ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 36. týden

11. září 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 36. týden
 • Na Šumpersku se pilo
 • Krádež peněženky
 • Jel příliš rychle, navíc pod vlivem alkoholu
 • Z domu si odnesl šperky
 • Vloupal se do vozidla
 • Už v poledne řídil opilý
 • Alkohol za volant nepatří
 • Zákaz řízení motorových vozidel ho neobtěžoval
 • Po nehodě se zjistilo, že vozidlo nemá platnou STK
 • Opilý řidič
 • Ukradl vazáky
 • Do ráno bylo auto pryč
 • Ze sklepní kóje zmizelo kolo

Na Šumpersku se pilo
Rájec - V sobotu 10. září krátce po jedné hodině ranní zastavila policejní hlídka v obci Rájec 27letého muže, aby provedla kontrolu. U řidiče byla provedena dechová zkouška, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,33 promile alkoholu v dechu. Nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí peněžitý trest, zákaz činnosti, nebo trest odnětí svobody až na jeden rok.

Krádež peněženky
Šumperk – V pátek 9. září během dopoledne byla v Šumperku okradena 56letá žena o peněženku z pravé hadí kůže, kterou měla uloženou v kabelce. Ke krádeži došlo buď v její kanceláři, nebo během nakupování. V peněžence měla poškozená 3 300 korun, osobní doklady, platební kartu a další věci. Celková škoda byla vyčíslena na 5 300 korun. Případ nyní policisté šetří pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Jel příliš rychle, navíc pod vlivem alkoholu
Zábřeh - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 48letý muž ze Šumperska. Ve čtvrtek 8. září krátce před devátou hodinou dopoledne v osobním motorovém vozidle projížděl po obchvatu obce Zvole ve směru na Zábřeh. V místě, kde je maximální povolená rychlost 70 km/h, jel rychlostí 105 km/h. Z tohoto důvodu jej zastavila policejní hlídka. Při kontrole policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, a ta měla pozitivní výsledek 1,13 promile alkoholu v dechu. Při opakované dechové zkoušce byla naměřena hodnota 1,12 promile. Na výzvu policistů se řidič dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Byl mu zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Z domu si odnesl šperky
Zábřeh - V době od 7. do 8. září se vloupal neznámý pachatel do rodinného domu v ulici Nad Lihovarem v Zábřehu. Z domu odcizil šperky v hodnotě přes 38 tisíc korun. Poškozením zařízení majiteli navíc způsobil škodu asi 4 tisíce korun.

Vloupal se do vozidla
Bludov - Dne 7. září v dopoledních hodinách odcizil neznámý pachatel ze zaparkovaného osobního vozidla značky Peugeot příruční kabelku s doklady, platební kartou a finanční hotovostí 600 korun. Zmizel také mobilní telefon značky HTC. Do vozidla vnikl rozbitím skleněné výplně u pravých předních dveří. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže a trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Horní hranice trestu odnětí svobody činí až dvě léta.

Už v poledne řídil opilý
Zvole - V poledne 7. září u základní školy v obci Zvole byl kontrolován policejní hlídkou 52letý řidič osobního vozidla. U muže byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem, konkrétně 1,13 promile alkoholu v dechu a při opakované zkoušce 1,20 promile alkoholu v dechu. Byla mu zakázána další jízda a zadržen řidičský průkaz. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí mu trest odnětí svobody až na jeden rok.

Alkohol za volant nepatří
Šumperk - Dne 6. září byl 20letý mladík kontrolován policejní hlídkou jako řidič motorového vozidla. Při dechové zkoušce bylo řidiči naměřeno 1,53 promile alkoholu v dechu a opakovanou kontrolou 1,47 promile alkoholu v dechu. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento trestný čin lze uložit dle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na 1 rok.

Zákaz řízení motorových vozidel ho neobtěžoval
Šumperk – Dne 6. září v Šumperku řídil 30letý muž motocykl značky Honda, a to i přes to, že mu byl správním orgánem vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do února 2018. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který lze uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Po nehodě se zjistilo, že vozidlo nemá platnou STK
Zábřeh – Dne 6. září vyjela 29letá žena s automobilem Škoda Felicia mimo vozovku, kde narazila do stromu. Řidička se při havárii zranila. Byla u ní provedena orientační dechová zkouška, která vyšla pozitivně, a to s naměřenými hodnotami 3,00 promile alkoholu v dechu, následně 2,20 a 2,15 promile alkoholu v dechu. Žena nepředložila řidičský průkaz a doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Po provedeném šetření bylo zjištěno, že vozidlo nemá platnou STK. Škoda způsobená na vozidle byla prozatím vyčíslena na 5 tisíc korun a škoda způsobená na ovocném stromě na asi 1 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze uložit trest odnětí svobody až na 3 léta.

Opilý řidič
Mohelnice - Dne 6. září byl v Mohelnici policejní hlídkou zastaven a kontrolován 32letý muž s vozidlem značky Ford. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem. Při první dechové zkoušce přístroj naměřil 2,07 promile alkoholu v dechu a opakovanými dechovými zkouškami 2,18 a 2,33 promile alkoholu v dechu. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na 1 rok.

Ukradl vazáky
Branná - Ve dnech 5. až 6. září odcizil neznámý pachatel z korby nákladního vozidla sadu vázacích řetězových prostředků. Způsobená škoda byla prozatím vyčíslena na více jak 7 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže, za který lze uložit dle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na dvě léta.

Do ráno bylo auto pryč
Šumperk - V noci na pondělí 5. září odcizil neznámý pachatel osobní motorové vozidlo Audi A6, které bylo zaparkované na ulici Bratislavské v Šumperku. S automobilem majitel přišel i o osobní doklady a doklady k vozidlu. Škodu odhadl na více jak 200 tisíc korun.

Ze sklepní kóje zmizelo kolo
Šumperk - V době od 28. srpna do 4. září se vloupal neznámý pachatel do sklepní kóje panelového domu na ulici Bratrušovské v Šumperku. Z kóje odcizil jízdní kolo v hodnotě přes 8 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.