ZPRÁVY

Z policejní linky - 36. týden

6. září 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 36. týden
  • V Mohelnici zmizel Mercedes
  • Ukradené dřevo
  • Zapomněl, kde zaparkoval
  • Muž dostal infarkt
  • Muže se nepodařilo zachránit
  • Poškodil dopravní značení
  • Bezpečnostní akce
  • Přisvojil si peněženku
  • Ukradl přístupová hesla
  • Odcizil elektrický ohradník


V Mohelnici zmizel Mercedes
Mohelnice - Z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci je podezřelý zatím neznámý pachatel, který v noci ze 4. na 5. září, odcizil osobní motorové vozidlo značky Mercedes Benz, které bylo zaparkované na ulici 1. Máje v Mohelnici. Poškozené společnosti způsobil škodu za 350 tisíc korun. Policisté po vozidle i pachateli pátrají. V případě zjištění pachatele mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Ukradené dřevo
ŠŠumperk - V pátek 4. září přijali policisté z obvodního oddělení v ŠŠumperku oznámení o krádeži dřeva, ke které došlo v čase ze 3. na 4. září. Zatím neznámý pachatel odcizil z manipulační plochy v nádražním prostoru na ulici Jesenické 32 m3 kulatiny smrku. Jednalo se o klády dlouhé 10 – až 12 metrů o průměru 02 až – 0,6 metrů. ŠŠkoda byla vyčíslena na téměř 45 tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu za trestný čin krádež hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Zapomněl, kde zaparkoval

ŠŠumperk
- Dne 1. září před šestnáctou hodinou oznámil na policii 43letý muž, že mu někdo odcizil vozidlo značky Škoda Fabia, které zaparkoval na ulici 8. května v ŠŠumperku, kdy mu vznikla škoda ve výši 32 500 korun. Následujícího dne nalezl vozidlo syn majitele, kdy bylo zaparkované na uvedené ulici, ale o sto metrů dále, než uvedl majitel. Ten si vzpomněl, že vozidlo zaparkoval jinde, jelikož nebylo před domem místo.

Muž dostal infarkt

ŠŠumperk - Dne 1. září oznámila žena, že nalezla kolem dvacáté hodiny na lavičce před domem na ulici Evaldové v Šumperku muže, který nejeví známky života. Přivolaný lékař konstatoval smrt s předběžnou příčinou masivního infarktu. U třiapadesátiletého muže ze ŠŠumperka nebylo zjištěno cizí zavinění. Ve věci byla nařízena zdravotní pitva.

Muže se nepodařilo zachránit
Bludov - Dne 30.srpna před desátou hodinou ranní bylo oznámeno na policii záchrannou službou, že v obci Bludov na ulici Lázeňské došlo k úmrtí muže, ten ležel na zádech pod stromy u plaveckého bazénu. Muže se nepodařilo přes veškerou snahu záchranářů oživit. Cizí zavinění bylo vyloučeno. Pravděpodobnou příčinou úmrtí 38letého muže bylo selhání srdce, ve věci byla nařízena zdravotní pitva.

Poškodil dopravní značení
Bludov - Trestného činu poškození obecně prospěšného zařízení se dopustil neznámý pachatel, který v době od 29. do 30.srpna mezi obcemi Bludov a Klášterec odstranil celkem pět dopravních značek, kdy jedna ze značek upravovala přednost v jízdě. Pachatel dopravní značení vyvrátil a některé ulomil, a tím je učinil pro řidiče nečitelné. V případě dopadení hrozí pachateli za tento trestný čin trest odnětí svobody na jeden až šest let.

Bezpečnostní akce
ŠŠumperk - V souvislosti s konáním hokejového zápasu proběhlo ve čtvrtek 27. srpna na ŠŠumpersku bezpečnostní opatření. To bylo směřováno na bezpečnostní situaci na úseku prevence a zajištění BESIPu, pátrání po osobách a k zajištění veřejného pořádku. Do akce bylo naveleno 46 policistů z územního odboru ŠŠumperk. Policisté během odpoledne zkontrolovali více jak 400 vozidel, kdy zjistili 55 přestupků. Nejčastěji v celkem 39 případech měli řidiči vozidla v nevyhovujícím technickém stavu, dvanáct z nich nepoužilo zádržný systém, dva cyklisté jeli neosvětleni a dva řidiči překročili stanovenou rychlost.

Přisvojil si peněženku
Zábřeh - Podezření ze spáchání přečinů zatajení věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku si vyslechl 30letý muž z Ostravy. Ve čtvrtek 27. srpna v brzkých ranních hodinách podezřelý muž zastavil na benzínové pumpě v Zábřehu. Na stojanu našel cizí pánskou peněženku s finanční hotovostí 35 tisíc korun, osobními doklady, platební kartou a daňovými doklady od pohonných hmot. Peněženku na stojan odložil a také zapomněl 27letý muž z Králíků při tankování. Způsobená škoda byla vyčíslena na 35 700 korun.

Ukradl přístupová hesla
Staré město pod Sněžníkem - Případ neoprávněného přístupu k počítačovému systému oznámil na policii 26letý muž. Neznámý pachatel měl 25. srpna neoprávněně získat přístupová hesla k emailové schránce poškozeného muže. Následně pachatel změnil původní hesla do mailové schránky a online hry World of tanks. Tímto jednáním znemožnil 26letému muži užívání účtu ve hře, do které investoval zhruba 7 tisíc korun. Nyní se pachatel do hry přihlašuje a hraje ji pod nickem poškozeného.

Odcizil elektrický ohradník

Staré Město pod Sněžníkem - Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 19. do 28. srpna z volně přístupné pastviny ve Starém Městě pod Sněžníkem odcizil napájecí soustavu, a to baterie a solární panel k elektrickému ohradníku. Celkově způsobil škodu kolem 10 tisíc korun.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.