ZPRÁVY

Z policejní linky - 33. týden

22. srpna 2012, 19:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, RJ, pis
Z policejní linky - 33. týden
 • Dva mladí muži kradli měděné okapové svody
 • Muž získal lstí 24 tisíc korun
 • Vloupání do restaurace
 • Mladík řídil s 1, 8 promile v dechu. S autem narazil do sloupu - foto
 • S autem vrazil do stromu, domů došel po svých - foto
 • Poškodil budovu základní školy
 • Čtyřiaosmdesátiletou ženu hledal vrtulník
 • Dva mladí muži kradli měděné okapové svody

  Šumperk – Podezřelými z trestných činů krádež a porušování domovní svobody jsou dva muži ze Šumperka ve věku 20 a 22 let. Ti v době od 20. do 21. srpna odcizili z několika objektů na různých místech ve městě měděné okapové svody. Majitelům objektů způsobili škodu za více než 6 tisíc korun. Mladší muž se tohoto jednání dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost odsouzen. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 léta. Staršímu hrozí dvě léta.

  Muž získal lstí 24 tisíc korun

  Heroltice – Podezřelým z trestného činu podvod je čtyřiapadesátiletý muž z Ústeckoorlicka, který v srpnu 2010 převzal hotovost ve výši bezmála 24 tisíc korun jako zálohu na výrobu a montáž plastových oken do rekreační chalupy v Herolticích na Štítecku s termínem dodání šest týdnů. Výtečník však svůj závazek nedodržel s poškozeným nekomunikuje. Za toto jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.


  Vloupání do restaurace

  Úsov – Neznámý pachatel se 19. srpna časně ráno vloupal do restaurace v obci Úsov. Poté, co rozbil vstupní dveře, vnikl do restaurace a odcizil z ní peníze a různé druhy cigaret. Majiteli způsobil škodu za více než 22 tisíc korun.

  Mladík řídil s 1,8 promile v dechu. S autem narazil do sloupu - foto


  Doubravice – Devatenáctiletý mladík z Mohelnicka projížděl 16. srpna krátce před šestou hodinou osobním vozidlem Hyundai obec Doubravice směrem na Moravičany. Při průjezdu mírné levotočivé zatáčky nezvládl řízení a vyjel mimo vozovku. Zde narazil do sloupu telefonního vedení a poté do oplocení autoservisu. Policisté provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem, a to 1,8 promile alkoholu v dechu. Ke zranění osob nedošlo. Dle odhadu policie vznikla na vozidle škoda ve výši 80 tisíc korun a na oplocení a sloupu telefonního vedení zhruba 15 tisíc korun. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření. Za výše uvedený trestný čin lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody od šesti měsíců až na tři léta.  S autem vrazil do stromu, domů došel po svých - foto

  Malá Morava/Sklené – Devětačtyřicetiletý muž z Hanušovicka jel 16. srpna kolem půl třetí odpoledne s firemní Avií od obce Malá Morava směrem na Sklené. Při průjezdu mírné levotočivé zatáčky nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo vozovku do lesnatého porostu, kde narazil do stromu. Z místa nehody odešel domů, kam si pro něj potom přišla policejní hlídka. Řidič nadýchal 3,15 promile alkoholu. Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Podle majitele firmy, které vozidlo patří, jej řidič užil neoprávněně. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta asi na 10 tisíc korun, na lesním porostu na 5 tisíc korun. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření. Dle trestního zákoníku lze za výše uvedené trestné činy uložit trest odnětí svobody v délce od šesti měsíců až do tří let.
  Poškodil budovu základní školy


  Šumperk – Trestného činu krádež se dopustil neznámý pachatel, který od 10. do 15. srpna ukradl z budovy základní školy v ulici Dr. E. Beneše v Šumperku šest měděných parapetů, čtyři hromosvody a dvanáct metrů hromosvodového kabelu. Celkově způsobil škodu kolem 10 tisíc korun.

  Čtyřiaosmdesátiletou ženu hledal vrtulník

  Kamenná
  – O tom, že hledá svou matku, informoval policii 15. srpna před osmnáctou hodinou šedesátiletý muž z Kamenné. Čtyřiaosmdesátiletá žena odešla z domu kolem třinácté hodiny jen v pantoflích. Na základě zjištěných informací ji začalo hledat 24 policistů a policejní vrtulník. Našli ji před třiadvacátou hodinou na Kostelním náměstí v Uničově. Na místo byl přivolán lékař, který ženu prohlédl a zjistil, že je v pořádku.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

  A) bytový designér
  B) stavební projektant
  C) architekt

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.