ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 34. týden

25. srpna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 34. týden
  • Špatně pečovala o zvířata
  • Napadl strážníka i policistu
  • S nožem na tanečním parketu
  • Policisté zadrželi bezohledného řidiče
  • Nehoda na železnici
  • Mizí jízdní kola
  • Řídila v zákazu
  • Poškozené vozidlo
  • Havárie vozidla

Špatně pečovala o zvířata
Šumpersko – Komisař z oddělení hospodářské kriminality obvinil v uplynulých dnech osmačtyřicetiletou ženu ze Šumperska ze spáchání trestného činu zanedbání péče o zvíře z nedbalosti. Tohoto skutku se obviněná žena, coby chovatelka skotu, měla podle kriminalistů dopustit tím, že v období mimo pastevní sezónu na své farmě nezajistila dostatečné množství krmiva pro chovaný dobytek. V důsledku toho mělo dojít v období od ledna do konce května letošního roku u šedesáti kusů chovaného skotu k výraznému zhoršení výživného stavu, který měl vést až ke spontánnímu úhynu sedmadvaceti kusů chovaného skotu a bohužel také k nutné porážce dalších pěti kusů. Přitom si žena musela být podle kriminalistů vědoma, že nedisponuje dostatkem plnohodnotného krmiva z vlastních zdrojů a pro aktuální finanční tíseň není schopna opatřit krmivo ani z jiných zdrojů. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí ženě za takové jednání mimo jiné až dvouletý trest odnětí svobody. Kriminalisté se případem začali zabývat na podkladě oznámení Krajské veterinární správy pro Olomoucký kraj.


Napadl strážníka i policistu
Hanušovice – Až čtyřletý trest odnětí svobody hrozí podle trestního zákoníku v případě prokázání viny a odsouzení mladíkovi z Hanušovicka. V pondělí 19. srpna odpoledne měl čtyřiadvacetiletý muž v Hanušovicích napadnout jak strážníka městské policie, tak následně také policistu tamějšího obvodního oddělení. Zjevně posilněn alkoholem nejprve na ulici Údolní začal pokřikovat různé nadávky a vulgarismy na strážníka ve službě a dobírat si ho kvůli jeho činnosti. Když ho strážník vyzval, aby se uklidnil a prokázal svoji totožnost, muž k němu přistoupil a prudce do strážníka strčil. Po tomto útoku strážník muže za použití donucovacích prostředků svedl na zem a přivolal policisty. Ti muže po zjištění veškerých okolností zadrželi a eskortovali k dalším úkonům na policejní služebnu. Tam se však mladík agresivního jednání dopustil znovu, tentokrát vůči policistovi. Zatímco předstíral, že se nutně potřebuje protáhnout, učinil náhlý prudký pohyb, při kterém svým zátylkem udeřil přítomného policistu do tváře. Komisař z oddělení obecné kriminality následně mladíkovi sdělil obvinění ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě.

S nožem na tanečním parketu
Zábřežsko – Padesátiletý muž ze Zábřežska si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. Podezřelý muž se v malé obci na Zábřežsku v noci ze soboty na neděli 18. srpna choval velmi neurvale na společenské akci. V alkoholovém opojení pokřikoval na další účastníky taneční zábavy, opakovaně do nich strkal a svým hrubým jednáním neustále vyvolával další konflikty. Z tohoto důvodu se pořadatelé akce snažili muže z místa vykázat, a to dokonce opakovaně. Poté, co se muž již po několikáté vrátil a zjevně nehodlal prostor zábavy opustit, se pořadatelé rozhodli věc vyřešit po svém. Ve snaze se muže, kterého na zábavě doprovázelo malé dítě, definitivně zbavit, zajistili oběma odvoz taxíkem. Neúnavný muž se však nenechal odradit a zanedlouho se na zábavě objevil znovu. Tentokrát vybavený kuchyňským nožem a vysvlečený do půl těla pronikl na taneční parket, kde se v podnapilosti nožem začal ohánět. Z důvodu obavy, aby nedošlo k nějakému zranění, pořadatelé muže neprodleně zpacifikovali, odzbrojili a přivolali policisty. Zbytek noci pak zadržený muž, který policistům nadýchal přes 2,5 promile, strávil v policejní cele.


