ZPRÁVY

Z policejní linky - 38. týden

20. září 2015, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
 • Vloupání do skladu
 • Krádež batohu
 • Vloupání do zahradní chatky
 • Nehoda na železnici
 • Nalezl mrtvého muže
 • Dva přívěsy změnily majitele
 • Zradil ji zámek
 • Nehoda na Kolštejnském okruhu
 • Drzost zlodějů nezná mezí
 • Alkohol za volantem náklaďáku
 • Odcizil nářadí za desetitisíce korun
 • Sprejer se vyřádil v lese
 • Policie hledá násilného řidiče
 • Okrádal zaměstnavatele

Vloupání do skladu
Staré město - Neznámý pachatel se vloupal do přístavku rekreační chaty ve Starém městě. V průběhu týdne vylomil petlici zámku a z vnitřních prostor skladu odcizil motorovou sekačku, rýč zn. Fiskars a strunovou sekačku zn. Stihl. Pachatel svým jednáním způsobil škodu odcizením 11 tisíc korun a poškozením 600 korun.


Krádež batohu
Šumperk - Nestřeženou chvilku využil dosud neznámý pachatel v Šumperku. Dne 19. září v brzkých ranních hodinách odcizil z šatny batoh, který si zde odložil 20letý mladík. S batohem zmizela i peněženka, osobní doklady poškozeného a platební karta. Krádeží vznikla škoda za 1 500 korun.

Vloupání do zahradní chatky
Šumperk - Šumperští policisté pátrají po pachateli, který se vloupal do chatky v zahradní kolonii v Šumperku. Někdy v době od 16. do 18. září poškodil u jedné z chatek dřevěnou okenici a vnikl dovnitř. Zde odcizil spacáky, alkohol, PB lahev, sekeru a finanční hotovost 600 korun. Osmatřicetiletému majiteli vznikla celková škoda 8 900 korun.

Nehoda na železnici

Zábřeh - Dne 17. září před dvaadvacátou hodinou oznámil strojvedoucí, že na železniční trati ve směru na Moravičany několik metrů za železniční stanicí Zábřeh na Moravě srazil dvě osoby. Muž viděl před vlakem dvě osoby, které přebíhaly z levé strany kolejí na pravou. V daný okamžik uvedl v činnost rychlobrzdu a vlak po ujetí 857 metrů zastavil. Na místě policisté zjistili, že obě osoby utrpěly devastující zranění neslučitelné se životem. Ve věci byla nařízena soudní pitva, kdy se zjišťuje pohlaví a totožnost osob. Dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní. Provoz na trati byl na tři hodiny zastaven.

Nalezl mrtvého muže
Stavenice - Dne 17. září oznámil na policii 38letý muž, že na poli mezi obcemi Stavenice a Úsov při sečení kukuřice nalezl lidské ostatky. Přivolaný lékař zjistil, že se jedná o mužské ostatky ve značném stádiu rozkladu, kdy konstatoval smrt z dosud nezjištěných příčin. V současné době byla ve věci nařízena soudní pitva, která objasní příčiny úmrtí. Zároveň policisté zjišťují totožnost muže.

Dva přívěsy změnily majitele
Petrov - Zřejmě v noci na 16. září odcizil neznámý pachatel v Petrově dvounápravový nákladní přívěs. Přívěs byl zapojený za osobním automobilem, který byl odstavený na volně přístupném pozemku před jedním z rodinných domů. Majitel škodu vyčíslil na 40 tisíc korun. Tentýž den večer poškozený svůj vozík našel. Pachatel si jej ukryl v lesním porostu v katastru obce Ruda nad Moravou, na Hrabenovském kopci. Téže noci neznámý pachatel vnikl do oploceného areálu firmy na náměstí Svobody v Rapotíně. Do objektu se pachatel dostal po přestřižení drátu, vypletení pletiva a vyvléknutí zajišťovacího řetězu s visacím zámkem na vstupní bráně. Z areálu pak odcizil dvounápravový přívěsný vozík, který byl připevněný visacím zámkem  ke stojanu. Poškozená společnost škodu vyčíslila na asi 40 tisíc korun.

Zradil ji zámek
Rapotín - V pondělí 14. září dopoledne vnikl neznámý pachatel do osobního motorového vozidla Renault Laguna, které stálo na parkovišti na ulici Šumperské v Rapotíně. Pachatel využil deseti minut, během kterých nechala majitelka vozidlo bez dozoru. Auto bylo sice uzamčené, ale nedomknuly se páté dveře, přes které se pachatel bez použití násilí snadno dostal dovnitř. Z palubní desky pak odcizil mobilní telefon Samsung Galaxy S5. Majitelka škodu předběžně vyčíslila na 10 tisíc korun.

