ZPRÁVY

Z policejní linky - 38. týden

20. září 2012, 19:26, téma Z POLICEJNÍ LINKY, RJ, pis, MB
Z policejní linky - 38. týden
 • Policisté našli zloděje během 24 hodin
 • Z ulic uklidil železo
 • Řidič strávil noc v policejní cele
 • Krádeže motorové nafty neustávají
 • Do sportovního centra přišel s pěti tisíci korunami, odešel ale bez nich
 • Z auta ukradl nářádí
 • Opilý muž hodil po policistovi plastový stůl
 • Policisté zachránili život dvouletému dítěti
 • Ukradl traktor
 • Vykradl dům a odcizil před ním zaparkované auto
 • Policisté našli zloděje během 24 hodin

  Šumperk – Šumperským kriminalistům se podařil pěkný kousek. Během 24 hodin se jim podařilo objasnit případ vloupání do domu, ke kterému došlo ve středu 19. září v Šumperku. Do domu šestapadesátiletého muže se pachatel dostal v brzkých ranních hodinách přes přízemní okénko u vchodových dveří. Z předsíně si odnesl několik párů bot, svazky klíčů a péřovou bundu. Z ostatních místností odcizil batohy a tašky s osobními věcmi, penězi, notebookem a dalšími předměty. Při odchodu si zloděj z předsíně odnesl i klíče od osobního vozidla, které bylo zaparkováno před domem. V něm si nakonec svůj lup odvezl. Kriminalistům se ve velmi krátké době podařilo přijít na stopu šestatřicetiletého muže z Nového Malína. Hned druhý den po vyloupení domu se jim ho podařilo zadržet v Bludově. Bylo to právě v momentě, kdy muž nastupoval do odcizeného vozidla a nesl si část svého lupu. Policejní komisař muži sdělil obvinění ze spáchání krádeže, porušování domovní svobody a padělání peněz. Svým počínáním tak způsobil škodu zhruba za 90 tisíc korun. Obviněný je stíhán vazebně.
  Šestatřicetiletý muž je na poli zločinu známá firma. Kriminalisté ho lapili již na konci loňského roku, když kuriózním způsobem kradl v šumperských supermarketech. Do jednoho se dostal přes střechu a odnesl si z něj stříbrné šperky. Ve druhém se nechal zavřít a přes noc si v něm nachystal věci k odcizení.

  Z ulic uklidil železo

  Mohelnice – Na železo se v ulicích Hradební a Lazebnická v Mohelnici zaměřil v noci na úterý 25. září neznámý pachatel. Ukradl vše, co šlo odnést. Z ulice Hradební zmizely dva poklopy kanálu – jeden přímo od okapového svodu a druhý z přilehlého dvora domu. Poté se zloděj přesunul do dvora v sousední ulici. I tady přelezl bránu o výšce 185 cm a odnesl si dvanáct volně odložených litinových ventilů, čtyři železné rozvaděče a dosud nezjištěné množství topenářských trubek, které byly nachystány k odvozu do sběrných surovin. Prozatím je způsobená škoda vyčíslena na 7 tisíc korun.

  Řidič strávil noc v policejní cele

  Velké Losiny – Noc v policejní cele strávil jednašedesátiletý muž z Velkých Losin, kterého policisté zastavili v ulici Rudé armády. Hned při prvním kontaktu policisté z dechu řidiče cítili alkohol. Toto podezření jim potvrdila následná dechová zkouška. Přístroj při ní ukázal hodnotu 1,07 promile alkoholu. O deset minut později byl výsledek ještě o 0,02 promile vyšší. Policisté muži na místě zakázali další jízdu, zadrželi jeho řidičský průkaz a umístili ho do policejní cely. Nyní je muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.


  Krádeže motorové nafty neustávají


  Loučná nad Desnou, Šumperk – S rostoucí cenou pohonných hmot musí policie v posledních měsících řešit stále více případů krádeží nafty či bezinu přímo z nádrží zaparkovaných vozidel. V Loučné nad Desnou neznámý pachatel o víkendu odčerpal 100 litrů nafty z drezíny odstavené v železniční stanici Rejhotice. Vzniklá škoda se odhaduje zhruba na 4 tisíce korun. Zadarmo natankoval i zloděj v Jesenické ulici v Šumperku. V oploceném areálu soukromé společnosti odčerpal téměř 180 litrů nafty z palivové nádrže domíchávače betonu. Firmě tak vznikla škoda ve výši 7 tisíc korun.

