ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 33. týden

20. srpna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 33. týden
 • Z traktoru zmizelo 300 litrů nafty
 • Vnikl do domu
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Řídil pod vlivem drog
 • Zaměřeno na řidiče
 • Cyklista pod vlivem alkoholu narazil do vozidla
 • Připravil ho o notebook
 • Nedával pozor
 • Nenastoupil výkon trestu
 • Podvod při prodeji
 • Řídil i přes zákaz
 • Bezpečnostní opatření na Šumpersku
 • Dívku srazilo auto

Z traktoru zmizelo 300 litrů nafty
Mohelnice – Z trestného činu krádež je podezřelý zatím neznámý pachatel. V době od 17. do 19. srpna odcizil z palivové nádrže traktoru, odstaveného ve volně přístupném areálu v Mohelnici, celkem 300 litrů motorové nafty. Majiteli tak způsobil škodu za předběžně 8 700 korun.

Vnikl do domu

Šumpersko - Neznámý pachatel se vloupal do rodinného domu v malé obci nedaleko Šumperka. Někdy v době od 5. do 17. srpna vlezl lupič do domu po poškození okna ve spižírně. Poté se pohyboval po celém domě a vytahoval různé věci. Následně poškodil dveře. Odcizení věcí nebylo zjištěno. Předběžně byla škoda vyčíslena na 3 tisíce korun.

Dopravně bezpečnostní akce
Zábřeh - Na teritoriu obvodního oddělení Zábřeh se uskutečnilo plánované bezpečnostní opatření zaměřené na předcházení nepříznivému vývoji na úseku dopravní nehodovosti a nekázni při provozu motorových vozidel. Ve čtvrtek 17. srpna v době od osmi do dvanácti hodin dopoledne dohlíželo na provoz šest policistů obvodního oddělení. V průběhu opatření v rámci dohledu bylo zkontrolováno 63 vozidel. Zjištěno bylo 21 přestupků (8x nerespektování dopravního značení, 5x pásy, 4x osvětlení vozidla, 3x technický stav apod.) 20 přestupků bylo vyřešeno blokovou pokutou a jeden přestupek byl oznámen správnímu orgánu MěÚ Zábřeh k projednání.

Řídil pod vlivem drog
Rapotín – Řidič řídil pod vlivem pervitinu. Dne 9. července před čtvrtou hodinou odpolene zastavila policejní hlídka v Rapotíně 29letého řidiče osobního vozu Škoda Octavia. Byla provedena zkouška na přítomnost návykových látek, která potvrdila přítomnost amfetaminu. Řidič se následně podrobil lékařskému vyšetření, které přítomnost návykových látek potvrdilo.

Zaměřeno na řidiče
Velké Losiny - Na teritoriu obvodního oddělení Velké Losiny se uskutečnilo plánované bezpečnostní opatření. Dne 16. srpna se policisté zaměřili na dodržování pravidel silničního provozu, zajištění veřejného pořádku, zjištění požívání alkoholických či jiných návykových látek u řidičů a také na kontrolu technického stavu vozidel. Do akce bylo nasazeno 6 policistů obvodního oddělení. V průběhu opatření v rámci dohledu bylo zkontrolováno 86 vozidel a jeden cyklista. Zjištěno bylo 6 přestupků, které se vyřešily blokovou pokutou.

Cyklista pod vlivem alkoholu narazil do vozidla

Lesnice – Opilý cyklista nedal přednost a skončil v nemocnici. Dne 16. srpna krátce před půl jedenáctou dopoledne se na křižovatce mezi obcemi Lesnice a Sudkov střetl automobil a cyklista. Cyklista, 46letý muž ze Šumperka, při vjíždění z vedlejší komunikace nedal přednost v jízdě vozidlu Škoda Roomster, které jelo po hlavní komunikaci od obce Lesnice. Následkem toho došlo ke střetu a zranění cyklisty. Ten byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Orientační dechová zkouška u řidiče osobního vozu měla negativní výsledek, u cyklisty byla pozitivní s naměřenou hodnotou 1,46 promile alkoholu v dechu. Škoda na vozidle byla prozatím vyčíslena na částku přibližně 80 tisíc korun a na jízdním kole na 1 tisíc korun.