Nehoda na Kolštejnském okruhu
Branná - V sobotu 12. září krátce po poledni došlo v obci Branná k nehodě, při které byla motocyklovým závodníkem sražena traťová komisařka. Nehoda se stala při jedné z tréninkových jízd v rámci závodu historických motocyklů Kolštejnský okruh, kdy traťová komisařka během závodu odklízela spadlou zábranu. Žena byla s těžkým zraněním letecky transportována do Fakultní nemocnice Olomouc a jezdec byl s lehčím zraněním převezen do nemocnice v Jeseníku.
Žádáme svědky této události, aby se přihlásili na kterékoli policejní služebně, nebo zavolali na bezplatnou linku 158. Při prověřování události nám obzvlášť můžou pomoci diváci, kteří si při této konkrétní tréninkové jízdě v místě nehody pořizovali fotografie a zejména videozáznam. Jedná se nám především o videozáznamy předmětné události, tj. střet osoby s motocyklem, ale i videozáznamy s tím, co události předcházelo.

Drzost zlodějů nezná mezí
Branná - V noci na 12. září vnikl neznámý pachatel do obytného přívěsu odstaveného v obci Branná. Z karavanu zloděj odcizil dva mobilní telefony a hotovost ve výši 4 tisíce korun. Dveře přívěsu nebyly uzamčené a v době krádeže v něm spaly tři osoby. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na více jak 17 tisíc korun.

Alkohol za volantem náklaďáku

Mohelnice - Podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 42letý muž z Olomouce. Muže jako řidiče nákladního vozidla zastavila v pátek 11. září dopoledne v Mohelnici policejní hlídka. Orientační dechová zkouška na alkohol u řidiče byla pozitivní. Přístroj při prvním měření ukázal hodnotu 1,33 promile alkoholu v dechu a při opakovaném měření 1,36 promile. Řidič se poté podrobil lékařskému vyšetření. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné i trest odnětí svobody až na jeden rok. 

Odcizil nářadí za desetitisíce korun
Leština - Zřejmě v noci na 9. září odcizil neznámý pachatel z uzamčené stavební buňky v areálu zemědělské společnosti v Leštině stavební nářadí různých značek. Poškozená stavební firma krádež oznámila policii až s několikadenním zpožděním. Škodu vyčíslila na více jak 70 tisíc korun.

Sprejer vyřádil v lese

Kopřivná - V době od 1. července do 15. září posprejoval neznámý pachatel jedenáct stromů v lesním porostu v katastru obce Kopřivná. Sprejer na kmenech stromů vytvořil oranžové kresby s nacistickými symboly různých rozměrů. Způsobená škoda bude vyčíslena dodatečně. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a trestného činu projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za tyto trestné činy lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Policie hledá násilného řidiče
Rapotín - Policie hledá pachatele, který měl údajně 20. března mezi šestnáctou a sedmnáctou hodinou úmyslně najet do 29leté ženy. Ta šla v Rapotíně po okraji vozovky a vozidlo do ní najelo zezadu. Po nárazu se svezla po kapotě a upadla na zem. Řidič jí přes otevřené okno u spolujezdce sdělil, že to nebylo poprvé ani naposledy. Pak z místa odjel pryč. Žena při srážce utrpěla zranění, se kterými sama nejprve vyhledala lékařské ošetření a teprve poté vše oznámila na policii. Dle jejího vyjádření se jednalo o vozidlo Citroen staršího typu, v provedení kombi, bílé barvy, na zadním skle mělo obrázek pavučiny. Řidiče popsala jako muže ve věku 30 až 40 let, mohutnější postavy, světlé pleti. Uprostřed vyholené hlavy měl pruh nakrátko zastřižených vlasů světlé barvy, pravděpodobně odbarvených. Na krku měl viditelné tetování. Mluvil česky s cizím přízvukem. Na sobě měl černou bundu s oranžovou podšívkou.
Policie žádá svědky této události, aby se přihlásili osobně buď na oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování v budově Územního odboru Policie ČR v Šumperku na ulici Havlíčkova 8, nebo na kterékoli policejní služebně, případně aby zavolali na linku 158. Stejně tak může učinit kdokoli, kdo by vozidlo nebo řidiče dle popisu a sestaveného portrétu poznal.


Okrádal zaměstnavatele
Šumperk - Podezřelým ze spáchání trestného činu krádeže je 40letý muž z Chomutovska. Ten od října 2014 do 4. září 2015 z areálu firmy na ulici Žerotínově v Šumperku postupně odcizil přes 90 kilogramů měděného odpadu a přes 16 kilogramů mosazného odpadu. Poškozená společnost škodu předběžně vyčíslila na více jak 9 tisíc korun. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).