  Do sportovního centra přišel s pěti tisíci korunami, odešel ale bez nich


  Šumperk – Nepozornost při zamykání šatní skříňky stála dvaatřicetiletého muže 5 tisíc korun. Poškozený si šel v neděli 23. září v odpoledních hodinách zacvičit do jednoho sportovního centra v Šumperku. Všechny osobní věci si uložil do skříňky, tu však s největší pravděpodobností špatně zamknul. Když kolem osmnácté hodiny z fitness centra odcházel, zjistil, že mu z peněženky zmizely peníze. Neznámý pachatel ho připravil o více než 5 tisíc korun. Policie v souvislosti s tímto případem nabádá, aby lidé věnovali více pozornosti při ukládání cenností ve společných šatnách, nebo aby si větší hotovost, není-li to třeba, s sebou vůbec nebrali.


  Z auta ukradl nářádí


  Úsov – Elektrické a ruční nářadí v hodnotě 70 tisíc korun se stalo kořistí dosud neznámého pachatele. Ten v pátek 21. září mezi šestou a sedmou hodinou ranní rozbil zadní okno firemního Citroenu Berlingo zaparkovaného v obci Úsov a odnesl si z něj brusky, vrtačky a celé sady nářadí.

  Opilý muž hodil po policistovi plastový stůl

  Postřelmovsko – Násilí proti úřední osobě – takové obvinění si pravděpodobně vyslechne čtyřiačtyřicetiletý muž z Postřelmovska. V neděli 23. září se dostal se svou sedmadvacetiletou přítelkyní do konfliktu, u něhož museli zasahovat policisté. Muž nereagoval na výzvy strážníků, místo toho popadl plastový stůl a mrštil jím po jednom z nich. I když stůl muže zákona přímo nezasáhl, útočník tím dal policistům dostatečný důvod, aby proti němu použili donucovací prostředky. Ještě než byl umístěn do policejní cely, provedli u něj strážníci orientační dechovou zkoušku. Agresor nadýchal 2,66 promile alkoholu.


  Policisté zachránili život dvouletému dítěti


  Šumperk
  – Nezodpovědné chování rodičů mohlo skončit tragédií. Ve čtvrtek 20. září přivolala šestačtyřicetiletá žena policejní hlídku. Když si šla zakouřit na balkón, všimla si totiž malého dítěte sedícího v otevřeném okně protějšího paneláku. Nejdříve se na obyvatele bytu v 8. patře snažila dozvonit sama. Nikdo jí však neotevřel. Proto zavolala na linku 158. Policisté po příjezdu rychle zhodnotili situaci, nečekali na jednotku hasičů a dveře bytu otevřeli násilím. V jednom z pokojů našli dvouleté dítě sedící v okně, jednu nožičku už mělo na vnější straně parapetu. Okamžitě ho vtáhli dovnitř a začali se shánět po jeho rodičích. Otec dítěte po návratu domů policistům tvrdil, že si s manželkou pouze odskočili na nákup a že byli pryč pouhých 15 minut. Tím se však usvědčil ze lži. Od telefonátu duchapřítomné sousedky uplynulo téměř 50 minut. Strážníci u obou rodičů provedli orientační dechovou zkoušku. Zatímco u matky byla negativní, muž nadýchal 1,03 promile alkoholu. Přivolaná sociální pracovnice prozatím ponechala dítě v péči rodičů.

  Ukradl traktor


  Zábřežsko – Neznámý pachatel se v noci na středu 19. září vloupal do haly soukromé firmy na Zábřežsku, odkud si odvezl traktor značky Zetor v hodnotě 200 tisíc korun.

  Vykradl dům a odcizil před ním zaparkované auto

  Šumperk – Jako v samoobsluze se dosud neznámý pachatel choval v domě šestapadesátiletého muže ze Šumperka. V brzkých ranních hodinách ve středu 19. září se přízemním oknem u vchodových dveří dostal do předsíně domu, kde mu přišly vhod dva páry bot, několik svazků klíčů a péřová bunda. Z dalších místností si odnesl batohy a tašky s osobními věcmi, peníze a notebook. Ani to mu však nestačilo. Před domem si ještě vyhlédl zaparkované auto, do kterého naložil svůj lup a z místa činu ujel. Policisté předběžně vyčíslili škodu na 42 tisíc korun.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  ZA KULTUROU ZADARMO

  Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

  Soutěžní otázka:
  V kterém roce byla založena skupina Queen?
  A) 1965
  B) 1970
  C) 1975

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

  VYHODNOCENÍ

  Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.