ZPRÁVY

Z policejní linky - 35. týden

30. srpna 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 35. týden
  • Odcizil bourací kladiva
  • Udeřil bratra lahví do hlavy
  • Dopravně bezpečnostní akce
  • Odcizil motocykl
  • Vnikl do restaurace
  • Přišel o doklady, peníze a telefon
  • Ztratila peněženku
  • Posprejoval vagón

Odcizil bourací kladiva
Mohelnice - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 28. do 29. srpna vnikl přes ventilační okno do rekonstruované haly firmy Siemens v Mohelnici. Z objektu odcizil odložená bourací kladiva, kdy tímto jednáním způsobil škodu kolem 12 tisíc korun.

Udeřil bratra lahví do hlavy
Zábřeh - Z trestného činu pokusu ublížení na zdraví je podezřelý 39letý muž, který dne 25. srpna po dvacáté hodině v bytě na ulici Severovýchod v Zábřehu po předchozí rozepři napadl skleněnou lahví svého bratra. Při incidentu dotyčný utrpěl tržnou ránu na hlavě, kdy byl ošetřen na chirurgii v Šumperku. Policie věc řešila jako přestupek proti občanskému soužití, kdy byla následně překvalifikována pro výše uvedený trestný čin. Útočník byl v době incidentu pod vlivem alkoholu, kdy mu bylo naměřeno přes dvě promile alkoholu v dechu. Okolnosti případu jsou stále předmětem šetření.

Dopravně bezpečnostní akce
Šumperk - Dne 25. srpna od 16 do 21 hodin na území Šumperka proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na zákaz požívání alkoholických nápojů před a během jízdy. Celkem policie zkontrolovala 142 vozidel, kdy se zjistilo 18 přestupků, za které byly uloženy sankce ve výši 3 tisíce korun. V převážné většině byli řidiči řešeni za technický stav vozidel. Během akce policisté neodhalili žádného řidiče pod vlivem alkoholu.

Odcizil motocykl

Vikýřovice - Trestného činu neoprávněné užívání cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který dne 24. srpna po třiadvacáté hodině odcizil z parkoviště před penzionem Eden ve Vikýřovicích malý motocykl Simson, který zde odstavil 19letý mladík z Rapotína. Tímto jednáním vznikla majiteli škoda kolem 7 500 korun.


Vnikl do restaurace
Loučná nad Desnou - Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který dne 24. srpna po druhé hodině ranní vypáčil hlavní dveře a vnikl do restaurace, která je součástí hotelu Musil v obci Loučná nad Desnou. V objektu poškodil hrací automat – minigolf, ze kterého odcizil mincovník s nezjištěnou finanční částkou. Dále odcizil instantní kávu, slané tyčinky a čtyři láhve alkoholu. Celkově způsobil škodu na odcizených věcech a vybavení přes 18 200 korun.

Přišel o doklady, peníze a telefon
Velké Losiny - Trestných činů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku se dopustil neznámý pachatel, který dne 22. srpna kolem půlnoci odcizil v restauraci Terasa ve Velkých Losinách textilní kabelku, kterou měl 57letý muž volně odloženou na lavici. Poškozený uvedl, že se pohyboval po restauraci, kdy kabelku s osobními doklady, mobilním telefonem a penězi nechal bez dozoru. Celkově mu vznikla škoda kolem 10 tisíc korun.


Ztratila peněženku
Hanušovicko - Dne 23. srpna kolem devatenácté hodiny oznámila na policii 43letá žena z Prahy, že ztratila peněženku s osobními doklady a penězi v autobuse, se kterým jela po sedmnácté hodině z Králík do Hanušovic. Žena kontaktovala řidiče autobusu, ten provedl kontrolu, ale peněženku nenalezl. Případ je šetřen pro podezření z trestného činu zatajení nálezu, kdy celková škoda na odcizených věcech činí 3700 korun.


Posprejoval vagón
Zábřeh - Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který dne 23. srpna v železniční stanici Zábřeh na Moravě posprejoval osobní vagón, který byl odstaven na páté koleji. Tímto jednáním tak Českým drahám způsobil škodu kolem 10 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.8.2015 20:40
Titulek: Dopravněbezpečnostní akce
Autor: JN
121
120
Až budou příště policajti chtít zvýšit bezpečnost v okrese, stačí, když si stoupnou mezi Šumperk a Hanušovice a seberou řidičák dobytku v policejní dodávce, která přes obec jede cca 100 km/h bez majáků. Tento jev je zcela běžný a opakující se, nebo že by se jednalo jen o demonstraci síly? Já jsem tupej policajt a kdo je víc? JN
Reagovat
Datum: 30.8.2015 21:28
Titulek: pffff
Autor: tvoja matka
131
102
už jsi někdy viděl, že by policajti stavěli policajty ???
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).