ZPRÁVY

Z policejní linky - 34. týden

23. srpna 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 34. týden
  • Maření výkonu úředního rozhodnutí
  • Alkohol za volantem
  • Vyhýbal se srně
  • Dopravně bezpečnostní akce
  • Ujížděl policistům
  • Narazil do stromu
  • Utonul v požární nádrži
  • Alkohol a zákaz řízení

Maření výkonu úředního rozhodnutí
Šumperk
- V pátek 21. srpna zastavili policisté v Šumperku 27letého muže. Muž seděl za volantem vozu zn. Škoda Felicia. Kontrola vozidla proběhla bez problémů. Zádrhel nastal až při prověřování dokladů mladého řidiče. Při lustraci policisté zjistili, že muž má soudem uložen trest zákaz řízení všech motorových vozidel až do roku 2020. Dále následovala dechová zkouška, která byla negativní. Pozitivně však vyšel test na drogy na látku amfetamin. Následné lékařské vyšetření spojené s odběrem krve 27letý muž bezdůvodně odmítl. Nyní je 27letý muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Alkohol za volantem
Bludov
- Pod vlivem alkoholu usedl za volant 53letý muž z Bludova. Policisté jej zastavili v brzkých ranních hodinách v sobotu 22. srpna v Bludově. Při dechové zkoušce byla řidiči naměřena hodnota 2,48 promile alkoholu. Protože muž s naměřenou hodnotou souhlasil, dalšímu lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se již nepodrobil. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Vyhýbal se srně
Velké Losiny
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 45letý muž z Prahy, který dne 20. srpna po páté hodině ranní na silnici před obcí Rapotín ve směru od Velkých Losin havaroval s vozidlem Ford Focus. Muž uvedl, že mu před vozidlo vběhla srna, aby se jí vyhnul, tak strhl řízení. Následně s vozidlem dostal smyk, vyjel mimo silnici, kde havaroval. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní s výsledkem 1, 31 promile alkoholu. Muž uvedl, že od předchozího dne vypil pět nebo šest dvanáctistupňových piv. Podezřelému byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Celková škoda na vozidle a směrovém sloupku činí 35 tisíc korun. 


Dopravně bezpečnostní akce
Šumperk
- Dne 18. srpna na území Šumperka proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na zákaz požívání alkoholických nápojů před a během jízdy. Celkem bylo zkontrolováno 59 vozidel, kdy bylo zjištěno 9 přestupků, za které byly uloženy sankce ve výši 2500 korun. V převážné většině byli řidiči řešeni za překročení stanovené rychlosti. Během akce nebyl odhalen žádný řidič pod vlivem alkoholu.

Ujížděl policistům
Hanušovice
- Dne 18. srpna před šestou hodinou zastavovali policisté v Hanušovicích na ulici Hlavní řidiče jedoucího s vozidlem VW Transportér. Muž na pokyny k zastavení nereagoval a policistům začal ujíždět směrem na Jindřichov. Řidič byl zastaven až pod pohrůžkou namířené střelné zbraně policejní hlídkou z Velkých Losin na silnici u hotelu Diana. U řidiče byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Dále byl proveden test na drogy s pozitivním výsledkem na pervitin. Osmatřicetiletý muž ze Sobotína se k požití drogy přiznal, dobrovolně se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. Podezřelý byl zajištěn a po provedení všech úkonů po deváté hodině propuštěn. V současné době je podezřelý z přestupkového jednání, a to z řízení pod vlivem omamných a psychotropních látek.

Narazil do stromu
Habartice
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 22letý mladík z Branné, který v noci ze dne 17. na 18. srpna po předchozím požití alkoholický nápojů řídil motorové vozidlo značky Mazda. Mladík jel od Habartic na Vikantice, kdy při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy, vyjel mimo silnici, kde narazil do stromu. Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní s výsledkem 1, 53 promile alkoholu. Mladík se při nehodě zranil lehce. Škoda na vozidle činí 85 tisíc korun. 


Utonul v požární nádrži
Janoslavice
- Dne 17. srpna po patnácté hodině oznámil 48letý muž z Libiny, že od 16. srpna pohřešuje svého 54letého kamaráda ze Zábřežska. Ten měl po třinácté hodině odejít z domu k požární nádrži v Janoslavicích u Rohle se vykoupat. Oznamovatel uvedl, že do současné doby se mu neozval a u nádrže nalezl jeho osobní věci. Na základě podaných informací byly provedeny prověrky v blízkém okolí. Dále byli přivolání policejní potápěči, kteří prohledali požární nádrž, ze které vyprostili na břeh tělo pohřešovaného muže. Přivolaný lékař konstatoval smrt v důsledku utonutí. Ke zjištění přesné příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva.

Alkohol a zákaz řízení
Zábřeh
- Z trestných činů maření úředního rozhodnutí a řízení pod vlivem návykové látky je podezřelý 42letý muž z Bludova, který byl dne 15. srpna po devatenácté hodině na ulici ČSA v Zábřehu kontrolován jako řidič vozidla Ford Transit. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 33 promile alkoholu. Provedenou lustrací v evidenci řidičů bylo zjištěno, že kontrolovaný má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do května 2016. Podezřelý byl na místě zadržen.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).