ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 33. týden

21. srpna 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 33. týden
  • Nehoda se zraněním
  • Převrátil náklaďák
  • Odcizil monokrystalický fotovoltaický panel
  • Doplatil na pití alkoholu
  • Myslel si, že našel trhavinu
  • Nehoda se smrtelným zraněním
  • Usnul v parku, přišel o batoh
  • Pozměnil web obce
  • Kradl v hospodářském objektu

Nehoda se zraněním
Mohelnice - Dne 20. srpna, okolo půl desáté dopoledne, došlo v Mohelnici na ulici Olomoucká k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Řidič vozu značky Mazda, který přijížděl ve směru od Loštic, chtěl na křižovatce odbočit na vedlejší silnici. Pravděpodobně nedal přednost vozidlu Škoda Octavia, které projíždělo po hlavní silnici, a čelně se střetli. Při dopravní nehodě bylo zraněno celkem 5 osob. Jedna z nich byla se svým zraněním letecky transportována do Fakultní nemocnice Olomouc.

Převrátil náklaďák
Červená Voda - Dne 17. srpna došlo na silnici I. třídy ve směru od obce Červená Voda na obec Písařov k dopravní nehodě. Řidič nákladního vozidla, 31letý muž z Orlickoústecka, který převážel kontejner se stavebním odpadem, nepřizpůsobil rychlost vlastnostem vozidla a nákladu. Když projížděl prudkou zatáčkou, převrátil se s vozidlem na pravý bok, po kterém doklouzal mimo vozovku, kde se náklad vysypal na přilehlou stráň. Při převrácení vozidla došlo k úniku přibližně 300 litrů provozní kapaliny. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Škoda na vozidle byla odhadnuta na 350 tisíc korun a škoda na vozovce a krajnici na 50 tisíc korun.


Odcizil monokrystalický fotovoltaický panel
Loštice - Ve středu 17. srpna bylo na obvodní oddělení policie v Mohelnici podáno oznámení, že ve dnech 27. července až 17. srpna neznámý pachatel v Lošticích odcizil monokrystalický fotovoltaický panel značky SYSM-30. Způsobená škoda činí přibližně 16 tisíc korun. Věc je šetřena pro trestný čin krádeže, poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Dle trestního zákoníku lze za uvedené trestné činy uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Doplatil na pití alkoholu
Zábřeh - V pondělí 16. srpna krátce po devatenácté hodině došlo na křižovatce mezi obcemi Zábřeh a Rovensko k dopravní nehodě. Třicetiletý řidič vozidla Škoda Fabia v důsledku nepřiměřené rychlosti vjeldo pole, kde posléze narazil do sloupu elektrického vedení. Muž jevil známky požití alkoholu. Na výzvu policistů se odmítl podrobit orientační dechové zkoušce a odmítl i lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Škoda na sloupu vysokého napětí byla odhadnuta na 10 tisíc korun a škoda na vozidle na 30 tisíc korun. 


Myslel si, že našel trhavinu
Velké Losiny - V pondělí 16. srpna ve Velkých Losinách nalezl 50letý muž kovový kufřík, ve kterém byly uloženy podezřelé předměty, které připomínaly plastickou trhavinu. Na místo přivolaný pyrotechnik po provedeném zkoumání konstatoval, že se nejedná o plastickou trhavinu, ale o dobíjecí baterie k RC modelům.

Nehoda se smrtelným zraněním
Mohelnice - V pondělí 15. srpna kolem půl čtvrté ráno se u Mohelnice střetla dvě vozidla. Nehoda se stala na křižovatce silnice I. třídy číslo 44 s místní komunikací, ulicí Zábřežskou. Osmatřicetiletý řidič jel s vozem VW Golf po silnici I/44 ve směru od Zábřeha. Z nezjištěných příčin přejel do protisměrné části čtyřproudé komunikace, kde právě projíždělo nákladní vozidlo značky Iveco, se kterým se střetl. Při nehodě utrpěl řidič osobního vozidla smrtelná zranění. Řidič nákladního vozidla zraněný nebyl, policisté u něj provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která měla negativní výsledek. Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslená na 130 tisíc korun, z toho 100 tisíc na ivecu a 30 tisíc na golfu. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření. 


Usnul v parku, přišel o batoh
Šumperk - V neděli 14. srpna večer odcizil neznámý pachatel v Sadech 1. máje v Šumperku 33letému muži batoh s peněženkou, osobními doklady a hotovostí ve výši 6 tisíc korun. Zloděj využil toho, že mladý muž, který byl pod vlivem alkoholu, usnul. Celkovou škodu poškozený předběžně odhadl na 8 tisíc korun.

Pozměnil web obce
Zábřežsko - Ve čtvrtek 11. srpna se zatím neznámý pachatel neoprávněně přihlásil do systému pro správu webových stránek jedné z obcí na Zábřežsku a pozměnil je. U dvou článků zveřejněných na těchto stránkách nahradil původní nadpisy vulgarismy, navíc sem přidal i pohyblivý obrázek s lechtivým motivem. Způsobená škoda bude vyčíslena dodatečně. Poškozená obec na policii vše oznámila teprve v pondělí 15. srpna. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací, za který lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Kradl v hospodářském objektu
Hanušovice - Neznámý pachatel se v době od 1. července do 16. srpna vloupal do hospodářské budovy v Hanušovicích. Zde odcizil část luxferových oken, 20 kusů dřevěných desek a poškodil skleněné výplně uskladněných kastlových oken. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na asi 9 200 korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže vloupáním, za který lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.