ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 34. týden

27. srpna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 34. týden
  • Zadržen při vloupání
  • Policisté zadrželi hledaného
  • Přehlédla auto
  • Vloupal se do kůlen
  • Zneužil profil na facebooku
  • Ukradl elektrocentrálu
  • Neplatí na své děti
  • Dopravně bezpečnostní akce
  • Kradl na diskotéce

Zadržen při vloupání
Postřelmov - Muž ve věku 35 let se vloupal na poštu v Postřelmově. 24. srpna kolem půlnoci vnikl pachatel do budovy oknem v přízemí, vypnul zabezpečovací signalizaci a následně vypáčil přepážkové okno. Za přepážkou prohledal stůl, skříně a další věci. Muže na místě zadržela policejní hlídka. Po provedené prohlídce u něj byly nalezeny tři odcizené SIM karty různých operátorů.

Policisté zadrželi hledaného
Šumperk - Šumperští policisté zadrželi celostátně hledaného muže. Dne 23. srpna kolem poledne chytili policisté na ulici Langrova 26letého muže z Hanušovicka, který na základě příkazu Okresního soudu v Šumperku nenastoupil výkon trestu. Zadržený mladík byl eskortován do Vazební věznice v Olomouci.

Přehlédla auto
Hanušovice – V Hanušovicích došlo k dopravní nehodě. Ve středu 23. srpna krátce po jedenácté hodině dopoledne jela 50letá žena s vozidlem Škoda Octavia ve směru od Kopřivné k Potůčníku. Řidička se pravděpodobně plně nevěnovala řízení a přehlédla u odstavené vozidlo Daewoo, do kterého narazila. To bylo následkem nárazu odhozeno přes vyvýšený obrubník na chodník. Na octavii byla způsobena škoda přibližně 120 tisíc korun a na druhém vozidle přibližně 70 tisíc korun. Dechová zkouška u řidičů obou vozidel byla negativní. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.


Vloupal se do kůlen
Libina - Doposud neznámý pachatel vnikl na pozemek rodinného domu v Libině. V době době od 16. do 17. srpna někdo odcizil z jedné kůlny křovinořez značky Husgvarna, z další pak brusky, úhlové brusky a diamantové kotouče. Poškozeným majitelem byla škoda vyčíslena na 20 tisíc korun.

Zneužil profil na facebooku
Šumperk - Neznámý pachatel zjistil heslo k profilu na sociální síti facebook poškozené 27leté ženy ze Šumperska. V srpnu pod jejím jménem rozesílal přátelům nejrůznější zprávy. Ty posílal do doby, než si poškozená své přístupové heslo změnila. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací.

Ukradl elektrocentrálu
Zvole – Z louky zmizela elektrocentrála.V době od 21. do 22. srpna někdo odcizil elektrocentrálu, která byla připoutána ke stromu řetězem a uzamčena. Škoda byla vyčíslena na částku přibližně 26 tisíc korun.

Neplatí na své děti
Šumpersko - Z přečinu zanedbání povinné výživy podezírají policisté 50letého muže ze Šumperska. V období od ledna roku 2010 do současnosti řádně neplní vyživovací povinnost na své dvě nezletilé děti. K rukám jejich matky tak dluží přibližně 82 tisíc korun.

Dopravně bezpečnostní akce
Hanušovice - Na teritoriu obvodního oddělení Hanušovice se uskutečnilo plánované bezpečnostní opatření. V pondělí 21. srpna od sedmé hodiny ranní až do poledne se policisté zaměřili na zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek a plnění úkolů na úseku pátrání po osobách a věcech. Do akce bylo nasazeno 5 policistů obvodního oddělení. V průběhu opatření v rámci dohledu bylo zkontrolováno 61 vozidel. Zjištěno bylo 11 přestupků, které byly řešeny blokovou pokutou.

Kradl na diskotéce

Šumperk – Mladá žena přišla o kabelku. Neznámý pachatel v sobotu 19. srpna kolem druhé hodiny ranní na diskotéce odcizil kabelku s peněženkou. Využil příležitosti, kdy ji poškozená 22letá žena odložila v blízkosti parketu. Spolu s kabelkou a peněženkou přišla o finanční hotovost 2 500 korun a o platební kartu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.9.2017 05:58
Titulek: holt bohatě situovaní rodičové
Autor: Žena za pultem
48
Brát sebou 2,5 tisíc v kabeli na disco svědčí o mozkovně situované v kalhotkách. Kdyby si je tam vydělala, tak by asi nehlásila na PČR, žejo?


Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.