Policisté zadrželi bezohledného řidiče
Rapotín – Řidič, který za volant usedl i přes zákaz řízení, navíc pod vlivem alkoholu a omamných látek, skončil v policejní cele. V úterý 20. srpna po poledni policisté v Rapotíně zastavili a kontrolovali sedmatřicetiletého řidiče z Jesenicka. Při kontrole zjistili, že se jednalo se o velmi bezohledného muže, který neváhal usednout za volant osobního vozidla ani přes platný zákaz řízení, který mu byl uložen rozhodnutím Městského úřadu v Jeseníku, a to s platností až do ledna 2021. Při dechových zkouškách navíc opakovaně nadýchal okolo 0,8 promile alkoholu v dechu. Policisté jej vyzvali, aby se podrobil také orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Ten ukázal pozitivní hodnoty na látky kanabis, amfetamin/metamfetamin, ale také na opiáty. Po zjištění těchto skutečností policisté muže zadrželi. Ten je nyní vedle několika přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu důvodně podezřelý také ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Nehoda na železnici
Moravičany – Nákladní vlak narazil do padlého stromu. Ve středu 21. srpna krátce před jednou hodinou ráno přijali policisté oznámení, že na druhé traťové koleji u Moravičan došlo ke střetu nákladní vlakové soupravy s padlým stromem. V souvislosti s touto událostí naštěstí nedošlo k vykolejení vlakové soupravy ani ke zranění osob. Strojvedoucí se podrobil dechové zkoušce, která vyloučila, že by soupravu řídil pod vlivem alkoholu. Z důvodu nutnosti odstranění následků nehody a likvidace také dalších popadaných stromů, byl provoz na obou kolejích tratě 270 zastaven. Nevlídné povětrnostní podmínky způsobily škodu mimo jiné také na Lošticku. V nedalekých Vlčicích došlo k pádu části stromu na předzahrádku zdejší restaurace, při kterém byly poškozeny dva slunečníky, ale také sloup telefonního vedení. Naštěstí i tato událost se obešla bez zranění.

Mizí jízdní kola
Šumperk – Šumperští policisté během pár dnů přijali několik oznámení týkajících se krádeží jízdních kol. Prozatím nezjištěný pachatel se v noci z neděle na pondělí 19. srpna zmocnil pánského jízdního kola značky Apache, které měl jeho majitel odstavené a zajištěné lankovým zámkem na volně přístupném balkónu, nacházejícím se mezi prvním a druhým nadzemním podlažím ve společných prostorách panelového domu na ulici Šumavské. Dvě pánská jízdní kola značek Author a Scott zmizela v období od nedělního do pondělního večera ze společné sušárny domu na ulici Kosmonautů. Někdy během úterního odpoledne či večera zmizelo z přístřešku na jízdní kola umístěného ve volně přístupném areálu firmy na ulici Jesenické pánské horské jízdní kolo značky Kellys. V souvislosti s těmito případy policisté žádají občany, aby při zjištění podezřelého jednání cizích osob zalarmovali policisty.

Řídila v zákazu
Šumperk – Podezřelou ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je osmačtyřicetiletá žena ze Šumperka. Ženu policisté šumperského obvodního oddělení přistihli v sobotu 17. srpna dopoledne za volantem osobního vozidla. Nejenže řidička nerespektovala platný zákaz řízení, který jí byl uložen rozhodnutím Městského úřadu Šumperk, ale navíc také řídila vozidlo bez platné technické kontroly.

Poškozené vozidlo
Bohdíkov – Hanušovičtí policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. V neděli 18. srpna se na ně obrátila majitelka vozu Škoda Octavia, aby nahlásila poškození svého vozidla. Octavii měla přes noc ze soboty na neděli odstavenou v obci Bohdíkov na Hanušovicku. Když k vozidlu dopoledne přišla, nestačila se divit. Na voze byla uražena obě zpětná zrcátka, poškrábaný lak na levých předních i zadních dveřích, střeše i střešním okně a také poškozené sklo na pátých dveřích. Způsobenou škodu vyčíslila majitelka na bezmála 13 tisíc korun.

Havárie vozidla
Nemile – Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly u obce Nemile. V neděli 18. srpna po půl šesté odpoledne došlo u obce Nemile, v důsledku nevěnování se řízení, k dopravní nehodě. Devětašedesátiletý řidič se měl po projetí mírné pravotočivé zatáčky ve směru jízdy z Dolního Bušínova na Lupěné sehnout pro mobilní telefon, který mu při jízdě spadl na podlahu vozu. Při tomto manévru nejprve přejel do protisměru až na levou krajnici. Z obavy, aby nesjel do příkopu, následně strhl řízení vpravo, dostal mírný smyk a narazil do svodidla. Po tomto nárazu vozidlo skončilo za svodidly v příkopu. Zraněného řidiče z místa nehody transportoval k ošetření záchranářský vrtulník. Dechová zkouška byla negativní. Při havárii vznikla škoda za předběžně 50 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.