ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 39. týden

2. října 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 39. týden
  • Ukradl nabíječku
  • Vloupal se do auta
  • Řídili pod vlivem
  • Ukradl sedlo
  • Usnul za volantem
  • Ze sklepa zmizelo kolo
  • Odcizil drtič větví

Ukradl nabíječku
Šumperk - Dne 29. září odcizil 22letý muž z Bruntálu v šumperském supermarketu nabíječku. Vytáhl ji z obalu a schoval do kapsy. Pak prošel přes pokladny bez zaplacení, ale za pokladnami byl zadržen pracovníkem ostrahy prodejny. Muž takto jednal i přesto, že již byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost odsouzen. Dopustil trestného činu krádeže, za který lze uložit trest odnětí svobody až tři léta.

Vloupal se do auta
Petrov nad Desnou - V noci na středu 28. září se neznámý pachatel vloupal v Petrově nad Desnou do osobního automobilu. Z vozidla odcizil dětský batoh s mikinou a sadu gola klíčů. Škoda byla předběžně vyčíslena asi na 2 tisíce korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže, za který lze uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Řídili pod vlivem
Hanušovice - Dne 27. září ve tři hodiny v noci byla u 23letého řidiče v Hanušovicích provedena orientační dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem 1,39 promile alkoholu v dechu. Policejní hlídce požití alkoholu před jízdou doznal. Muži byl na místě zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.
Zábřeh - Dne 28. září před pátou hodinou 42letý muž v Zábřehu osobní motorové vozidlo značky Citroen, přičemž byl zastaven a kontrolován policejní hlídkou. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, a ta měla pozitivní výsledek 1,49 promile alkoholu v dechu. Muži byl na místě zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.
Oba řidiči jsou podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.

Ukradl sedlo
Loučná nad Desnou - V období mezi 27. a 28. září odcizil neznámý pachatel ze stodoly se stájí v Loučné nad Desnou kožené westernové sedlo. Způsobená škoda byla prozatím vyčíslena na 34 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže. Za uvedený trestný čin lze uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta.

Usnul za volantem
Hanušovice - V neděli 25. září kolem půl dvanácté dopoledne došlo mezi obcemi Staré Město a Hanušovice k dopravní nehodě. 28letý řidič motorového vozidla Škoda Octavia dle svého vyjádření během řízení usnul, přičemž vyjel mimo vozovku a narazil do stromu. Muž i jeho spolujezdec byli převezeni na ošetření do šumperské nemocnice. K poškození stromu nedošlo, škoda na vozidle byla prozatím stanovena na částku sto tisíc korun. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.


Ze sklepa zmizelo kolo
Libina - Doposud neznámý pachatel se v době od 20. do 27. září ve sklepní části bytového domu v Libině vloupal do sklepní kóje, ze které odcizil horské kolo. Předběžně byla škoda vyčíslena na 14 tisíc korun. Pachatel se dopustil trestného činu krádeže a trestného činu porušování domovní svobody.

Odcizil drtič větví
Stříbrnice - Neznámý pachatel v měsíci září odcizil z uzamčené půdy zemědělského objektu ve Stříbrnicích drtič větví, čímž vznikla škoda přibližně 63 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže, kdy za tento může být uložen trest odnětí svobody až na pět let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.10.2016 16:07
Titulek: Usnul za volantem
Autor: Nanosekunda ®
92
117
to byl ale hustej budíček!!!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.