ZPRÁVY

Z policejní linky - 36. týden

11. září 2012, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, RJ, pis
Z policejní linky - 36. týden
 • Měď zloděje stále láká
 • Ukradená sekačka
 • Muži přišli o peníze, živnostenský list a domácí kino
 • Z palivové nádrže zmizelo 15 litrů benzínu
 • Vloupání do zlatnictví - výzva
 • Řidič narazil do boku přívěsu - foto
 • Mladík za volantem narazil do sloupu - foto
 • Žena z Olomoucka spáchala sebevraždu
 • Krádež aut
 • Motocykl předjížděl odbočující traktor - foto
 • Řidič náklaďáku řídil pod vlivem alkoholu
 • Rodina přišla o tři jízdní kola
 • Auto málem smetl vlak
 • Vloupání do vozidla
 • Odcizil ovce a jehně
 • Policie přistihla zloděje plechů
 • Historické parní turbíně odebral měděné vodiče
 • Měď zloděje stále láká

  Šumpersko – Škodu za téměř 150 tisíc korun způsobil na Šumpersku dosud neznámý sběratel kovu. V době od 31. srpna do 11. září se přikladl na nezajištěný statek soukromé firmy, odkud z devíti elektromotorů odcizil měděné vynutí a kostru z litiny.

  Ukradená sekačka

  Loučná nad Desnou – O sekačku za 4500 korun přišla soukromá firma v Loučné nad Desnou. Motorová sekačka značky Hecht zmizela v době od 7. do 11. září z uzamčené unimobuňky. Pachatel se do ní dostal pomocí klíče, který byl uložený v místnosti, do níž měli přístup všichni zaměstnanci. Při odchodu se zloděj nenamáhal se zamaskováním stop. Unimobuňku nechal odemčenou a klíč se zámkem nechal uvnitř.


  Muži přišli o peníze, živnostenský list a o domácí kino


  Šumperk – O věci za téměr dvacet tři tisíc korun přišli v Šumperku dva muži ve věku 21 a 49 let. Dosud neznámý pachatel se v době do 3. do 5. září dostal pomocí klíče do jejich bytu. Z bytu si odnesl tašku, ve které byla uložena finanční hotovost ve výši 17500 korun, razítko a živnostenský list firmy a sestavu domácího kina značky Panasonic.

  Z palivové nádrže zmizelo 15 litrů benzínu

  Zábřeh – Nepříjemný zážitek čekal v pondělí 10. září dvaačtyřicetiletou ženu ze Zábřeha. Ráno přišla ke svému vozu, který měla zaparkovaný v ulici Petra Bezruče. Po otočení klíčku však automobil nenastartoval. Žena zjistila, že jí zloděj navrtal palivovou nádrž a odčerpal 15 litrů benzínu. Poškozením nádrže vznikla mnohem vyšší škoda než odcizením pohonných hmot. Celkově byla vyčíslena na 7200 korun.

  Vloupání do zlatnictví - výzva


  Zábřeh – K vloupání do zlatnictví došlo v pátek 7. září v Zábřeze. Pachatel v době od 12.25 do 12.40 hodin překonal vstupní dveře do zlatnické dílny s prodejnou na náměstí Osvobození. Odtud si odnesl dosud nestanovené množství zlatých šperků, finanční hotovost, zlomkové zlato a další.
  „Chtěli bychom požádat všechny občany, kteří se v dané době pohybovali po náměstí a všimli si něčeho podezřelého, aby se přihlásili na nejbližší policejní služebně nebo na lince 158,“ sdělila policejní tisková mluvčí Tereza Neubauerová.

  Řidič narazil do boku přívěsu - foto

  Bludov, Postřelmov – Hrůzostrašně vyhlížející dopravní nehoda se odehrála v sobotu 8. září po 4. hodině ranní mezi Bludovem a Postřelmovem. Třiatřicetiletý řidič vozu Škoda Octavia před křižovatkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem, stavebnímu a dopravně technickému stavu komunikace. V momentě, kdy chtěl odbočit vpravo na Zábřeh, nezvládl řízení a pokračoval rovně. V té chvíli tudy projížděl nákladní vůz s přívěsem. Třiatřicetiletý muž čelně narazil do boku přívěsu, který se poté převrátil na bok. Řidič škodovky utrpěl lehké zranění. Škoda na obou vozidlech se odhaduje na zhruba 400 tisíc korun.  Mladík za volantem narazil do sloupu - foto

  Sudkov – Devatenáctiletý mladík havaroval v neděli 9. září v brzkých ranních hodinách v Sudkově. S vozem Ford Ka jel ve směru od místního hříště. Nesprávně zareagoval na chodce, kteří šli v tu chvíli před jeho vozidlem. Najel na travnatou krajnici, kde dostal smyk a narazil do sloupu elektrického vedení. Dechová zkouška byla negativní. Došlo pouze k hmotné škodě na vozidle, odhadnuté na 10 tisíc korun. S mladíkemjela ve voze osmnáctiletá dívka, která při nárazu utrpěla lehké zranění, s nímž byla převezena do nemocnice v Šumperku.  Žena z Olomoucka spáchala sebevraždu

  Mohelnice – K tragické události došlo v neděli 9. září okolo 17. hodiny v Mohelnici. Sedmačtyřicetiletý strojvedoucí ohlásil sebevraždu osmatřicetiletá žena z Olomoucka, jež stála pod nadjezdem, který vede k mohelnickému jezeru a pískovně. Těsně před přijíždějícím vlakem přiběhla ke kolejnici a lehla si na ni. Lékař nařídil zdravotní pitvu. Dopis na rozloučenou nebyl nalezen.

