ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 35. týden

3. září 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 35. týden
 • Neúspěšný zloděj
 • Opilý řidič
 • Neplatí výživné na své děti
 • Při nákupu nedávala pozor
 • Nehoda motorkáře
 • Odcizil dvojkolo
 • Ukradl vrtačku
 • Dopravní nehoda
 • Kradl v supermarketu
 • Podváděl při půjčce
 • Odcizil přenosné WC
 • V budově poškodil čidla
 • Poničil tři vozy
 • Bezpečnostní opatření Hazard, alkohol a děti
 • Jel příliš rychle

Neúspěšný zloděj
Šumperk – Policisté zadrželi zloděje při činu. Dne 2. září o půl třetí ráno přelezl 36letý muž plot areálu firmy. Následně vytlačil neuzamčené okenní křídlo do dílen a vnikl dovnitř. Zde se volně pohyboval až do příjezdu policejní hlídky, kterou byl zadržen.

Opilý řidič
Šumpersko – Muž pod vlivem alkoholu usedl za volant. Dne 2. září v ranních hodinách řídil v obci u Šumperka 53letý řidič osobní motorové vozidlo. Byl zastaven a kontrolován hlídkou Policie České republiky. Dechovou zkouškou se zjistilo, že řídí pod vlivem alkoholu. Naměřená hodnota byla 2,08 promile alkoholu v krvi.

Neplatí výživné na své děti
Šumpersko - Z přečinu zanedbání povinné výživy podezírají policisté 42letého muže z Břeclavi. Tohoto skutku se měl dopustit tím, že nejméně v období od října roku 2016 do současnosti neplní vyživovací povinnost na své dvě děti. K rukám jejich matky dluží celkem 38 500 korun.

Při nákupu nedávala pozor
Mohelnice – Pachatel využil nepozornosti a ukradl peněženku. Ve čtvrtek 31. srpna kolem půl páté odpoledne došlo v supermarketu v Mohelnici ke krádeži. 62letá žena si odložila peneženku do nákupního košíku. Toho využil neznámý pachatel a peněženku ji odcizil. Uvnitř měla poškozená doklady a finanční částku 8 tisíc korun.

Nehoda motorkáře
Červenohorské sedlo – Na silnici I/44 mezi Červenohorským sedlem a Loučnou nad Desnou došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek  31. srpna kolem půl třetí odpoledne jel 47letý motorkář směrem na Loučnou. Při projíždění prudké zatáčky nezvládl řízení a došlo k podklouznutí motocyklu, načež následoval pád. Poté motorka narazila do svodidel. Řidič svodidla podletěl a spadl ze srázu do lesního porostu. Musel být transportován leteckou záchrannou službou Fakultní nemocnice Olomouc. Zkouška na alkohol byla negativní. Celková škoda byla vyčíslena přibližně na 150 tisíc korun.


Odcizil dvojkolo
Šumperk – Ze sklepa zmizelo dvojkolo. Doposud neznámý pachatel se v době od 15. do 30. srpna vloupal do sklepa na ulici Temenické v Šumperku. Zloděj odšroubil petlici na vstupních dveřích a odcizil dvojkolo značky OPUSI v hodnotě 10 tisíc korun. Dále pak ukradl DVD přehrávač, zesilovač, dva reproduktory k domácímu kinu a set–top box. Škoda celkem činí přibližně 13 tisíc korun.

Ukradl vrtačku
Loučná nad Desnou – V prodejně se kradlo. Dne 26. srpna kolem desáté hodiny dopoledne odcizil neznámý pachatel z nákupního centra v Loučné nad Desnou volně vystavenou příklepovou aku vrtačku s baterií. Škoda byla vyčíslena na částku zhruba 7 tisíc korun.

