ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 37. týden

15. září 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 37. týden
  • Předčasná sklizeň
  • Vůz skončil v poli
  • Nepřispíval na dítě
  • Odcizená kabelka
  • Dopravní nehody na Šumpersku

Předčasná sklizeň
Mohelnicko – Šumperští kriminalisté v těchto dnech obvinili čtyřiačtyřicetiletého muže z Mohelnicka ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Na zahradě, v místě bydliště obviněného, policisté v rámci domovní prohlídky zajistili šest kusů rostlin konopí setého různého vzrůstu, od 130 do 165 centimetrů. V obytné části a dalších prostorách domu nalezli zbytky po sklizni a úpravě těchto rostlin z předešlého období. Obviněný policistům přiznal, že se pěstování konopí věnuje již čtvrtým rokem a v předešlých letech vypěstoval vždy nejméně po dvou rostlinách. Tyto následně sklidil, usušil a zpracoval a získaný produkt užíval pro vlastní potřebu, a to buď ke kouření, jako přídavek do koupele nebo k výrobě konopné masti. Za uvedený trestný čin hrozí pěstiteli, v případě prokázání viny a odsouzení, trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.


Vůz skončil v poli
Zábřeh – Za Zábřehem došlo k dopravní nehodě. V pondělí 9. září ráno jela devětadvacetiletá žena s vozem Citroën Picasso ve směru od Zábřehu na Libivou. Po projetí zatáčkou se vůz dostal na mokré vozovce do smyku. Vyjel vlevo mimo silnici, kde se přetočil přes střechu, a zůstal stát v poli. Řidička při dopravní nehodě utrpěla zranění, se kterým byla převezena do nemocnice. Ještě předtím se podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 45 tisíc korun.


Nepřispíval na dítě
Šumperk – Šumperští policisté zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Z tohoto přečinu je podezřelý dvaačtyřicetiletý muž z Bruntálska, který si svoji povinnost neplnil již tři roky. Nejen na základě občanského zákoníku, ale také dle rozsudku soudu měl každý měsíc přispívat na svého syna částkou tisíc korun. Do současné doby tak k rukám bývalé partnerky ze Šumperku dluží částku 34 tisíc korun.

Odcizená kabelka
Šumperk – O svou kabelku přišla pětašedesátiletá žena ze Šumperku. V pátek 6. září před desátou hodinou byla žena na autobusové zastávce U Mototechny. Na lavičku si odložila svou kabelku a zapomněla na ni. Když se za dvě minuty pro ni vrátila zpátky, na místě již nebyla. Neznámý pachatel si kabelku i s věcmi uvnitř přisvojil. Žena tak přišla o dioptrické brýle, deštník, klíče, mobilní telefon značky Nokia, peněženku s finanční hotovostí 500 korun, osobní doklady a platební kartu. Neznámý pachatel svým jednáním způsobil škodu za 4 tisíce korun.

Dopravní nehody na Šumpersku
Zborov – Dvě dopravní nehody s vysokou škodou řešili policisté o víkendu na Šumpersku. V pátek 6. září vyjížděli k dopravní nehodě, která se odehrála u obce Zborov. Před devátou hodinou večer jel dvaatřicetiletý muž s vozem Škoda Superb ve směru od Klášterce. Po projetí pravotočivou zatáčkou mu měla do cesty vběhnout srna. Řidič se chtěl zvěři vyhnout, proto začal prudce brzdit. Vůz se však dostal do smyku, narazil do svodidel a do stromu. Když na místo přijeli policisté, provedli u řidiče orientační dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,19 promile alkoholu. Na vozidle vznikla škoda za 200 tisíc korun.
Mohelnice – Stejně vysoká škoda byla způsobena i o den později v Mohelnici. Devětatřicetiletá řidička s vozem VW Passat na křižovatce nerespektovala dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“ a vjela do křižovatky ve chvíli, kdy po hlavní silnici jel vůz VW Golf. Passat čelně narazil do přední části golfu. Při dopravní nehodě byla zraněna spolujezdkyně z vozu VW Golf. Požití alkoholu před jízdnou u obou řidičů vyloučily provedené dechové zkoušky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.9.2019 18:54
Titulek: Drogy
Autor: Tomáš
Proč lidi furt řeší trávu? Přitom by stačilo nebýt shnilý, zajít do lesa, nasbírat volně rostoucí muchomůrku červenou a sjet se z ní. Kolega z práce to zkoušel - barevné kruhy, létání, na konci agrese, celkově úplně jiná dimenze, ale je to legální. Hlavní psychoaktivní látka muscimol není na seznamu zakázaných látek, takže klidně po snědení muchomůrky červené je možné třeba řidit auto.
Reagovat
Datum: 17.9.2019 06:40
Titulek: Re: Drogy
Autor: Jimbo
Reagovat
Datum: 16.9.2019 22:30
Titulek: Dotaz na hrdinnou Policii ČR
Autor: Za každou kytku rok
Kolik rostlin konopí může pěstovat Bureš?


Reagovat
Datum: 17.9.2019 06:29
Titulek: Re: Dotaz na hrdinnou Policii ČR
Autor: jan
Pět kousků!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.