ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 32. týden

11. srpna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 32. týden
  • Nesměl řídit vozidlo
  • Ukradené kolo
  • Při nakupování přišel o notebook
  • Střety s nákladními vozidly
  • Krádež peněženky
  • Za volantem neměl co pohledávat
  • Dopravní nehody na Šumpersku
  • Opilá řidička
  • Odcizil peněženku

Nesměl řídit vozidlo
Šumperk – Muž usedl za volant i přes zákaz, navíc pod vlivem drog. V pátek 9. srpna dopoledne byl v Šumperku na ulici Jesenická kontrolován jednačtyřicetiletý řidič vozidla Mercedes. Při kontrole policisté zjistili, že za volantem neměl co dělat, protože má šumperským okresním soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel od července letošního roku po dobu dvou let. Navíc měl po provedeném orientačním testu na návykové látky pozitivní výsledky na amfetamin/metamfetamin. Všechny zjištěné okolnosti byly zadokumentovány a řidič (cizí státní příslušník) je podezřelý z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ukradené kolo
Vikýřovice – Zloděj krádeží způsobil škodu v celkové hodnotě 30 tisíc korun. V pátek 9. srpna dopoledne ve Vikýřovicích přišel dvaatřicetiletý mladík o své kolo. Neznámý pachatel jej odcizil z neoplocené zahrady mezi sedmou a osmou hodinou ranní, a to i s brašnami, které měly hodnotu 5 tisíc korun. Okradený muž měl v brašnách navíc uložené kempingové vybavení v hodnotě 6 tisíc korun.

Při nakupování přišel o notebook
Šumperk – Jedenadvacetiletý mladík ze Šumperka přišel o svůj notebook. Ve středu 7. srpna po druhé hodině odpolední navštívil poškozený supermarket. Na nákup si vzal malý pojízdný vozík a v ruce si nesl tašku s notebookem. Během nákupu však tašku někde odložil. Vzpomněl si na ni až v momentě, kdy zaplatil a nákup si uložil do batohu. I když se vrátil zpátky a prošel všechna místa, kde nakupoval, tašku s notebookem nenašel. Neznámý pachatel si věc ponechal a nález neoznámil. Ztrátou notebooku Acer Nitro 5 mladému muži vznikla škoda za 10 200 korun.

Střety s nákladními vozidly

Ruda nad Moravou – Velmi podobné dopravní nehody řešili policisté během dvou dnů na Šumpersku. Ve středu 7. srpna oznámil pětašedesátiletý muž prostřednictvím linky 158 dopravní nehodu. Jako řidič nákladního vozu značky Man projížděl obcí Ruda nad Moravou. Na rovném úseku ho začalo předjíždět osobní vozidlo značky Škoda. Při tomto manévru však narazil do zadní, a poté i do přední části nákladního vozu. Po dopravní nehodě viník nezastavil a ujel. O hodinu později na linku 158 oznámil dopravní nehodu také sedmatřicetiletý muž. Na parkovišti v obci Potůčník mu měl jeho vůz Škoda Octavia poškodit neznámý řidič. Když na místo přijeli policisté, zjistili, že vůz byl havarován v obci Ruda nad Moravou. Muž se nakonec doznal a potvrdil, že se při předjíždění střetl s menším nákladním vozidlem. Dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní. Na osobním vozidle byla způsobená škoda vyčíslena na 150 tisíc korun a na nákladním voze 50 tisíc korun.


Rapotín – Podobným způsobem pak následující den, 8. srpna, havarovala i devětašedesátiletá žena. Po poledni řidička vozu Ford Ka projížděla Rapotínem. Na rovném úseku začala předjíždět nákladní vůz značky Man. Když se žena chtěla s vozem vrátit do svého jízdního pruhu, neodhadla vzdálenost a pravým bokem zachytila o přední obrys nákladního vozu. Po kontaktu se ford dostal do smyku, vyjel vpravo mimo silnici, přejel přes cyklostezku a skončil v poli. I tato dopravní nehoda se obešla bez zranění. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 52 tisíc korun.
 


