ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 37. týden

16. září 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 37. týden
 • Za volantem neměl co dělat
 • Doma pěstoval konopí
 • Nepřizpůsobil rychlost jízdy
 • Odcizené jízdní kolo
 • Ztracený telefon
 • Střet se zvěří
 • Spěch se nemusí vyplatit
 • Zmizela střešní krytina
 • Šel po penězích
 • Před jízdou se posilnila alkoholem
 • Dva násilné činy během krátké doby
 • Přišla o peněženku a o mobil
 • Kradl ve sklepě
 • A zase ta zvěř
 • Střet motocyklu s vozidlem
 • Policisté prosí o pomoc

Za volantem neměl co dělat
Šumperk - Muž v Šumperku řídil i přes zákaz, navíc pod vlivem drog. V pátek 14. září odpoledne zastavili policisté v Šumperku 28letého řidiče, který projížděl s vozem značky Nissan po ulici Šmeralova a náměstí Svobody. Během kontroly muži zákona zjistili, že nemá za volantem co pohledávat, protože mu byl městským úřadem vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do poloviny roku 2019. Dále byl mladý řidič vyzván k orientační zkoušce na drogy. Tester vyšel pozitivně na látky amfetamin a THC. Policisté muže zadrželi a umístili do policejní cely.

Doma pěstoval konopí
Šumperk - Poznatky získané operativním šetřením přivedly šumperské kriminalisty na stopu 32letého muže, který našel zálibu v pěstování konopí setého. Aby měl svou úrodu neustále pod kontrolou, rozhodl se zřídit takzvanou indoorovou pěstírnu přímo v obývacím pokoji svého bytu. Rostliny pěstoval ve dvou pěstebních stanech a na balkóně. Při domovní prohlídce policisté zajistili 54 rostlin konopí různého vzrůstu (od 12 do 60 centimetrů), dva pěstební stany včetně technického zařízení sloužícího k podpoře růstu rostlin, ale také již sušenou rostlinnou hmotu. Z dosavadního šetření vyplynulo, že měl muž tímto způsobem konopí pěstovat nejméně od února letošního roku a část úrody již sklidit a usušit. Získanou látku měl pak užít nejen pro svou potřebu, ale také k obdarování dalších osob. Kriminalisté muže zadrželi a obvinili ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.


Nepřizpůsobil rychlost jízdy
Palonín - Dopravní nehoda si vyžádala jednu zraněnou osobu a škodu za 320 tisíc korun. Ve čtvrtek 13. září krátce po půl deváté večer jel 26letý řidič s vozem Ford Focus v levém jízdním pruhu po dálnici D35 ve směru z Mohelnice na Olomouc. Ve chvíli, kdy se přibližoval k vozidlu Toyota Avensis, které jelo v pravém jízdním pruhu, ztratil, pravděpodobně vlivem aquaplaningu, kontrolu nad vozidlem. Přejel do pravého jízdního pruhu, kde narazil do levého boku předjížděné toyoty. Po nárazu toyota vyjela vpravo mimo silnici, sjela z mírného travnatého svahu a předním obrysem narazila do dopravního značení. Zastavila se až v poli, a to ve vzdálenosti zhruba 150 metrů od silnice. Ford se po nárazu roztočil, přejel přes krajní kovová svodidla, kde se přetočil přes střechu, a skončil v zarostlém svahu převrácený na střeše. Při nehodě se lehce zranil spolujezdec z vozidla Ford a byl převezen k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc.


Odcizené jízdní kolo
Šumperk - Škodu za více než 21 tisíc korun způsobil dosud nezjištěný pachatel krádeží kola. V úterý 11. září okolo čtvrté hodiny odpoledne si majitel uzamkl své pánské jízdní kolo značky Rock Machine lankovým zámkem ke stojanu před obchodním domem na ulici Vítězné v Šumperku. O hodinu později už své kolo na místě nenalezl.

Ztracený telefon
Šumperk - Poctivý nálezce mobilního telefonu se zatím nenašel. 20letý mladík postádá od brzkých ranních hodin dne 8. září mobilní telefon značky iPhone 8 Plus šedé barvy v hodnotě 20 tisíc korun. Telefon, i s ochranným pouzdrem, měl vytratit pravděpodobně na ulici Fibichova.

Střet se zvěří
Sobotín - Řidič motocyklu byl vystaven velmi nepříjemné situaci. Ve středu 12. září krátce po sedmé hodině večer jel 46letý řidič motocyklu Yamaha ve směru od Rudoltic na Sobotín. Během jízdy mu bezprostředně před motocykl vběhla zprava srna. Došlo ke střetu, po kterém zvěř na místě uhynula. Samotnému řidiče se naštěstí nic nestalo. Dechová zkouška, které se řidič po příjezdu policistů podrobil, vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. Škoda na stroji byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun.

Spěch se nemusí vyplatit
Bludov - Před Bludovem došlo k dopravní nehodě. V úterý 11. září krátce před osmou hodinou ráno tam podle prvotního šetření 18letý řidič vozu Peugeot, jedoucí ve směru od Postřelmova na Bludov, začal předjíždět nákladní automobil s návěsem. Zřejmě špatně vyhodnotil rychlost protijedoucího nákladního vozidla a chtěl se zařadit zpět do svého jízdního pruhu. Tento manévr se mu však z důvodu nedostatku prostoru nepodařil a pravým bokem narazil do nákladního vozu, který se snažil předjet. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Oba řidiči se podrobili dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu. Škoda na nákladní soupravě byla předběžně odhadnuta na 60 tisíc korun, na osobním vozidle na 40 tisíc korun.


