ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 39. týden

29. září 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 39. týden
  • Před cestou se posilnila alkoholem
  • Pěstoval marihuanu
  • Nezodpovědní řidiči
  • Na houby jel na čtyřkolce, zpátky musel po svých
  • Opilý motorkář havaroval

Před cestou se posilnila alkoholem
Šumperk – Žena usedla za volant pod vlivem alkoholu. V pátek 27. září v noci zastavila policejní hlídka v Šumperku na ulici M. R. Štefánika osobní motorové vozidlo Renault Megane, které řídila šestačtyřicetiletá žena. Po kontrole byla policistou vyzvána k dechové zkoušce. Přístroj naměřil hodnoty 2, 13 a 2, 35 promile alkoholu v dechu. Žena je nyní podezřelá trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a bylo jí zadrženo řidičské oprávnění.

Pěstoval marihuanu
Zábřežsko – Šumperští kriminalisté v těchto dnech obvinili jednačtyřicetiletého muže ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Na podkladě operativního rozpracování a následné domovní prohlídky kriminalisté zjistili, že měl obviněný muž v přesně nezjištěné době na zahradě u rodinného domku na Zábřežsku, v samostatně oploceném prostoru krytém textilní fólií, pěstovat rostliny konopí setého. Při domovní prohlídce pak policisté zajistili bezmála šest desítek rostlin konopí setého různého vzrůstu, ale také již sušenou rostlinnou hmotu, masti a další produkty vyrobené z této rostliny. Obviněný policistům uvedl, že rostlinu pěstuje pro svou potřebu kvůli jejím léčebným účinkům a jím vyrobené produkty poskytuje také své nejbližší rodině. Vzhledem k tomu, že se obviněný muž uvedené trestné činnosti nedopustil poprvé a v posledních třech letech již byl za stejný trestný čin odsouzen, hrozí mu nyní, v případě prokázání viny a odsouzení, mimo jiné trest odnětí svobody na dvě léta až deset let. Na svou předchozí trestnou činnost policisty upozornil sám obviněný. Na linku tísňového volání totiž oznámil, že mu část rostlin konopí, které tehdy na svém pozemku pěstoval, někdo odcizil.


Nezodpovědní řidiči
Šumperk – Policisté zadrželi dva řidiče se zákazem řízení, další řídil pod vlivem alkoholu. Hned dva řidiči, ve věku pětadvacet a šestatřicet let, jsou po silničních kontrolách ze dne 25. září podezřelí ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za volant osobních vozidel totiž usedli i přesto, že jim byl uložen platný zákaz řízení. Prvního řidiče, který nedbal zákazu, zkontrolovali policisté o půl deváté ráno v Šumperku. Pokud by respektoval rozhodnutí zábřežského městského úřadu, za volant by usedl nejdříve v březnu 2021. Mladšího z řidičů pak zastavili policisté po druhé hodině odpoledne v Mohelnici. Při kontrole zjistili, že byl muži Okresním soudem v Olomouci uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to s platností až do února 2023.
Mohelnice – Během stejného dne přistihli mohelničtí policisté za volantem osobního vozidla třiapadesátiletého muže, který se před jízdou posilnil alkoholem. Při dechových zkouškách mu policisté opakovaně naměřili hodnoty okolo jednoho promile alkoholu v dechu.

Na houby jel na čtyřkolce, zpátky musel po svých
Hynčina – Zábřežští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci. Dvacetiletý mladík se obrátil na policisty s tím, že se v úterý 24. září kolem desáté hodiny dopoledne vydal na čtyřkolce do lesa na houby. Černou čtyřkolku značky Linhai odstavil na lesní cestě v katastru obce Hynčina, u spojnice lesních cest pod obcí Petrušov. Když se asi po půlhodině na místo vrátil, čtyřkolku tam už nenašel. Policisté nyní žádají případné svědky, kteří zaregistrovali pohyb, případně směr jízdy uvedené čtyřkolky, aby je kontaktovali na čísle 974779741.

Opilý motorkář havaroval
Šumperk – Podnapilý motorkář skončil v policejní cele. V úterý 24. září krátce po půl sedmé večer přijali policisté oznámení, že se na ulici M. R. Štefánika v Šumperku při havárii zranil motorkář.
Jak policisté na místě zjistili, devětačtyřicetiletý muž při vyjíždění z ulice 28. října nepřizpůsobil rychlost motocyklu svým schopnostem a vlastnostem vozidla. V křižovatce začal prudce brzdit a následně se strojem Hodna Hornet 250 upadl na silnici. Při havárii se lehce zranil. Zdravotnickou záchrannou službou byl přepraven k ošetření do nemocnice, kde se následně podrobil také lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Při dechových zkouškách opakovaně nadýchal hodnoty přes 1,8 promile alkoholu v dechu. Nejednalo se však o jediný řidičům prohřešek. Na uvedený motocykl nemá řidičské oprávnění a navíc na něm byla umístěna registrační značka přidělená jinému motocyklu. Po zjištění těchto okolností policisté řidiče zadrželi a havarovaný motocykl zajistili.
 

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.