ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 37. týden

18. září 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 37. týden
 • Tragická nehoda v Zábřehu
 • Alkohol za volant nepatří
 • Skončil v příkopu
 • Vykradl kadeřnictví
 • Ráno našel auto na špalcích
 • Oslnily ho sluneční paprsky a naboural
 • Vloupal se do sklepa
 • Pokusil se ujet policejní hlídce
 • Vloupal se do garáže
 • Přišla o peníze
 • Krádež konopí
 • Na plot čeká marně

Tragická nehoda v Zábřehu
Zábřeh - V sobotu 17. září kolem devatenácté hodiny se v Zábřehu na ulici Olomoucké střetl zájezdový autobus s osobním motorovým vozidlem Škoda Felicia. Osobní vůz, ve kterém jelo pět cizinců, podle všeho vyjížděl z vedlejší komunikac z centra města na hlavní komunikaci. Osmadvacetiletý řidič patrně přehlédl a následně tak nedal přednost v jízdě zprava ve směru od Mohelnice přijíždějícímu autobusu. Ten pak čelně narazil do pravého boku osobního auta. Řidič osobního vozu a jeho tři spolucestující, žena ve věku 24 let a dva muži ve věku 47 a 20 let utrpěli smrtelná zranění. Pátý spolucestující (52 let) byl s vážnými zraněními převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. V autobuse cestovalo v době střetu přes čtyřicet cestujících, převážně seniorů, nikdo z nich nebyl vážně zraněn. U řidiče autobusu byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol a také test na omamné a psychotropní látky s negativními výsledky. Škoda činí asia 60 tisíc korun. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření. Ve věci byla nařízena soudní pitva. Po dobu vyšetřování nehody a odklízení následků byla silnice zcela uzavřená, a to až do půlnoci. Policejní hlídky provoz odkláněly po objízdných trasách. 


Alkohol za volant nepatří
Šumperk - V sobotu 17. září v podvečer zastavila a kontrolovala policejní hlídka v Šumperku na ulici Československé armády osobní motorové vozidlo značky Fiat, které řídil 39letý muž ze Šumperka. V rámci silniční kontroly byla u řidiče provedena i orientační dechová zkouška na alkohol, která měla pozitivní výsledek 1,06 promile. Opakovanými dechovými zkouškami byly naměřeny hodnoty 1,23 a 1,21 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiče zadrželi a po lékařském vyšetření umístili v policejní cele. Ten je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Skončil v příkopu

Šumperk - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 47letý muž ze Zábřežska. Ve čtvrtek 15. září před půlnocí v Šumperku na ulici Zábřežské, v křižovatce s odbočkou na Bludoveček, se s vozem otáčel, přičemž sjel do příkopu, ze kterého se mu pak nepodařilo vyjet. Zůstal v autě až do příjezdu policejní hlídky. V rámci kontroly policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 2,92 promile. Opakovanou dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 3,05 promile. Policisté řidiče zadrželi a po lékařském vyšetření umístili v policejní cele. 

Vykradl kadeřnictví
Zábřeh - Zřejmě v noci na čtvrtek 15. září vnikl neznámý pachatel do kadeřnictví v Zábřehu. Dovnitř se dostal nezajištěným francouzským oknem. Uvnitř odcizil holicí strojky, nůžky a kosmetiku. Majitelka vyčíslila škodu  na více než 30 tisíc korun.


Ráno našel auto na špalcích

Studená Loučka - V noci na středu 14. září odcizil neznámý pachatel z osobního motorového vozidla odstaveného před rekreačním objektem v obci Studená Loučka čtyři kompletní kola, disky i s pneumatikami. Majitel škodu odhadl na 10 tisíc korun.

Oslnily ho sluneční paprsky a naboural

Mohelnice - Dne 12. září odpoledne došlo na silnici I. třídy číslo 35 na silničním nadjezdu v obci Mohelnice k dopravní nehodě. Řidiče vozidla Hyundai po průjezdu levotočivé zatáčky v křižovatce oslnily sluneční paprsky a s vozidlem vyjel vpravo mimo komunikaci, kde přední částí vozidla narazil do kovového zábradlí mostu oddělující komunikaci od chodníku. Při nehodě vznikla hmotná škoda na poškozeném zábradlí v odhadované výši 30 tisíc korun a na vozidle přibližně 80 tisíc korun. Požití alkoholických nápojů před jízdou u řidiče vyloučila orientační dechová zkouška. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Policisté na místě nehodu vyřešili uložením blokové pokuty ve výši jeden tisíc korun.


