ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 32. týden

12. srpna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 32. týden
 • Upozornil na sebe rychlou jízdou
 • Vloupal se do půdní kóje
 • Havárie cyklisty s tragickými následky
 • Přehlédl jedoucí automobil
 • Smyk na mokré vozovce
 • Vloupání do rekreačního objektu
 • Nedočkala se zboží, ani vrácení peněz
 • Částí vozu přejel do protisměru
 • Nevyzpytatelná zvěř
 • Odcizený model auta
 • Zaměřeno na řidiče
 • Hledání účastníka a svědky dopravní nehody

Upozornil na sebe rychlou jízdou
Loučná nad Desnou – Řidič pod vlivem alkoholu na sebe strhl pozornost policistů ryhlou jízdou. V sobotu 11. července před osmou hodinou ranní upozornil překročením nejvyšší povolené rychlosti policisty v Loučné nad Desnou 33letý řidič z Chomutovska. Rozhodně se však nejednalo o jediný řidičův prohřešek. Muž usedl za volant vozu Opel Combo pod vlivem alkoholu, a také bez příslušného řidičského oprávnění. Při opakovaných dechových zkouškách mu policisté naměřili hodnoty 0,28 a 0,29 promile alkoholu v dechu. Navíc mu byl rozhodnutím okresního soudu uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to s platností až do března 2020.

Vloupal se do půdní kóje
Šumperk – Lupič vykradl půdu. V době od 11. června do 11. srpna se někdo vloupal do půdní kóje jednoho z bytových domů na ulici Mendlova v Šumperku. Po jeho návštěvě majitel postrádá sportovní korbu na dětský kočár a starožitné dřevěné struhadlo.

Havárie cyklisty s tragickými následky
Mohelnice – V Mohelnici došlo k tragické nehodě. V neděli 12. srpna krátce před šestou hodinou ráno přijali policisté oznámení o havárii cyklisty, ke které došlo na ulici Družstevní v Mohelnici. Na místě byl nalezen 49letý muž bez známek života. Prvotním šetřením nebylo zjištěno, že by na události měla účast jiná osoba.

Přehlédl jedoucí automobil
Mohelnice – Dopravní nehoda v Mohelnici si vyžádala čtyři zraněné osoby a škodu za jeden a půl milionu korun. Ve čtvrtek 9. srpna krátce před druhou hodinou odpoledne 69letý řidič špatně vyhodnotil situaci na silnici I/35. Při vyjíždění od čerpací stanice Mol směrem k obci Křemačov pravděpodobně přehlédl přes odbočující nákladní soupravu vozidlo VW Touran, jedoucí po hlavní silnici ve směru na Moravskou Třebovou. Došlo ke střetu, při kterém řidič BMW narazil do levého boku vozidla VW Touran. Podle prvotního šetření si nehoda vyžádala čtyři lehká zranění. Účastníci havárie byli převezeni k ošetření do nemocnice. Oba řidiči se podrobili dechové zkoušce, která vyloučila, že by za volant usedli pod vlivem alkoholu. Škoda na voze BMW byla předběžně vyčíslena na 1,1 milionu korun, na VW Touran na 400 tisíc korun.


Smyk na mokré vozovce
Palonín - Mladá řidička nezvládla řízení na mokré silnici. Ve středu 8. srpna krátce po čtvrté hodině odpoledne byli policisté přivoláni k havárii osobního vozu VW Golf, která se odehrála na dálnici D 35 ve směru z Olomouce na Mohelnici, v katastru obce Palonín. Řidička se během hustého deště dostala na namoklé vozovce do smyku a vyjela vpravo mimo silnici. Její jízda skončila nárazem do svodidel. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Případné ovlivnění řidičky alkoholem bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, na svodidlech na 20 tisíc korun.

Vloupání do rekreačního objektu
Rájec - Policisté pátrají po neznámém lupiči. V době od 6. do 8. srpna se někdo vloupal do rekreační chaty v Rájci. Poté, co vypáčil vstupní dveře, si odnesl plynový vařit, dřevěné visací hodiny, rádio, ale také například láhev slivovice a různé cukrovinky. Majiteli objektu způsobil škodu za více než 10 tisíc korun.