Připravil ho o notebook
Šumperk – Mladík ze Šumperka narazil na podvodníka. 23letý muž inzeroval prostřednictvím internetového portálu prodej notebooku značky Apple a SSD disku. Na inzerát zareagoval doposud neznámý muž, který zaslal poškozenému po předchozí komunikaci na jeho e-mailovou schránku potvrzení o odeslané platbě na jeho účet. Poškozený tedy na základě tohoto potvrzení odeslal muži notebook i s SSD diskem. Do současné doby nebyly poškozenému peníze připsány na účet a muž, kterému poškozený zaslal notebook, s ním již nekomunikuje. Způsobená škoda byla přibližně vyčíslena na částku 15 tisíc korun.

Nedával pozor
Libivá – Mezi obcemi Mohelnice a Libivá došlo k dopravní nehodě. Dne 17. srpna krátce po šestnácté hodině jel řidič vozidla Škoda Octavia v Libivé směrem Mohelnice. Před vyznačeným přechodem pro chodce zastavil své vozidlo. Za ním jedoucí řidič zareagoval a také zastavil. Za tímto vozidlem přijížděl řidič vozidla Reanault Master ve věku 34 let, který pravděpodobně z důvodu nedostatečného věnování se řízení svého vozidla již nestačil zastavit a do vozidla před sebou narazil. Po tomto nárazu bylo vozidlo Toyota Auris odhozeno směrem dopředu, kdy přední částí narazilo do zadní části vozu Škoda Octavia. Orientační dechová zkouška u řidičů měla negativní výsledek. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Celkem způsobená škoda na všech vozidlech byla vyčíslena na částku přibližně 200 tisíc korun.


Nenastoupil výkon trestu
Šumpersko – Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podezírají policisté 41letého muže ze Šumperska. Muž nenastoupil výkon trestu ve věznici, kdy nástup mu byl stanoven nejpozději do konce měsíce července 2017. Dne 13. srpna byl policejní hlídkou vypátrán a převezen do Vazební věznice v Olomouci.

Podvod při prodeji
Šumpersko – Podvodník si nechal zaplatit zálohu a přestal komunikovat. Podezřelý 47letý muž ze Šumperska nabízel prostřednictvím inzerátu na prodej stavební stroj v hodnotě 95 tisíc korun. Na inzerát zareagoval poškozený 28letý muž z Ostravy. S prodávajícím sepsal v Šumperku kupní smlouvu a k jeho rukám složil hotově zálohu ve výši 50 tisíc korun. Prodávající se zavázal, že stroj následně přepraví do Ostravy a tam mu následně bude doplacen zbytek kupní ceny. Do dnešního dne však prodávající stavební stroj nedoručil, a ani s poškozeným mužem žádným způsobem nekomunikuje.

Řídil i přes zákaz

Zábřeh – Mladík za volantem neměl co pohledávat. V úterý 15. srpna byl hlídkou policie zastaven u čerpací stanice v Zábřehu 26letý řidič vozidla Škoda Favorit. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že řídí motorové vozidlo i přesto, že mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel s platností do ledna roku 2019. Ve věci bylo zahájeno trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Bezpečnostní opatření na Šumpersku
Šumpersko – Řidiči na Šumpersku se mohli setkat se zvýšeným počtem policejních hlídek na silnici. Na 12. srpna dopoledne si policisté naplánovali dopravně bezpečnostní akci zaměřenou na dodržování obecně platných předpisů. Zastavili a zkontrolovali celkem 52 vozidel. Ve 22 případech zjistili přestupkové jednání. Nejčastějším přestupkem bylo překročení stanovené rychlosti. Mezi dalšími prohřešky bylo nepoužití bezpečnostních pásů jak řidičem, tak spolujezdcem a také nevyhovující technický stav vozidla.

Dívku srazilo auto

Libina – Mezi Libinou a Oskavou došlo ke srážce chodkyně. V neděli 13. srpna odpoledne vystoupila 13letá dívka z autobusu. Po vystoupení obešla autobus a vešla bezprostředně do jízdní dráhy protijedoucímu vozidlu značky Peugeot. Po nárazu vůz dívku odhodil na silnici. Ta byla se svým zraněním letecky transportována do nemocnice. U 41leté řidičky byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Na vozidle vznikla škoda za 20 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).