  Krádež aut

  Nový Malín, Staré Město – Během dvou dnů se na Šumpersku ztratila dvě vozidla. První zloděj kradl v noci na pátek 7. září v Novém Malíně. Vůz Škoda Octavia si odvezl z nezajištěné garáže u domu. Ve voze byl i dálkový ovladač na posuvnou bránu, technický průkaz od vozidla a řidičský průkaz osmatřicetileté ženy. Zloděj tak způsobil škodu za více než 100 tisíc korun. O dvě noci později zmizel další vůz, tentokrát Škoda Fabia. Zloděj si ho vyhlédl ve Starém Městě na parkovišti. V tomto případě byla škoda vyčíslena na 80 tisíc korun.


  Motocykl předjížděl odbočující traktor - foto


  Bohuslavice, Dubicko – K vážné dopravní nehodě mezi motocyklem a traktorem došlo 8. září kolem 18. hodiny mezi obcemi Bohuslavice a Dubicko. Sedmačtyřicetiletý řidič motocyklu značky Aprilia ze Šumperka jel ve směru od Bohuslavic na Dubicko. Na rovném úseku začal předjíždět traktor, který v danou chvíli se zapnutým levým blinkrem odbočoval vlevo na pole. Při střetu se těžce zranil řidič motocyklu a jeho sedmatřicetiletý spolujezdec. Spolujezdec byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci a řidič byl převezen do nemocnice v Šumperku. Dechová zkouška u řidiče traktoru byla negativní a u řidiče motocyklu byl nařízen odběr krve. Celková škoda činí 70 tisíc korun.

  Řidič náklaďáku řídil pod vlivem alkoholu


  Velké Losiny – Opilého řidiče zastavili ve čtvrtek 6. září policisté ve Velkých Losinách. V osm hodin ráno kontrolovali v ulici Lázeňská nákladní automobil VW Caddy. Za volantem seděl osmačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska. Při dechové zkoušce mu bylo naměřeno 2,04 promile alkoholu. Policisté řidiče na místě zadrželi a umístili do cely. Nyní je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  Rodina přišla o tři jízdní kola

  Šumperk – O tři jízdní kola přišla rodina ze Šumperka. Zloděj nejprve odcizil jízdní kolo dvacetiletému mladíkovi ve středu 5. září. Trekingové jízdní kolo Pells Crono Elite si uzamkl před domem do stojanu. Zloději na jeho odcizení stačilo pouhých pět minut. Způsobil tak škodu za téměř 22 tisíc korun. Hned druhý den ráno rodina zjistila, že se jim ztratila kola také z uzamčené společné kolárny domu. Zloděj si tentokrát odvezl dvě jízdní kola Pells Crono Pro a Genesis Montana. Navíc přibral i přední kolo z dalšího jízdního kola, které bylo v kolárně umístěno. Tentokrát byla škoda vyčíslena na více než 17 tisíc korun.

  Auto málem smetl vlak

  Vikýřovice – K dopravní nehodě na železničním přejezdu došlo ve čtvrtek 6. září před půl třetí odpoledne v ulici Pod Lesem ve Vikýřovicích. Jednatřicetiletý řidič vozu Ford Focus zřejmě přehlédl značku „dej přednost v jízdě“ a „jednokolejný železniční přejezd“ a nedal přednost přijíždějícímu vlaku. V momentě, kdy si ho všiml, prudce zabrzdil a zastavil před první kolejí. Vlak narazil do přední části vozidla. Nikdo neutrpěl žádné zranění. Dechovou zkouškou bylo u řidiče i strojvedoucího vyloučeno požití alkoholu. Celková škoda je předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Kvůli výluce, která trvala téměř dvě hodiny, byla na trati mezi Šumperkem a Petrovem nad Desnou zřízena náhradní autobusová doprava.


  Vloupání do vozidla


  Bělá pod Pradědem – Vloupání do auta nahlásil na policii pětapadesátiletý muž z Bělé pod Pradědem. Zloděj se do vozu, který byl zaparkován na zahradě domu, vloupal v průběhu noci na úterý 4. září. Z přihrádky ukradl fotoaparát Olympus, finanční hotovost ve výši 8 tisíc korun, osobní doklady poškozeného a také čtyři platební karty různých společností.

  Odcizil ovce a jehně

  Zlaté Hory – Škodu za téměř sedm tisíc korun způsobil zloděj ovcí. Osmatřicetiletá majitelka je měla umístěné na pastvině ve Zlatých Horách. Dvě chovné ovce a jedno jehně na maso odcizil z pastviny zloděj od nedělního večera do úterý 4. září.

  Policie přistihla zloděje plechů


  Zábřeh – Tři muži ve věku 44 až 59 let se v pondělí 3. září pokusili v Zábřeze odcizit železo. Po deváté hodině večer poblíž místního nádraží přelezli plot vysoký téměř dva metry. Poté se pokusili odcizit ocelový materiál – pět kusů plechů v hodnotě 5500 korun. Protože však přecenili své síly a plechy byly moc těžké, rozhodli se, že si odtud nic neodnesou. Zpáteční cestu přes plot však zvládli už jen dva pachatelé. Nejstaršího z nich začalo bolet koleno a přes překážku již nedokázal přelézt. Hned poté byli na místě všichni tři přistiženi hlídkou městské policie.

  Historické parní turbíně odebral měděné vodiče

  Olšany – Škodu za 14 tisíc korun způsobil neznámý pachatel krádeží měděných vodičů. V době od 28. srpna do 3. září přelezl oplocení soukromého objektu v Olšanech. Vnikl do skladové haly, kde odcizil zhruba 100 kilogramů měděných vodičů z historické parní turbíny.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.