ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 39. týden

1. října 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 39. týden
 • Tragická nehoda motorkáře
 • Řídil i přes zákaz
 • Alkohol za volant nepatří
 • Na výživném dluží přes 40 tisíc
 • Vykradl auto
 • Motorka přes noc zmizela
 • Uspal a znásilnil mladíka
 • Zmizel jí mobil
 • Za volantem neměla co pohledávat
 • Vyloupil chatu
 • Snažili si policistům ujet
 • Vyráběl a prodával hašiš
 • Pohřešovaný senior se nakonec našel
 • Poničený automobil
 • Z chatky zmizel alkohol a jídlo
 • Myslivce našli mrtvého

Tragická nehoda motorkáře
Kouty nad Desnou – Na silnici mezi Kouty nad Desnou a Červenohorským sedlem došlo k tragické dopravní nehodě. 1. října kolem půl čtvrté odpoledne jel 37letý motorkář směrem na Červenohorské sedlo. Po projetí mírné levotočivé zatáčky vyjel z jízdního pruhu a narazil do svodidel. Řidič na místě zemřel.

Řídil i přes zákaz
Šumperk – Policisté chytili řidiče, který neměl za volantem co pohledávat. V pátek 29. září dopoledne jel 64letý řidič ve vozidle Škoda Pickup Šumperkem. Zastavila jej policejní hlídka. Při kontorle policisté vyzvali muže k předložení dokladů potřebných k řízení. Ten však hlídce doklady nepředložil a uvedl, že má platný zákaz řízení do října roku 2018. Byla mu zakázána další jízda a je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Alkohol za volant nepatří

Libina – Mladík řídil pod vlivem alkoholu. V sobotu 30. září kolem půlnoci kontrolovali policisté v Dolní Libině osobní motorové vozidlo Seat Cordoba. U 23letého řidiče provedli orientační dechovou zkoušku a naměřili mu téměř 1,4 promile alkoholu v dechu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Na výživném dluží přes 40 tisíc

Šumpersko – Z trestného činu zanedbání povinné výživy je podezřelý 37letý muž ze Šumperska. Od prosince 2015 do současnosti nepřispívá na svého nezletilého syna. Rozhodnutím soudu má přispívat částkou 2 tisíce korun měsíčně. Matce dítěte v současné době dluží 44 tisíc korun.

Vykradl auto
Libina - Vloupání do vozidla oznámil na policii 33letý muž z Dlouhé Loučky. Ve středu 27. září odstavil vůz Škoda Octavia na parkoviště v Libině. Když se po 20 minutách vrátil zpátky k vozidlu, bylo rozbité boční okno. Neznámý pachatel uvnitř odcizil notebook značky Toshiba v hodnotě 30 tisíc korun. Rozbitím okna způsobil škodu za 4 tisíce.

Motorka přes noc zmizela
Štíty - Ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci je podezřelý dosud neznámý pachatel. 36letý muž zaparkoval přes noc na čtvrtek 28. září motocykl značky Kawasaki u domu ve Štítech, ale ráno už tam však nebyl. Krádeží vznikla za 25 tisíc korun.

Uspal a znásilnil mladíka
Šumpersko - Až deset let odnětí svobody hrozí 50letému muži z malé obce na Šumpersku, který je obviněn ze spáchání přečinů vydírání se zbraní a znásilnění. Obviněný muž k sobě domů pozval v polovině září 23letého mladíka. Výměnou za pomoc při opravě domu mu nabídl ubytování. Hned po nastěhování mladíkovi zakázal vycházet ven a se zbraní v ruce mu vyhrožoval. Následnou noc mu nasypal neznámou látku do pití, aby usnul. Poté ho znásilnil. Po čtyřech dnech se mladíkovi podařilo kontaktovat svého kamaráda, kterého požádal o pomoc. Ten zalarmoval policii. Vzhledem k dřívější trestné minulosti pachatele provedla zadržení policejní zásahová jednotka. Při zásahu byla zajištěna plynová pistole. Obviněný muž je stíhán vazebně.

Zmizel jí mobil
Sobotín - Krádež mobilního telefonu oznámila na policii 47letá žena ze Šumperska. O víkendu navštívila obec Sobotín. Neznámý pachatel využil chvíle, když se žena občerstvovala, a z tašky jí vzal mobilní telefon iPhone 6S. Majitelka vyčíslila způsobenou škodu na 15 tisíc korun.

