ZPRÁVY

Z policejní linky - 39. týden

28. září 2014, 23:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 39. týden
 • Vezl dítě na nádrži motocyklu
 • Obnažil se na veřejnosti
 • Nadýchal přes jeden a půl promile
 • Má již dva zákazy
 • Nákladní vozidlo zůstalo bez rezervy
 • Kradou se i toalety
 • Banku navštívil již dvakrát
 • Ukradené vybavení v domě
 • Projev umění?
 • Na traktoru se doslova vyřádil
 • Dva zákazy mu nestačí

Vezl dítě na nádrži motocyklu
Staré Město
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 23letý muž z Rudy nad Moravou, který byl dne 27. září po dvanácté hodině ve Starém Městě kontrolován jako řidič motocyklu. Muž řídil motocykl bez potřebných dokladů, při jízdě neměl na hlavě přilbu a před sebou vezl malé dítě. Provedeným šetřením bylo zjištěno, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do roku 2015.

Obnažil se na veřejnosti
Zábřeh
- Trestného činu výtržnictví se dopustil neznámý pachatel, který dne 23. září po šestnácté hodině na ulici Havlíčkové v Zábřehu stál v městské zeleni, maskoval se šátkem přes obličej a onanoval v době, kdy kolem procházela 13letá dívka se svou kamarádkou. Obě dívky, když muže spatřily, z místa utekly. Posléze vše oznámily na policii a v současné době se incident prošetřuje pro výše uvedený trestný čin.

Nadýchal přes jeden a půl promile
Mohelnice
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem je podezřelý 38letý muž ze Zábřežska, který byl dne 24. září po čtrnácté hodině na ulici Sadové v Mohelnici kontrolován jako řidič osobního motorového vozidla Peugeot Partner. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem měření 1, 66 promile alkoholu. Podezřelý se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve. Dále mu byla zakázána další jízda a zadržen řidičský průkaz.

Má již dva zákazy
Nemile
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 47letý muž ze Zábřežska, který byl dne 24. září po čtrnácté hodině v obci Nemile kontrolován jako řidič vozidla Opel Tigra. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že muž má vysloven již dvakrát zákaz řízení všech motorových vozidel od soudů ze Šumperka a Olomouce. Podezřelý byl zadržen a převezen na obvodní oddělení do Zábřehu.

Nákladní vozidlo zůstalo bez rezervy
Studená Loučka
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 23. do 24. září na parkovišti před motorestem Studená Loučka odcizil z nákladního vozidla rezervní kolo s hliníkovým diskem a pneumatikou. Celkově způsobil škodu za 25 tisíc korun.

Kradou se i toalety
Mohelnice
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 23. do 24. září z ulice Mlýnské v Mohelnici odcizil mobilní toaletu, kterou zde měla v pronájmu stavební firma. Způsobená škoda činí kolem 30 tisíc korun.

Banku navštívil již dvakrát
Zábřeh
- Z trestného činu loupeže je obviněný 32letý muž ze Šumperska, který dne 22. září po jedenácté hodině přepadl pobočku GE Money banky na náměstí Osvobození v Zábřehu. Muž přišel do vestibulu banky o holi, kde chvíli sledoval situaci u přepážek. Následně si nasadil na hlavu černou silonovou punčochu a vstoupil do prostoru pro klienty ke druhé přepážce. Zde pracovnici banky předal lístek s textem, kde bylo uvedeno „Všechny prachy na pult zabiju tě,“. Pak si vyhrnul mikinu v úrovni pasu a předstíral, že má zbraň. Pracovnice mu odvětila, že žádné peníze nemá, proto muž přistoupil k přepážce s nápisem pokladna, kde svůj požadavek zopakoval. Zde mu pracovnice z obavy o svůj život vydala ze zásuvky finanční hotovost, kterou si muž vložil do přinesené igelitové tašky a část peněz do kapes. Posléze z banky utekl směrem na ulici 28. října a snažil se ukrýt v přilehlé prodejně potravin, kde byl přivolanou policejní hlídkou zadržen. Při přepadení nedošlo ke zranění osob. U pachatele byla provedena dechová zkouška a test na drogy v obou případech s negativním výsledkem. Provedenou inventurou bylo zjištěno, že si muž odnesl celkem 64 tisíc korun, kdy tyto peníze byly zajištěny. Pachatel ke svému jednání uvedl, že má finanční problémy. Provedeným šetřením bylo zjištěno, že se obviněný tohoto samého jednání dopustil v roce 2008 ve stejné bance, kdy byl za tento čin odsouzen na čtyři a půl roku. V současné době byl podán návrh na vzetí do vazby. 
Ukradené vybavení v domě

Hanušovice
- Někdy během uplynulého týdne 15. až 21. září se vloupal do rodinného domu na ulici Údolní v obci Hanušovice dosud neznámý pachatel. Po předchozím poškození zámku dveří se dostal do vnitřních prostorů domu a poté postupně odcizil šest elektrických přímotopů, dva kombinované sporáky, dvě okna, dvoje vnitřní dveře, digestoř, bojler a myčku. V době také poškodil dveře do kuchyně, dveře od toalety a tři elektrické zásuvky. Celková škoda se vyšplhala na 50 tisíc korun.

Projev umění?
Hanušovice
- Škodu ve výši 20 tisíc korun způsobil neznámý vandal někdy během víkendu 20. až 21. září na vlakovém nádraží v Hanušovicích. Barevně posprejoval různými motivy a nápisy na třetí železniční koleji odstavený osobní motorový vagon. Policisté po „umělci“ pátrají. Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Za umělecký projev hrozí vandalovi až jeden rok ve vězení.

Na traktoru se doslova vyřádil
Branná
- Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 19. do 22. září poškodil traktor Zetor 5745, který byl odstavený na lesní cestě u obce Branné v místní části Františkov na Hanušovicku. U stroje rozbil palivové čerpadlo a trubky, nádoby na filtry, chladič, startér, kompresor, víka hlav válců, vstřikovací trysky, olejový filtr a výfukové potrubí. Celkově majiteli způsobil škodu kolem 25 tisíc korun.

Dva zákazy mu nestačí
Oskava
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 41letý muž z Olomouce, který byl dne 22. září po dvanácté hodině odpoledne kontrolován v Oskavě jako řidič vozidla Škoda Pickup. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že muž má vysloven již dva zákazy řízení do roku 2017. Podezřelý byl zadržen a převezen na obvodní oddělení do Šumperka k podání vysvětlení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.