Nedočkala se zboží, ani vrácení peněz
Šumpersko - Šumperští policisté se zabývají dalším případem možného podvodného jednání. 28letá žena se obrátila na policisty s tím, že se v polovině července prostřednictvím aplikace Messenger domluvila s cizí osobou na koupi jezdeckého sedla, a to za sjednanou částku 10 tisíc korun. Ještě téhož dne uvedenou částku převedla na účet prodávající. Doposud se však, i přes opětovné urgence, nedočkala ani sedla, ani vrácení peněz.

Částí vozu přejel do protisměru
Loštice – V Lošticích došlo k dopravní nehodě. V úterý 7. srpna po šesté hodině ráno byli policisté přivoláni k dopravní nehodě dvou vozidel v Mohelnici. 45letý řidič nákladního vozidla Mercedes v křižovatce na Loštice neodhadl rozměry svého vozu a částečně přejel do protisměru, kde se střetl s vozidlem Ford Tranzit. Při nehodě nedošlo ke zranění osob. U obou řidičů byla provedena dechová zkouška, která vyloučila, že by usedli za volant pod vlivem alkoholu. Škoda na vozidlech v tomto případě nepřesáhla 100 tisíc korun.

Nevyzpytatelná zvěř
Klášterec - Nevyzpytatelná lesní zvěř potrápila řidiče. V úterý 7. srpna kolem jedenácté hodiny dopoledne vyskočil na silnici I. třídy v úseku mezi Kláštercem a Bludovem řidiči vozu Škoda Roomster před auto srnec. V důsledku střetu došlo k poškození levé přední části vozidla. Srnec na místě nehody uhynul. Škoda na automobilu byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.


Odcizený model auta
Nemile – Z pozemku zmizel model automobilu na dálkové ovládání. Někdy v době od 1. do 8. srpna někdo vzal z volně přístupného pozemku v obci Nemile na Zábřežsku RC model auta na dálkové ovládání. Jeho majiteli vznikla škoda za 30 tisíc korun.

Zaměřeno na řidiče
Zábřežsko – Policisté se zaměřili na řidiče. V pondělí 6. srpna se mohli řidiči na Zábřežsku setkat s četnějšími silničními kontrolami. V rámci dopravně bezpečnostního opatření se policisté zaměřili především na dodržování pravidel silničního provozu řidiči motorových vozidel. V průběhu akce zkontrolovali 68 vozidel a zjistili osmnáct přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Všechny přestupky vyřešili na místě uložením pokuty. V deseti případech nebyli řidiči připoutáni bezpečnostními pásy, ve čtyřech případech policisté zjistili nevyhovující technický stav vozidel, v dalších případech se jednalo o nerespektování dopravního značení.

Hledání účastníka a svědky dopravní nehody
Postřelmov - Policisté pátrají po řidiči a svědcích dopravní nehody. V pondělí 6. srpna pět minut před pátou hodinou ráno na silnici I. třídy v úseku mezi Bludovem a Postřelmovem, na mostu před obchvatem Postřelmova, došlo k dopravní nehodě. Podle prvotního šetření mělo v tomto úseku 25letého cyklistu jedoucího ve směru do Postřelmova předjíždět pravděpodobně dodávkové nebo malé nákladní vozidlo bílé barvy. Při předjížděcím manévru mělo dojít ke střetu vozidla s cyklistou. Řidič vozu, které mělo účast na dopravní nehodě, na místě nezastavil. Najel na obchvat Postřelmova a pokračoval v jízdě dále směrem na Zábřeh. Cyklista se při nehodě lehce zranil. Zdravotnickou záchrannou službou byl převezen k ošetření do nemocnice. Ovlivnění cyklisty alkoholem bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Touto cestou policisté žádají jak řidiče, který byl účastníkem této dopravní nehody, tak případné svědky, aby se přihlásili na telefonním čísle 735788600, nebo na bezplatné lince 158.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.