ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 35. týden

4. září 2016, 20:00, BH
Z policejní linky - 35. týden
 • Řídili pod vlivem alkoholu
 • Kabelku hledala marně
 • Auto není trezor
 • V zatáčce se srazil s protijedoucím autem
 • Na stavbě odcizil vibrační pěch
 • Auto není trezor
 • Z nezabezpečeného auta vzal kabelku
 • Z garáže zmizela sada kol
 • Řídil přes zákaz
 • Ze sklepa zmizelo kolo
 • Vjel do protisměru
 • Zavinil nehodu a ujel
 • Zloděj na festivalu
 • Vloupal se do karavanu
 • Poškodil automobil
 • Ukradl pletivo
 • Řemeslník nebo podvodník?

Řídili pod vlivem alkoholu
Zábřeh - V pátek 2. září krátce po jedenácté hodině dopoledne kontrolovali policisté obvodního oddělení Zábřeh na silnici ze Zábřeha na Leštinu osobní motorové vozidlo BMW. U 67letého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu přes 1,8 promile alkoholu v dechu. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.
Šumperk - Ze stejného trestného činu je podezřelý také 29letý řidič osobního motorového vozidla Škoda, kterého kontrolovali policisté obvodního oddělení Šumperk v neděli 4. září krátce před čtvrtou hodinou ráno na ulici Dolnostudénské v Šumperku. Provedenou dechovou zkouškou mu naměřili přes 2,5 promile alkoholu v dechu.

Kabelku hledala marně
Velké Losiny - Někdy od večera 2. září do rána následujícího dne odcizil prozatím neznámý pachatel kabelku, kterou její majitelka odložila na parapet v jednom z restauračních zařízení ve Velkých Losinách. Kromě finanční hotovosti ve výši 1 500 korun v ní měla i osobní doklady, platební kartu a mobilní telefon. Škoda byla předběžně vyčíslena na 3 850 korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Auto není trezor
Ráječek - Ze spáchání trestného činu krádeže je podezřelý zatím neznámý pachatel, který se v pátek 2. září v odpoledních hodinách vloupal do vozidla Renault Megane, které bylo zaparkované u místního hřbitova v Ráječku. Majitel byl pryč zhruba hodinu a čtvrt, a po návratu zjistil, že je na něm rozbité okno a uvnitř není peněženka s osobními věcmi a mobilní telefon značky Huawei. Celková hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 12 400 korun. V případě zjištění pachatele mu za uvedený trestný čin hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

V zatáčce se srazil s protijedoucím autem
Rájec - Ve čtvrtek 1. září před osmou hodinou ráno došlo v Rájci k dopravní nehodě. 18tiletý řidič s o rok starším spolujezdcem jel ve vozidle Škoda Octavia od Leštiny směrem na Rájec. Na začátku obce Rájec v zatáčce přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem Ford Transit. Po střetu osobní automobil vyjel mimo komunikaci na travnatou plochu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. U obou řidičů byly provedeny orientační dechové zkoušky na alkohol s negativními výsledky. Vznikla pouze hmotná škoda na vozidlech ve výši přibližně 150 tisíc korun, z toho 50 tisíc na octavii a 100 tisíc na fordu. Nehodu policisté na místě vyřešili uložením blokové pokuty ve výši dva tisíce korun.


Na stavbě odcizil vibrační pěch
Mohelnice - Firmě provádějící stavební práce na dálnici u Mohelnice v úterý 30. srpna odpoledne odcizil neznámý pachatel volně odloženou vibrační desku. Poškozená firma škodu předběžně vyčíslila na více jak 30 tisíc korun.

Auto není trezor

Sobotín - Ve středu 31. srpna odpoledne se vloupal neznámý pachatel do osobního motorového vozidla, které stálo na lesní cestě v katastru obce Sobotín, v lokalitě zvané Skřítek. Pachatel rozbil okno ve dveřích u řidiče a z auta vzal pánskou taštičku s písemnostmi, mobilním telefonem a dalšími osobními věcmi. Poškozený škodu předběžně odhadl na bezmála 6 tisíc korun.

Z nezabezpečeného auta vzal kabelku
Šumperk - Ve středu 31. srpna kolem poledne vnikl neznámý pachatel do osobního motorového vozidla odstaveného na Masarykově náměstí v Šumperku. Pachatel pak využil toho, že přibližně na dvacet minut nechala své auto odemknuté a bez dozoru. Ukradl z něj kabelku s osobními věcmi a doklady. Poškozená škodu odhadla na 2 tisíce korun.

Z garáže zmizela sada kol
Šumperk - Zřejmě v noci na středu 31. srpna se vloupal neznámý pachatel do garáže na ulici B. Václavka v Šumperku. Z garáže odcizil čtyři disky se zimními pneumatikami. Majitel škodu odhadl na 6 tisíc korun.