Dopravní nehoda
Hanušovice – Mezi Hanušovicemi a Starým Městem došlo k dopravní nehodě. Ve středu 30. srpna krátce před třetí hodinou odpoledne jela 36letá řidička s vozidlem Hyundai Accent ve směru k Hanušovicím. Při objíždění překážky na komunikaci a zařazování zpět do pravého jízdního pruhu dostala smyk, který nezvládla. Vůz sjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Orientační dechová zkouška u řidičky měla negativní výsledek. Škoda na vozidle byla odhadnuta na částku asi 20 tisíc korun.


Kradl v supermarketu
Šumperk – Zloděj se pokusil ukrást v supermarketu uzeniny. V neděli 27. srpna kolem desáté hodiny večer vzal 37letý muž v supermarketu balení klobás v hodnotě přibližně 90 korun. Klobásy zastrčil za triko a u pokladen zaplatil pouze chléb. Jednání zloděje odhalil zaměstnanec prodejny, který záznam s krádeží viděl na videu. Podezřelý muž takto jednal i přesto, že již byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost odsouzen.

Podváděl při půjčce
Šumperk – Policisté řeší trestný čin podvod. V srpnu roku 2013 uzavřel 51letý muž ze Šumperka se společností poskytující finanční půjčky smlouvu o půjčce na částku 20 tisíc korun, které získal. K osobě dlužníka záměrně uvedl osobní údaje své dcery. Předstíral, že peníze dluží jeho dcera, která však uvedenou smlouvu neuzavřela a žádné peníze neobdržela.

Odcizil přenosné WC
Mohelnice – Stavební firmě někdo vzal přenosnou toaletu. Neznámý pachatel odcizil v době od 25. do 28. srpna z prostoru garáží v Mohelnici, části Dolní Krčmy, přenosné WC, které zde měla zapůjčené stavební firma. Poškozenou společností byla škoda vyčíslena na částku přibližně 30 tisíc korun.

V budově poškodil čidla
Šumperk – Neznámý pachatel způsobil firmě škodu ve výši 30 tisíc korun. V době od 1. července do 10. srpna někdo vnikl oknem do budovy firmy na ulici Reissova v Šumperku. Uvnitř poškodil 13 pohybových čidel, sirénu a LCD klávesnici. Poškozené společnosti vznikla škoda ve výši přibližně 30 tisíc korun.

Poničil tři vozy
Hanušovice – V Hanušovicích řádil vandal. V době od 25. do 26. srpna poškodil neznámý pachatel laky tří zaparkovaných vozidel. Na vozidle Seat Toledo a Škoda Fabia vyryl písmeno „Z“ a různé čáry. Vozidlo Ford Mondeo poškrábal na přední kapotě.

Bezpečnostní opatření Hazard, alkohol a děti
Šumperk - Na teritoriu Územního odboru Šumperk se uskutečnilo bezpečnostní opatření v rámci celorepublikové akce Hazard, alkohol a děti. Od devíti hodin večer až do tří do rána dne 26. srpna se policisté zaměřili na problematiku prevence hazardu a podávání alkoholu mládeži a dětem. Současně také na dodržování pravidel silničního provozu, zejména zákazu požívání alkoholu řidiči vozidel. Do akce bylo nasazeno 41 policistů územního odboru. Celkem bylo zkontrolováno 22 vytipovaných restaurací, klubů a zábavních podniků, ve kterých bylo prověřeno celkem 35 osob. Nebyla zjištěna žádná nezletilá osoba při hazardu, ani pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek. Při kontrole pravidel silničního provozu bylo zkontrolováno 110 vozidel a zjištěno 11 přestupků.

Jel příliš rychle

Kouty nad Desnou – Mezi Kouty nad Desnou a Červenohorským sedlem havaroval motorkář. V neděli 27. srpna kolem půl druhé odpoledne nepřizpůsobil 44letý řidič motocyklu rychlost svým schopnostem. Při výjezdu z pravotočivé zatáčky se převrátil na vozovku a ve smyku dojel mimo komunikaci, kde narazil do svodidel. Muž byl při nehodě zraněn a leteckou záchrannou službou transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. Zkouška na alkohol byla negativní. Škoda na motocyklu byla vyčíslena na částku přibližně 100 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.