Vloupal se do sklepa
Šumperk - V době od 11. do 15. září se vloupal neznámý pachatel do sklepní kóje panelového domu na ulici Finské v Šumperku. Odtud odcizil motorovou pilu, pětilitrový kanystr oleje a další věci. Majitelka škodu předběžně odhadla na více jak 10 tisíc korun.

Pokusil se ujet policejní hlídce
Hanušovice - V neděli 11. září odpoledne zastavovala policejní hlídka v Hanušovicích na ulici Habartická osobní motorové vozidlo. Jedenadvacetiletý řidič při spatření policejní hlídky zrychlil a. začal policistům ujíždět. Za jedním z domů odbočil na polní cestu, po které ujel asi dva kilometry. Poté sjel na louku a ujížděl zhruba kilometr po louce, než se jej podařilo zastavit. Policisté řidiče na místě zadrželi. Orientační dechová zkouška u mladého muže měla pozitivní výsledek, a to 1,48 promile alkoholu v dechu. Opakovanými dechovými zkouškami byly naměřeny hodnoty 1,64 a 1,66 promile. Navíc se zjistilo, že mladík má soudem vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Po lékařském vyšetření byl umístěn v policejní cele. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Vloupal se do garáže
Mohelnice - V době od 9. do 11. září vnikl neznámý pachatel do nezajištěné garáže u neobývaného domu v Mohelnici. Z neuzamčeného osobního motorového vozidla, které bylo v garáži odstavené, dcizil tlakový čistič a kompresor. Majitel odhad lškodu  na bezmála 11 tisíc korun.


Přišla o peníze
Šumperk - Dne 9. září převzal 21letý muž od poškozené v baru v Šumperku finanční částku 8 tisíc korun na nákup mobilního telefonu. Mladík poškozené slíbil, že mobilní telefon za obdržené peníze zakoupí a přinese zpět do baru. Do současné doby však mobilní telefon nepředal, ani nevrátil svěřenou finanční hotovost a se ženou nekomunikuje. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin zpronevěry.

Krádež konopí
Zábřežsko - S oznámením o krádeži několika desítek vzrostlých rostlin konopí se na policii obrátil v pátek 9. září 38letý muž z Prahy. Rostliny pěstoval na pozemku u rodinného domu v malé obci na Zábřežsku. Při prověřování oznámení šumperští kriminalisté zjistili, že na pozemku u uvedeného domu mimo odcizených rostlin roste ještě více jak 100 dalších rostlin konopí. Při domovních prohlídkách pak navíc zajistili přes 100 rostlin ve fázi sušení, bezmála 200 zavařovacích sklenic se zpracovanou rostlinnou hmotou a další sušenou hmotu v pytlích. Ve věci bylo zahájeno trestní stíhání  pro zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na deset let. Po pachateli, který část úrody odcizil, policisté pátrají. 


Na plot čeká marně

Šumperk - Podezřelým ze spáchání podvodu je 35letý muž ze Šumperska. V červenci letošního roku zaslal majiteli rodinného domu v Šumperku nabídku na opravu starého a zhotovení nového plotu u jeho domu. Následně uzavřeli dohodu o provedení práce, přičemž se zhotovitel zavázal provést zakázku nejpozději do poloviny srpna. Provedl pouze část prací a požádal o zaplacení zálohy na nákup materiálu, kterou mu majitel domu zaslal na účet. Do té doby podezřelý provedl zabetonování asi 15 sloupků plotu, ovšem nekvalitně. Na reklamace a výzvy poškozeného nyní nereaguje a přestal s ním zcela komunikovat. Od počátku patrně jednal v úmyslu získat finanční prostředky, a ty si ponechat pro vlastní potřebu, protože je zcela bez příjmů a má také jiné závazky vůči dalším věřitelům. Po získání zálohy další práce již neprovedl. Poškozenému způsobil škodu ve výši minimálně 20 tisíc korun. Za tento trestný čin může být podezřelý odsouzený až na dvě léta odnětí osobní svobody.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.9.2016 10:28
Titulek: aha
Autor: aha
122
121
Autobus určitě měl určitě jen denní svícení (spekulace ale v šumperku běžná praxe) :(
Reagovat