ZPRÁVY

Z policejní linky - 37. týden

14. září 2015, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
 • Skončil na policii
 • Prošmejdil dům
 • Z pole se ztratily balíky sena
 • Auto není trezor
 • Stačila jen chvilička
 • Více poškodil, než odcizil
 • Odcizil elektrokolo
 • Přišla o elektrokolo
 • Ujížděl policistům
 • Odcizil autorádio
 • Z auta ukrad kabelku
 • Vloupal se do dílny

Skončil na policii
Rohle - Z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí je podezřelý 60letý muž ze Zábřežska, který byl dne 12. září kolem desáté hodiny dopolední kontrolován jako řidič malého motocyklu značky Babeta. U muže policisté provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní s výsledkem 1,47 promile alkoholu v dechu. Dalším šetřením bylo zjištěno, že kontrolovaný má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do listopadu 2015. Podezřelý byl na místě zadržen a převezen na obvodní oddělení k podání vysvětlení.

Prošmejdil dům

Jakubovice - Ve středu 9. září během odpoledne vnikl neznámý pachatel do rodinného domu v obci Jakubovice. Využil toho, že zadní dveře do domu byly otevřené. Z police v chodbě domu si vzal krabičku cigaret a z lednice půlkilové balení krůtích prsou a čtvrtkilové balení špeku. V kuchyni odcizil peněženku s hotovostí 150 korun, platebními kartami a doklady. Majitel škodu vyčíslil na 500 korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody a trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dva roky.

Z pole se ztratily balíky sena
Hynčina - V době od 15. srpna do 8. září odcizil neznámý pachatel z pole v katastru obce Hynčina celkem 66 balíků sena. Balíky měly průměr 120 centimetrů a byly zabalené v bílé síťovině. Poškozená společnost škodu vyčíslila na více jak 30 tisíc korun.

Auto není trezor
Sobotín - V úterý 8. září mezi desátou a jedenáctou hodinou dopoledne se vloupal neznámý pachatel do osobního motorového vozidla VW Sharan. Majitel nechal auto na odstavném parkovišti u lesní cesty v katastru obce Sobotín, část Rudoltice, nedaleko motorestu Skřítek. Viník rozbil okno ve dveřích u řidiče a z vozidla odcizil peněženku s osobními doklady, platebními kartami a hotovostí 500 korun. Celkovou škodu poškozený předběžně vyčíslil na více jak 4 tisíce korun.

Stačila jen chvilička
Vikýřovice - V pondělí 7. září krátce po poledni rozbil neznámý pachatel okno na vozidle Chevrolet Captiva odstaveném na parkovišti za restaurací U Jirsáka ve Vikýřovicích. Z vozidla odcizil autokameru a koženou brašnu s dýmkami a klíči. Viníkovi ke krádeži stačilo pár minut, během kterých nechal majitel své vozidlo bez dozoru. Škoda byla předběžně vyčíslena na více jak 15 tisíc korun.

Více poškodil, než odcizil
Velké Losiny - V době od 30. srpna do 7. září se vloupal neznámý pachatel do rekreační chalupy ve Velkých Losinách, části Žárová. Viník se nejprve pokoušel vypáčit dřevěnou okenici u okna do hlavní místnosti, což se mu nepodařilo. Poté rozbil okno do dílny s garáží, které jsou součástí chalupy, a vnikl dovnitř. Odsud se po rozbití skleněné výplně dveří dostal do obytných prostor. Z obytné místnosti v patře chalupy odcizil půllitrovou lahev rumu, tři půllitrové lahve slivovice, jeden kilogram cukru a tři konzervy sardinek v oleji. V další místnosti pouze poškodil skleněnou stolní lampu. Z místa odešel garážovými vraty, která si otevřel zevnitř. Odcizením věcí majiteli způsobil škodu asi za 500 korun. Škodu na zařízení majitel předběžně vyčíslil na 3 tisíce korun.

Odcizil elektrokolo
Šumperk - V pondělí 7. září večer odcizil neznámý pachatel elektrokolo, které majitelka nechala odstavené ve stojanu na kola u centra služeb a zábavy na ulici Revoluční v Šumperku. Škoda byla předběžně vyčíslena na 8 tisíc korun.

Přišla o elektrokolo

Šumperk - V neděli 6. září 2015 večer odcizil neznámý pachatel u Penny Marketu v Šumperku elektrokolo. Majitelka kolo před prodejnou uzamkla běžným lankovým zámkem ke stojanu. Oznámení o krádeži na policii podala až o dva dny později. Škodu vyčíslila na 15 tisíc korun.

Ujížděl policistům

Kopřivná - O půl druhé v noci na neděli 6. září zastavovala policejní hlídka čtyřkolku projíždějící obcí Kopřivná. Řidič neměl za jízdy na hlavě nasazenou přilbu a na signál k zastavení dávaný policistou nereagoval. Projel kolem policisty a pokračoval dál směrem na Hanušovice. Policisté se za řidičem čtyřkolky rozjeli, přičemž na služebním vozidle zapnuli výstražné znamení s pokynem k zastavení. Ani na toto řidič nereagoval a po ujetí cca 300 metrů odbočil na nezpevněnou místní komunikaci. Když pak ve stoupání projížděl smykem zatáčku, manévr nezvládl a vyjel mimo cestu, kde ze čtyřkolky spadl. Čtyřkolka se zastavila o pár metrů dál v hustém porostu. Z havárie řidič vyvázl bez zranění. Orientační dechovou zkouškou mu však policisté naměřili 2,1 promile alkoholu v dechu. Při opakovaných dechových zkouškách přístroj naměřil 2,3 a 2,14 promile alkoholu v dechu. Řidič požití alkoholu před jízdou přiznal a s naměřenými hodnotami souhlasil. Byla mu zakázána další jízda. Škoda na čtyřkolce ani jiná škoda nevznikla. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné i trest odnětí svobody až na jeden rok.

Odcizil autorádio
Mohelnice - V noci na neděli 6. září vnikl neznámý pachatel bez použití zjevného násilí do osobního automobilu značky Škoda Roomster zaparkovaného v Mohelnici na náměstí Kosmonautů. Z vozidla odcizil autorádio v hodnotě asi 9 tisíc korun.

Z auta ukrad kabelku
Rapotín - V neděli 6. září dopoledne vnikl neznámý pachatel po rozbití okna do osobního vozidla Seat Ibiza odstaveného na parkovišti u Veteran muzea v Rapotíně. Z automobilu odcizil dámskou kabelku s osobními věcmi a doklady. Škoda byla předběžně vyčíslena na více jak 10 tisíc korun.

Vloupal se do dílny
Písařov - Zřejmě v noci na sobotu 5. září se vloupal neznámý pachatel do dílny u rodinného domu v obci Písařov. Z dílny odcizil zahradní techniku, nářadí a další věci. Majitel škodu předběžně vyčíslil na více jak 40 tisíc korun.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.