Zmizela střešní krytina
Oskava - Práci na rekonstrukci budovy v Oskavě zkomplikoval řemeslníkům dosud nezjištěný pachatel. V době od 28. srpna do 5. září někdo odcizil z pozemku staveniště připravenou hliníkovou střešní krytinu. Poškozené společnosti způsobil škodu vyčíslenou na 55 tisíc korun.

Šel po penězích
Šumperk - Lupič se zaměřil na vlasové studio. V přesně nezjištěné době od sobotního poledne do pondělního rána (10. září) vnikl neznámý pachatel do provozovny vlasového studia v Šumperku. Neznámým předmětem poškodil vstupní dveře do objektu, kde se pak volně pohyboval. Po jeho „návštěvě“ postrádá provozovatelka studia finanční hotovost 6 tisíc korun. Škoda způsobená na dveřích do provozovny byla předběžně vyčíslena na 3 tisíce korun.

Před jízdou se posilnila alkoholem
Mohelnice - Ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je důvodně podezřelá 46letá žena. V neděli 9. září před půlnocí zastavili policisté na ulici S. K. Neumanna v Mohelnici řidičku osobního vozu. Po předložení dokladů potřebných k řízení a provozu motorového vozidla ji policisté vyzvali, aby se podrobila orientační dechové zkoušce. Ta ukázala, že usedla za volant po předchozím požití alkoholických nápojů. Opakovaně jí byla naměřena hodnota 2 promile alkoholu v dechu.

Dva násilné činy během krátké doby
Postřelmov - Dne 5. srpna přepadl mladík 47letého cyklistu v Postřelmově a ukradl mu hodinky. O necelé čtyři týdny později se měl 18letý muž dopustit obdobného jednání znovu. Tentokrát si měl o peníze říct babičce, které se snažil vysvětlit, že je nutně potřebuje. Když mu seniorka sdělila, že žádné peníze nemá a naznačila, že si své problémy musí řešit sám, měl jí z krku násilím strhnout koženkovou taštičku, ve které měla mimo jiné uloženu finanční hotovost 1 500 korun a platební kartu. V průběhu tohoto násilného incidentu utrpěla seniorka, která se snažila své věci bránit, zranění, které si vyžádalo ošetření v nemocnici. Útočníka, který po incidentu utekl, policisté následující den zadrželi a obvinili ze spáchání trestného činu loupeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Obviněný mladík je stíhán vazebně.

Přišla o peněženku a o mobil
Rájec - Škodu za více než 8 tisíc korun způsobil 22leté ženě dosud nezjištěný pachatel. V pátek 7. září kolem půlnoci využil zloděj na taneční zábavě v Rájci nepozornosti mladé ženy. Z kabelky, kterou měla odloženou na lavičce, jí odcizil peněženku s finanční hotovostí a platební kartou a mobilní telefon Huawei P 20 Lite.

Kradl ve sklepě
Šumperk - Policisté pátrají po lupiči, který vykradl sklep. Pravděpodobně v noci ze soboty na neděli 9. září se vloupal neznámý pachatel do sklepa domu na ulici Temenické v Šumperku. Do prostor vnikl přes sklepní okno, které již jevilo známky poškození. Majitelé nyní postrádají motorovou pilu značky Husqarna, starou Hi-fi věž a pětilitrový kanystr s benzínem. Způsobená škoda přesáhla částku 15 tisíc korun.

A zase ta zvěř
Kunčice - Na Staroměstsku došlo k dalšímu střetu se zvěří. V sobotu 8. září okolo půl šesté večer jela 35letá žena se svým vozidlem do Kunčic. Na rovném úseku silnice jí bezprostředně před vozem přeběhla lesní zvěř, které se řidička lekla. V úleku strhla řízení vpravo a vyjela mimo silnici, kde narazila do dřevěného telefonního sloupu. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Případné ovlivnění řidičky alkoholem bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, na poškozeném sloupu na 20 tisíc korun.

Střet motocyklu s vozidlem
Bukovice - V Bukovicích došlo k dopravní nehodě. V neděli 9. září před jednou hodinou odpoledne přijali policisté oznámení o střetu motocyklu s vozidlem v obci Bukovice. Z prvotního šetření vyplynulo, že 26letý motocyklista jedoucí ve směru od Štítů nedal v křižovatce se silnicí přednost v jízdě řidiči vozu Opel Vectra, jedoucímu po hlavní silnici ve směru od Červené Vody. Došlo ke střetu obou vozidel, který si naštěstí nevyžádal žádné zranění. Oba řidiče policisté vyzvali, aby se podrobili dechové zkoušce. Ta u řidiče osobního vozu odhalila jeho ovlivnění alkoholem. Opakovaně mu byly naměřeny hodnoty lehce přes 0,3 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.


Policisté prosí o pomoc
Šumperk - Policisté žádají o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži, kterým je:

Jan KODEŠ

Narozen: 17. 3. 1981

Trvale bytem: okres Šumperk

Muže pohřešují rodinní příslušníci, kteří s ním byli naposledy v kontaktu 12. března v Šumperku. Poté měl být spatřen ještě 16. března na Hlavní třídě v Šumperku, kdy měl jít od hotelu Grand směrem do centra města. V té době měl na sobě oblečenou reflexní bundu oranžové barvy a na zádech nesl velký batoh (krosnu). Od té doby je nekontaktní a nepodal o sobě žádnou zprávu.
Pohřešovaný je hubené postavy, vysoký 180 cm. Má krátce střižené vlasy světle hnědé (plavé) barvy, zelené oči a krátký plnovous. Nápadným znakem by mohla být patrná deformace horního rtu.
Policisté prosí občany, kteří pohřešovaného muže viděli, nebo mají jakoukoliv informaci o jeho současném pobytu, aby se ozvali na nejbližší policejní služebně, nebo zavolali na bezplatnou linku 158.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.