ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 37. týden

17. září 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 37. týden
  • Ze studny zmizelo čerpadlo
  • Za volant sedl opilý, navíc bez řidičáku
  • Kontrola chat a zahrádkářských kolonií
  • Škoda téměř za milion
  • Boural pod vlivem alkoholu
  • Auto není trezor
  • Vyloupil vozidlo
  • Zapálil vozidlo
  • Alkohol za volantem
  • Výzva pro svědky nehody

Ze studny zmizelo čerpadlo
Kouty nad Desnou – Neznámý pachatel odcizil zabezpečené čerpadlo. V době od 3. do 15. září u rekreační chaty v Koutech nad Desnou někdo ukradl čerpadlo. Studna se nachází na volně přístupném pozemku. Aby se pachatel k čerpadlu dostal, musel odstranit visací zámek spojující řetězy na betonovém poklopu studny a poklop odsunout. Majitel způsobenou škodu předběžně odhadl na 20 tisíc korun.

Za volant sedl opilý, navíc bez řidičáku
Staré Město - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 39letý muž z Hanušovicka. V sobotu 16. září odpoledne jej jako řidiče motorového vozidla ve Starém Městě, části Kunčice zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Při dechové zkoušce úřístroj naměřil výsledek 2,50 promile. Policisté navíc zjistili, že muž ani nevlastní řidičský průkaz. Další jízda mu byla zakázána.

Kontrola chat a zahrádkářských kolonií
Šumpersko – Preventivní akce v zahrádkářských koloniích. Během prázdnin se šumperští policisté zaměřili mimo jiné i na preventivní kontroly chat v zahrádkářských koloniích na Šumpersku (kontrola případného narušení objektů či po osobách, které by se zde mohly ukrývat).
S nastávající zimou policisté doporučují:
- zajistit vchodové dveře a okna včetně střešních a sklepních
- okna je vhodné opatřit okenicemi nebo mřížemi
- použít kvalitní zámkové systémy, které odolají mechanickému poškození
- nenechávat volně odložené nářadí, které by pachatel mohl použít k útoku na chatu
- pro případ vloupání si pořídit fotodokumentaci věcí a elektronických přístrojů
- při delší nepřítomnosti je dobré odvézt z chaty cennosti a elektroniku, sekačky a nářadí
- nezveřejňovat na sociálních sítích místo chaty a informace o nepřítomnosti

Škoda téměř za milion
Vikýřovice – Na železničním přejezdu došlo k dopravní nehodě. Ve středu 13. září krátce před půl čtvrtou odpoledne jel 34letý řidič s vozidlem Volkswagen Transporter směrem od Hraběšic. Nerespektoval výstrahu světelného zabezpečovacího zařízení a vjel na přejezd v okamžiku, kdy přijížděl vlak. Došlo ke střetu a vozidlo bylo odhozeno mimo komunikaci, kde nejprve narazilo do kovového zábradlí a poté do chráničky kabelové trasy. Ve vlaku bylo přepravováno přibližně třicet osob a nikdo z nich nebyl zraněn. Řidič automobilu byl převezen k ošetření do nemocnice. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 500 tisíc, na vlakové soupravě na 400 tisíc a na zábradlí a chráničích kabelů na přibližně 40 tisíc korun.


Boural pod vlivem alkoholu
Bludov – Opilý 22letý řidič ze Šumperka havaroval. S vozem VW Passat chtěl jet v úterý 12. září ráno do Bludova. Již při vyjíždění a couvání z parkoviště jízdu nezvládl. Boční stranu vozidla odřel o sloupek a zeď budovy. To jej však nezastavilo a pokračoval v jízdě. Při sjíždění kopce do Bludova se podle svého vyjádření dostatečně nevěnoval řízení a ladil rádio. Automobil sjel vpravo mimo silnici, kde narazil do dopravní značky. Příkopem pokračoval dalších 230 metrů. Když na místo dopravní nehody přijeli policisté, provedli u mladíka dechovou zkoušku na alkohol. Přístroj naměřil hodnotu, a to 1,5 promile. Hmotná škoda způsobená při nehodě byla vyčíslena na 30 tisíc korun. 


Auto není trezor
Kouty nad Desnou - Vloupání do vozidla oznámil na policii 69letý muž. V úterý 12. září dopoledne zaparkoval v Koutech nad Desnou automobil Mitsubishi Pajero. Když se vrátil, tak zjistil, že má rozbité zadní okénko. Uvnitř pachatel odcizil příruční tašku uloženou na podlaze. I s taškou muž postrádá osobní doklady, finanční hotovost 7 tisíc korun, platební karty a další věci. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 14 tisíc korun.

Vyloupil vozidlo

Šumperk – Neznámý pachatel vyloupil za bílého dne vozidlo na ulici Finská v Šumperku. Dne 9. září kolem páté hodiny odpoledne někdo vnikl do zavazadlového prostoru vozidla Škoda Felicia a odcizil tři kufry s nářadím, vrtačku, sadu klíčů, vrtáků, pákové kleště a další věci. Majitelem byla vyčíslena škoda na přibližně 13 tisíc korun.

Zapálil vozidlo

Zábřeh – Žhář způsobil škodu za 80 tisíc korun. V neděli 10. září kolem půl jedenácté večer zapálil doposud neznámý pachatel zadní pneumatiku nákladního vozidla Renault Master, které stálo na ulici Kopečná v Zábřehu. Hořelo pravé zadního kolo a zadní část karoserie. Poškozené společnosti byla způsobena škoda ve výši přibližně 80 tisíc korun.

Alkohol za volantem
Lesnice – Policejní hlídka zastavila řidiče pod vlivem alkoholu. Krátce před půl třetí odpoledne dne 10. září provedli policisté při kontrole orientační dechovou zkoušku muži, kterého kontrolovali v Lesnici. Zkouška vyšla s pozitivním výsledkem, konkrétně 1,87 promile alkoholu v dechu. Nyní mu hrozí až jednoletý pobyt za mřížemi.

Výzva pro svědky nehody

Loštice – Policie hledá svědky nešťastné události. 5. září v deset hodin večer došlo v obci Loštice na ulici K Pešti k dopravní nehodě. Doposud neznámý řidič v osobním vozidle (pravděpodobně VW Tiguan tmavé nebo černé barvy) při předjíždění cyklistky nedodržel boční odstup a pravým zpětným zrcátkem narazil do jejího levého lokte. Žena po nárazu upadla a zranila se. Vozidlo po nehodě nezastavilo a pokračovalo dále směrem k centru obce Loštice.
Šumperští dopravní policisté proto nyní žádají o pomoc svědky nehody, kteří se v době předmětné dopravní nehody nacházely na místě nehody. Očití svědci celé události se mohou přihlásit na kterémkoliv oddělení Policie České republiky nebo na bezplatnou linku 158.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.