Za volantem neměla co pohledávat
Petrov nad Desnou – 42letá žena řídila, i když to má od soudu zakázané. V pondělí 25. září prováděli policisté v Petrově nad Desnou dohled nad silničním provozem. Zde zastavili vůz Hyundai Getz. Při kontrole dokladů zjistili, že řidička má Městským úřadem Šumperk vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do července 2018. Nyní je podezřelá ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Vyloupil chatu

Šumperk - Neznámý pachatel se v těchto dnech vloupal do myslivecké chaty u Šumperka. V zadní části stavby prořízl a vypáčil několik desek ze stěny. Vzniklým otvorem vstoupil dovnitř a celou chatu prohledal. Nakonec odcizil propanbutanovou láhev, práškový hasicí přístroj, autobaterii, pilu, sekeru, několik láhví vína a slivovice. Svým jednáním způsobil škodu odcizením 6 600 a poškozením zdi 3 tisíce korun.

Snažili si policistům ujet

Velké Losiny - Klasická silniční kontrola se změnila v pronásledování ujíždějícího vozidla a následné zadržení tří osob. Ve čtvrtek 21. září prováděli policisté dohled nad silničním provozem. Řidič s vozem Ford Focus však na pokyn policistů nereagoval a začal ujíždět. Bezohlednou jízdou projel obcí a pokračoval po lesní cestě. V místě zvaném Samota se snažil předjet vozidlo, najel mimo silnici a havaroval. Jakmile se vozidlo zastavilo, snažil se 31letý řidič ze Zábřehu i jeho dva spolucestující, 30letá žena z Libiny a 31letý muž ze Šumperka, zmizet. To se jim však nepodařilo. Při ztotožnění řidiče a prohlídce vozidla bylo policistům jasné, proč se snažili policejní kontrole vyhnout. Jedenatřicetiletý řidič neměl za volantem co pohledávat, protože již pozbyl řidičské oprávnění. Ve vozidle posádka převážela kompletní varnu, pervitin a finanční hotovost. Všichni jsou nyní trestně stíháni.

Vyráběl a prodával hašiš

Mohelnice – 37letý muž z Mohelnice je podezřelý ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Muž měl pěstovat rostliny konopí a následně jej zpracovávat do formy hašiše. Výsledný produkt pak distribuoval jednotlivým odběratelům. Policisté zajistili rostliny konopí, sušenou rostlinnou hmotu, hašiš, výbušku V5 a plynovou pistoli.


Pohřešovaný senior se nakonec našel
Sobotín - Složky integrovaného záchranného systému ukončily pátrací akci po 69letém seniorovi ze Šumperka. Muž se v neděli 24. září odpoledne vydal se svým bratrem na houby do lesů okolo motorestu na Skřítku. Rozhodl se, že počká na bratra v motorestu. Ten se nevracel, tak se ho vydal hledat. Po cestě se unavil a přes bolest nohou nemohl pokračovat dále, proto si mobilním telefonem zavolal záchrannou zdravotní službu. Ta jej nemohla najít, proto se rozběhla pátrací akce. I přesto, že do pátrání bylo nasazeno okolo 50 osob (policisté, hasiči a příslušníci horské služby), seniora se najít nepodařilo. Úspěšná byla až akce, do které bylo přizváno více psovodů s jejich čtyřnohými pomocníky. Terén rozdělili do několika sektorů a pečlivě jej prohledali. Seniora se podařilo najít dezorientovaného cca 1 km pod horskou chatou Ztracenka.

Poničený automobil
Zábřeh – Poškrábáním vozidla někdo způsobil škodu za 30 tisíc. Někdy v době od 17. do 23. září si na parkovišti na sídlišti v Zábřehu neznámý pachatel vyhlédl vůz Audi A4. Nezjištěným předmětem jej po obou stranách poškrábal. Na jedné straně začínaly rýhy na předních dveřích a pokračovaly až na zadní blatník. Z druhé strany byly poškrábány jak přední, tak zadní dveře.

Z chatky zmizel alkohol a jídlo
Jakubovice - Vloupání do rekreační chaty nahlásila na policii 40letá žena ze Šumperka. Neznámý pachatel se někdy v průběhu září vloupal do chaty v obci Jakubovice. Po rozbití okna celý objekt prohledal a odcizil různé potraviny a 2 litry slivovice, vše v hodnotě 2 500 korun. Poškozením okna způsobil škodu za 2 tisíce korun.

Myslivce našli mrtvého

Kraj – V lese pod Kralickým Sněžníkem došlo k tragické události. V pondělí 25. září před půlnocí bylo oznámeno pohřešování 66letého myslivce. Se svými kamarády si pronajal chatu Babuši a vyrazili na lov jelena. Domluvili se, že za tři hodiny se sejdou na chatě. Muž však nedorazil. Na pátrací akci se do nepřístupného terénu vydali policisté společně s příslušníky Horské služby. Na pomoc byl také přizván vrtulník s termovizí. Po pěti hodinách pátrání objevil vrtulník již mrtvého myslivce v lokalitě Souš. Ke zjištění příčiny úmrtí 66letého muže policisté nařídili soudní pitvu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.