ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 38. týden

25. září 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 38. týden
 • Krádež a poškození cizí věci
 • Pracovní úraz
 • Bezpečnostní opatření v Libině
 • Vloupání do prodejny
 • Dopravní nehoda s vážným zraněním
 • Alkohol za volant nepatří
 • Ukradl zdroj
 • Z pastviny zmizel býček
 • Auto není trezor
 • Výzva pro svědky tragické nehody v Zábřehu
 • Na zahradě pěstoval konopí

Krádež a poškození cizí věci
Šumperk - Dosud neznámý pachatel v době od večera 23. září do sobotní jedenácté hodiny dopoledne po rozbití okna vnikl do firemní provozovny v Šumperku. Tam hasicími přístroji postříkal vnitřní prostory tří pater budovy. Dále posprejoval vybavení provozovny. Také odcizil pět lahví vína. Firma způsobenou škodu vyčíslila na 1 200 korun odcizením a předběžně na 100 tisíc korun poškozením. Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Pracovní úraz
Mohelnice - V pátek 23. září po patnácté hodině došlo ve firmě v Mohelnici k pracovnímu úrazu zaměstnankyně. 25letý muž jako obsluha vysokozdvižného vozíku jel po trase vyhrazené pouze pro tyto stroje. V místě křížení s druhou takovou trasou mu do cesty vstoupila 26letá žena. Řidiči vozíku se úhybným manévrem podařilo zabránit kontaktu ženy s vidlicemi stroje, ale následně jí najel předním kolem na pravou nohu. Žena byla převezena do šumperské nemocnice. Alkohol byl u obou zúčastněných vyloučen provedenými dechovými zkouškami.

Bezpečnostní opatření v Libině

Libina - Od odpoledne 23. září probíhalo v obci Libina krajské bezpečnostní opatření v souvislosti s konáním motorkářského srazu. Jeho cílem bylo především zajištění veřejného pořádku, ochrana osob a jejich majetku, dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu a zamezení protiprávního jednání. V rámci opatření byly prováděny kontroly vozidel a osob, které vjížděly do obce a které měly nebo by mohly mít vztah k motorkářskému srazu. Po celou dobu konání naštěstí nedošlo k žádnému narušení veřejného pořádku, ani k protiprávnímu jednání.


Vloupání do prodejny
Mohelnicko - Dosud nezjištěný pachatel se přes noc z 22. na 23. září vloupal do prodejny smíšeného zboží v obci na Mohelnicku. Pachatel po rozbití výlohy z prodejny odcizil cigarety různých značek. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Pachateli tohoto činu v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Dopravní nehoda s vážným zraněním
Bludov - V úterý 21. září kolem půl čtvrté odpoledne se na silnici mezi obcemi Klášterec a Bludov stala vážná dopravní nehoda. 34letý muž z Brněnska jel s vozidlem značky Renault od Klášterce na Bludov. Při projíždění mírné a táhlé pravotočivé zatáčky z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměrné části komunikace, kde se bočně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem Mercedes-Benz Atego. Po střetu renault pokračoval dál v jízdě směrem na Bludov, přejel zpět do svého jízdního pruhu a poté vyjel vpravo mimo silnici. Řidič renaultu utrpěl vážná zranění, se kterými byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě. U řidiče nákladního vozidla policisté provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem, u druhého řidiče vzhledem ke zranění nemohla být dechová zkouška provedena, proto byl zajištěn odběr krve v nemocnici. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na asi 800 tisíc korun, z toho 600 tisíc korun na renaultu a 200 tisíc korun na mercedesu. Po dobu vyšetřování nehody a odklízení následků byl provoz pro osobní vozidla v místě řízen kyvadlově, nákladní doprava byla odkláněna po objízdných trasách. Silnice byla plně a bez omezení průjezdná od devatenácté hodiny. 


Alkohol za volant nepatří

Šumperk - Dne 21. září přibližně o půl druhé odpoledne řídil 48letý muž osobní vozidlo Škoda Fabia. Policejní hlídkou jej zastavila z důvodu překročení rychlosti, přičem provedli dechovou zkoušku, která měla pozitivní výsledek, a to 1,22 promile. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.

Ukradl zdroj
Chrastice - V době od 20. do 21. září odcizil neznámý pachatel odcizil elektrický zdroj ohradníku v hodnotě 30 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže.

Z pastviny zmizel býček
Dolní Studénky - Neznámý pachatel v období mezi 19. a 20. září z pastvin v katastru obce Dolní Studénky odcizil pětiměsíčního býčka o váze cca 220 kilogramů. Poškozené firmě vznikla škoda ve výši minimálně 5 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže, za který lze uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Auto není trezor
Bludov - Dosud neznámý pachatel dne 19. září na parkovišti v Lázních Bludov rozbil okno pravých předních dveří vozidla Škoda Roomster. Následně odcizil batoh a ledvinku, finanční hotovostí ve výši 700 korun, léky na srdce a inhalátor. Škoda způsobená odcizením byla vyčíslena na 5 500 korun, poškození vozidla vyšlo na 4 tisíce korun.
Petrov nad Desnou - Téhož dne kolem patnácté hodiny vnikl neznámý pachatel do vozidla Citroen C4 Piccaso. Auto stálo na volně přístupné ploše v obci Petrov nad Desnou. Zloděj odcizil dámskou kabelku s peněženkou a doklady, dva mobilní telefony, platební karty a finanční hotovost ve výši 500 korun. Škoda odcizením byla prozatím vyčíslena na částku 8 700 korun, škoda vzniklá poškozením vozidla na 2 tisíce korun.
  V obou případech byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestné činy krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Výzva pro svědky tragické nehody v Zábřehu
Zábřeh - Šumperští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při objasňování okolností tragické nehody, která se stala kolem sedmé hodiny večer v sobotu 17. září v Zábřehu.
V objasnění by mohli pomoci očití svědci celé události, zejména osádka osobního automobilu tmavé barvy, které bezprotředně v době srážky projíždělo místem dopravní nehody ve směru od Šumperka na Mohelnici (Fotografie v příloze – jedná se o pohled na místo nehody z autobusu, se kterým se osobní vůz přijíždějící zleva střetl. Snímek byl pořízen těsně před událostí, vlastní událost zaznamenána bohužel není). Svědci se mohou přihlásit na kterémkoliv oddělení Policie České republiky nebo na bezplatnou linku 158.


Na zahradě pěstoval konopí

Hanušovicko - Z nepovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy je stíhaný 31tiletý letý muž z Hanušovicka. Ten letos začátkem léta vypěstoval na zahradě u svého rodinného domu několik rostlin mariuany, kterou následně kouřil. Hrozí mu za to trest odnětí svobody až jeden rok.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).