 115 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.