ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 36. týden

9. září 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 36. týden
 • Zloděj na stavbě
 • Bagr zůstal bez nafty
 • Zebra se za Tebe nerozhlédne!
 • Vloupání do prodejny
 • Pracovní úraz
 • Poškozené pneumatiky
 • Kabelka se stala lákadlem
 • Neplatí výživné
 • Se zákazem si těžkou hlavu nedělal
 • Místo plátna použil vagón
 • Alkohol za volantem
 • Ohlédnutí za uplynulým víkendem z pohledu dopravních policistů

Zloděj na stavbě
Zábřeh - Zloděj způsobil škodu za více než 40 tisíc korun. V době od 26. srpna do 8. září vnikl neznámý pachatel na volně přístupný pozemek u rozestavěného rodinného domu v Zábřehu. Odstranil řetěz a dostal se do skříňové nástavby, ze které odcizil nářadí v celkové hodnotě 40 100 korun.

Bagr zůstal bez nafty
Rapotín - Neznámý pachatel odčerpal z bagru naftu. V době od 6. do 7. září někdo odstranil visací zámek z nádrže bagru, který stál na volně přístupné travnaté ploše na ulici Lesní v Rapotíně. Z nádrže odčerpal 70 litrů motorové nafty, kterou vzápětí odczil. Společnosti provozující stroj vznikla celková škoda 2 200 korun.

Zebra se za Tebe nerozhlédne!
Šumpersko - Na Šumpersku proběhla dopravně bezpečnostní akce s názvem „Zebra se za tebe nerozhlédne!“. Jedná se o celorepublikovou akci, v rámci které policisté především první zářijový týden, ale opakovaně také v průběhu školního roku, dohlíží na přechody pro chodce v blízkosti základních škol. V době od 3. do 7. září oslovili policisté u přechodů pro chodce desítky dětí jdoucích do školy, nebo ze školy, a zjišťovali, zda děti vědí, jak bezpečně přecházet silnici. Upozorňovali je na skutečnost, že ani na přechodu pro chodce nemají absolutní přednost a vozovku smějí přejít až tehdy, je-li to pro ně skutečně bezpečné. Zejména nejmenší děti pak přecházení silnice trénovaly „ruku v ruce“ přímo s policisty. Ve čtvrtek 6. září se k šumperským policistům přidal také Krajský koordinátor Besipu Ing. Charouz. Oslovení školáci byli odměněni propagačními předměty s logem akce a dalšími drobnými dárky.


(Foto Policie ČR)


Vloupání do prodejny
Mohelnicko - Policisté pátrají po pachateli, který se vloupal do obchodu. Někdy v době od odpoledne 5. září do rána následujícího dne se neznámý lupič vloupal do prodejny potravin na Mohelnicku. Do prodejních prostor vnikl poté, co vypáčil dveře zadního vchodu. Z prodejny si odnesl finanční hotovost ve výši 50 tisíc korun a také různé druhy cigaret v hodnotě 6 tisíc korun.

Pracovní úraz
Kouty nad Desnou - V Koutech nad Desnou došlo k vážnému úrazu. Ve čtvrtek 6. záři o půl jedenácté dopoledne přijali policisté oznámení, že při rekonstrukci střechy čtyřpodlažní budovy jeden ze zaměstnanců spadl. Zraněný muž byl z místa nehody letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. Z dosavadního šetření vyplynulo, že muž mohl upadnout z výšky okolo deseti až patnácti metrů. Okolnosti této nehody policisté šetří jako pracovní úraz.

Poškozené pneumatiky
Dolní Studénky - Policisté pátrají po pachateli, který poškodil ppneumatiky. V blíže nezjištěné době od podvečera 4. září do rána následujícího dne někdo poškodil tři pneumatiky včetně duší na pracovním stroji značky John Deere. Stroj byl odstavený v lesním porostu poblíž Dolních Studének. Pachatel svým jednáním způsobil poškozené společnosti škodu za 10 tisíc korun.

Kabelka se stala lákadlem
Šumperk - Zloděje nalákala kabelka položená ve vozidle. Ve středu 5. září po jedenácté hodině dopoledne nechala žena ležet svou kabelku ve vozidle na parkovišti u šumperského krematoria. Poté, co nenechavec nezjištěným způsobem rozbil skleněnou výplň levých zadních dveří, odcizil z kabelky peněženku s finanční hotovostí. Majitelce způsobil škodu za tisíc korun. Škoda způsobená na vozidle byla předběžně vyčíslena na 3 tisíce korun.