Řídil přes zákaz
Velké Losiny - V pondělí 29. srpna zastavili policisté ve Velkých Losinách 40tiletého řidiče nákladního vozu. Lustrací zjistili, že má soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do července 2019. Nyní je muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Ze sklepa zmizelo kolo
Mohelnice - V době od 28. do 30. srpna se vloupal neznámý pachatel do sklepní kóje v bytovém domě na ulici Severní v Mohelnici. Z kóje odcizil jízdní kolo v hodnotě 20 tisíc korun.

Vjel do protisměru
Zábřeh - V neděli 28. srpna odpoledne jel 32letý řidič s vozem Ford Focus ze směru od Mohelnice na Zábřeh. V místě křižovatky byl údajně oslněn zapadajícím sluncem, a z tohoto důvodu přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím autobusem. Jak řidič autobusu, tak i všichni cestující vyvázli z dopravní nehody bez zranění. V osobním vozidle utrpěl lehké zranění řidič a jeden spolucestující. Celková škoda na vozidlech byla vyčíslena na 500 tisíc korun.

Zavinil nehodu a ujel
Vikantice - Podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je 48letý řidič, který způsobil v neděli 28. srpna u Vikantic dopravní nehodu. Muž jel ve voze značky Peugeot od Branné na Nové Losiny. Na rovném úseku začal předjíždět před ním jedoucí osobní vozidlo. Tento manévr měl začít provádět právě v době, kdy byl již předjížděn vozidlem Škoda Octavia. Došlo k bočnímu střetu mezi vozidly. Po nárazu oba řidiči zastavili, ale 48letý muž nasedl do svého vozidla a odjel pryč. Policisté ho chytili v Hanušovicích. Provedli u něj dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem, a to 2,86 promile alkoholu. Zakázali mu další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Při dopravní nehodě vznikla na vozidlech škoda za 110 tisíc korun.

Zloděj na festivalu
Mohelnice – Od 26. do 27. srpna se neznámý pachatel vkradl do několika stanů účastníků folkového festivalu v Mohelnici. V noci na sobotu 27. srpna okradl čtyři nocležníky. Ze stanů jim odcizil mobilní telefony, peněženky a osobní doklady. Hned druhou noc se pachatel vloupal do mobilního prodejního stánku, ze kterého odcizil příruční pokladnu s finanční hotovostí 12 tisíc korun. Na pokoji nenechal ani stan stojící poblíž prodejního stánku. Uvnitř odcizil toaletní taštičku a mobilní telefon. Během dvou nocí tak zvládl způsobit škodu za téměř 50 tisíc korun.

Vloupal se do karavanu
Zábřeh - V době od 26. do 27. srpna se vloupal neznámý pachatel do karavanu odstaveného na volně přístupném pozemku v ulici Rybářské v Zábřehu. Z karavanu odcizil volně položené a nezapojené autorádio, sluneční brýle a hotovost v mincích ve výši asi jeden tisíc korun. Poškozením zámku a odcizením věcí majiteli způsobil škodu za více jak 7 tisíc korun.

Poškodil automobil

Bludov – Někdy v době od 26. do 28. srpna způsobil neznámý pachatel škodu ve výši 30 tisíc korun tím, že poškodil vůz značky Toyota, který stál u silnice. Poškrábal jak pravý, tak levý bok vozidla. Ve výšce 70 cm od země udělal na bocích rýhy v délce 1,5 a 2 metrů.

Ukradl pletivo
Staré Město - Neznámý pachatel v době od 26. do 29. srpna odcizil z lesa v katastrálním území Starého Města celkem 6 rolí pozinkovaného pletiva. Soukromé firmě vznikla škoda za 10 500 korun.

Řemeslník nebo podvodník?
Velké Losiny - Podezřelým ze spáchání trestného činu podvod je 40letý muž ze Zlínska. V dubnu letošního roku uzavřel ve Velkých Losinách s majitelkou rodinného domu ústní smlouvu o dílo. Předmětem smlouvy bylo provedení klempířských prací na domě a také zhotovení stříšky před vstupem do domu. Od ženy převzal hotovost ve výši 20 600 korun, jednak na materiál, jednak za práci. Dílo měl do týdne zhotovit. Do současné doby však nic neudělal, peníze nevrátil a stále slibuje, že smluvenou zakázku provede.
Petrov nad Desnou - V červenci letošního roku uzavřel další ústní smlouvu s majitelem rodinného domu v Petrově nad Desnou. Předmětem této smlouvy bylo dodání plechové krytiny na střechu v hodnotě 18 tisíc korun, přičemž peníze inkasoval předem. Dosud však krytinu nedodal, ani nevrátil peníze a s různými výmluvami oddaluje termín dodání. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.