Krádež peněženky
Hanušovice – Pětačtyřicetiletý muž ze Šumperska oznámil na policii krádež peněženky. Ve středu 7. srpna po poledni navštívil poškozený restauraci v Hanušovicích. Neznámý pachatel mu během nestřeženého okamžiku odcizil peněženku ze zadní kapsy kalhot. I s peněženkou si pachatel přisvojil osobní doklady, platební karty a finanční hotovost 1 800 korun.

Za volantem neměl co pohledávat
Oskava – Třiatřicetiletý muž ze Šumperska usedl za volant i přes zákaz řízení. Ve středu 7. srpna před třetí hodinou odpoledne zastavili policisté v Oskavě vůz Fiat Punto. Během kontroly dokladů v evidenci zjistili, že řidič má rozsudkem soudu uložen trest zákazu řízení všech motorových vozidel do září letošního roku.

Dopravní nehody na Šumpersku
Šumperk – V pondělí 5. srpna měli šumperští dopravní policisté perný den. K první nehodě vyjížděli před čtvrtou hodinou ranní. Přímo v Šumperku havaroval sedmatřicetiletý řidič, kterého přemohl spánek. Muž jel s vozem VW Polo ve směru na obec Rapotín. Vlivem únavy usnul a kruhový objezd projel rovně. S vozem najel na betonový obrubník, narazil do dopravní značky a zůstal stát na travnaté ploše kruhového objezdu. Dopravní nehoda se obešla bez zranění. Na vozidle vznikla škoda za 20 tisíc korun.


Šumperk – K další nehodě došlo o půl jedenácté dopoledne na ulici Jesenické. Zde havarovala osmačtyřicetiletá řidička, která se před jízdou posilnila alkoholem. S vozem Opel Zafira chtěla vyjet z parkoviště, přičemž narazila do zaparkovaného vozu značky Hyundai. Náraz řidičku však nezastavil a v jízdě pokračovala dále. Zabránili jí až svědci události. Když na místo přijeli policisté, provedli u řidičky orientační dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 2,31 promile alkoholu. Policisté ženě zadrželi její řidičský průkaz a zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Na vozidlech byla způsobená škoda vyčíslena na 40 tisíc korun.


Bukovice – V jednu hodinu odpoledne pak policisté zamířili do Bukovic, kde při dopravní nehodě byly zraněny čtyři osoby a vznikla škoda za 800 tisíc korun. Devětadvacetiletý muž jel s vozem BMW X6 ve směru od Štítů a na křižovatce chtěl odbočit vlevo na Černou Vodu. Zde však nerespektoval dopravní značku „Dej přednost v jízdě“ a vjel do křižovatky v momentě, kdy po hlavní silnici jel nákladní vůz značky Man s návěsem. V prostoru křižovatky došlo ke střetu obou vozidel. Nákladní vůz narazil do boku BMW a vytlačil ho mimo silnici. Všichni čtyři pasažéři z osobního vozidla byli se svým zraněním převezeni do nemocnice. Na voze značky BMW byla způsobena škoda ve výši 500 tisíc korun a na tahači 300 tisíc korun.


Opilá řidička
Rejchartice – Ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelá pětatřicetiletá žena z Jeseníku. V neděli 4. srpna před osmou hodinou večer policisté zastavili na lesní cestě u obce Rejchartice vůz Ford Ka. Tento vůz, který nebyl osazen přidělenou přední registrační značkou, policisté kontrolovali již v noci na pátek 2. srpna na nedalekém místě. Tehdy vůz řídil dvaatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu. Nyní za volantem seděla žena. U řidičky provedli dechovou zkoušku na alkohol. Přístroj Dräger naměřil hodnotu 2,46 promile alkoholu. Ani během lustrace nebylo vše v pořádku. V evidenci policisté zjistili, že se jedná o řidičku, která má platnou blokaci řidičského oprávnění. Po vyšetření v nemocnici policisté ženu umístili do policejní cely.

Odcizil peněženku
Šumperk – Muž způsobil krádeží škodu ve výši 10 500 korun. V pátek 2. srpna oznámila na policii šestadvacetiletá žena ztrátu peněženky a mobilního telefonu. Věci si ten den v devět hodin ráno odložila v areálu čerpací stanice v Šumperku. Čtyřiapadesátiletý muž odložené věci našel a přisvojil si je. Tak získal nejen osobní doklady poškozené, ale také platební kartu a finanční hotovost ve výši 7 200 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.