Neplatí výživné
Zábřeh - Zábřežští policisté šetří podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Podle prvotního šetření si mladá žena řádně neplní vyživovací povinnost vůči svým dvěma nezletilým dětem. Tato jí byla v dubnu letošního roku stanovena rozsudkem Okresního soudu v Šumperku. V současné době má žena dlužit babičce, která se o děti stará, bezmála 17 tisíc korun.

Se zákazem si těžkou hlavu nedělal
Mohelnice - Ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky je důvodně podezřelý 27letý řidič osobního vozu. V úterý 4. září půl hodiny po půlnoci policisté zastavili a kontrolovali mladého řidiče v Mohelnici. Při komunikaci s ním pojali podezření, že usedl za volant pod vlivem alkoholu. Jejich domněnku potvrdily provedené dechové zkoušky, při kterých byly naměřeny hodnoty 1,36 a 1,37 promile alkoholu v dechu. Dále muž policistům nepředložil ke kontrole řidičský průkaz, protože má vysloven platný zákaz řízení.

Místo plátna použil vagón
Velké Losiny - Ve Velkých Losinách řádil sprejer. V úterý 4. září okolo desáté hodiny večer posprejoval neznámý pachatel část vagónu, který stál na železniční zastávce. V jeho spodní části vytvořil nápis o rozměru 1,1 x 6,8 metrů.

Alkohol za volantem
Palonín - Řidič se před jízdou posilnil alkoholem. V pondělí 3. září, krátce po třetí hodině odpoledne, havaroval v obci Palonín řidič vozu Škoda Felicia. Při jízdě směrem k centru obce nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do okapu, fasády domu, popelnice a oplocení přilehlého pozemku. Jeho majiteli způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 5 tisíc korun, na vozidle vznikla škoda za 15 tisíc korun. Při havárii se řidič lehce zranil. Policisté záhy zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholu. Při opakovaných dechových zkouškách mu naměřili bezmála 2,5 promile alkoholu v dechu.


Ohlédnutí za uplynulým víkendem z pohledu dopravních policistů
V průběhu posledního prázdninového víkendu vyjížděli dopravní policisté na Šumpersku cwlkwm ke třinácti dopravním nehodám.
Dolní Studénky - V pátek 31. srpna kolem jedenácté hodiny v noci došlo na silnici mezi obcemi Dolní Studénky a Sudkov k havárii osobního vozu značky BMW. 20letý řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, stavu a povrchu vozovky. Na mokré vozovce dostal s vozem smyk. Vyjel vlevo mimo silnici, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení a poté do svodidla u cyklostezky. Po nárazu se vozidlo přetočilo přes střechu a levým bokem zůstalo stát na svodidle. Řidič i jeho stejně starý spolujezdec se při havárii lehce zranili. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, na sloupu veřejného osvětlení na 15 tisíc korun a na poškozeném svodidle na 35 tisíc korun.


Oskava - Další oznámení o havárii vozidla přijali policisté krátce po osmé hodině ráno v sobotu 1. září. V tomto případě se nepřizpůsobení rychlosti jízdy nevyplatilo 19letému řidiči vozu Škoda Fabia jedoucímu od Rabštejna směrem na Oskavu. Po projetí mírně levotočivé zatáčky u Bedřichova s vozem vyjel vpravo mimo silnici a sjel do místního potoka. Při nehodě se řidič lehce zranil. Přítomnost alkoholu u řidiče vyloučila provedená dechová zkouška. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 45 tisíc korun.


Zvole - V sobotu 1. září v jednu hodinu odpoledne došlo na silnici I. třídy mezi obchvatem Zvole a Libivou k dopravní nehodě dvou vozidel. Podle prvotního šetření 52letý řidič vozu Opel jedoucí ve směru na Libivou dostal v důsledku nepřizpůsobení rychlosti při průjezdu levotočivou zatáčkou na mokré vozovce smyk, který nezvládl. Vyjel nejprve vpravo mimo silnici, kde narazil do travnatého svahu. Následně vyjel opět na silnici. Tam se střetl s protijedoucím vozem VW Golf, ve kterém cestovaly čtyři osoby. Při nehodě se lehce zranili řidič opelu, jeho spolujezdkyně a celá osádka druhého vozidla. Zraněné osoby byly převezeny k ošetření do nemocnic v Šumperku a v Olomouci. Škoda na zúčastněných vozidlech byla předběžně vyčíslena na 160 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.