ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 32. týden

13. srpna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 32. týden
  • Za volantem neměl co pohledávat
  • Nález munice
  • Dopravní nehody
  • Podvodná cestovní kancelář
  • Nalezli minu
  • Řídil i přes zákaz
  • Dopravně bezpečnostní akce
  • Z bytu zmizela peněženka
  • Poškodil dům

Za volantem neměl co pohledávat
Libina – Muž řídil i přes zákaz. V pátek 11. srpna zastavila policejní hlídka v Libině vůz značky Toyota. Za volantem seděl 55letý muž ze Štítů. Při kontrole dokladů policisté zjistili, že řidič má rozsudkem soudu vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2022.

Nález munice
Hoštejn - Nález munice oznámil na policii 32letý muž z Olomoucka. Munici našel v lese u obce Hoštejn. Jednalo se dělostřelecký granát ráže 10,5 centimerů z II. světové války. Na místo byl přivolán policejní pyrotechnik, který si munici převzal a odvezl ji ke zneškodnění.

Dopravní nehody
Kopřivná – Mezi Kopřivnou a Hanušovicemi došlo k dopravní nehodě motorkáře. Ve čtvrtek 10. srpna okolo půl druhé odpoledne jel 34letý muž se 40letou ženou na motocyklu značky Yuki Tiger směrem na Hanušovice. Řidič nezvládl průjezd ostrou zatáčkou. S motocyklem se dostal na travnatou plochu a poté sjel z prudkého srázu do lesa. Stroj se zarazil předními vidlicemi do země a řidič i se spolujezdkyní přepadli přes řídítka. Oba utrpěli zranění. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun.


Šumperk - O hodinu později byli policisté přivoláni k dopravní nehodě u Šumperka, kde se odehrála řetězová havárie. 66letý muž jel s vozem Citroën C4 směrem na Bratrušov. Jelikož nedodržel bezpečnou vzdálenost mezi vozidly, nedokázal včas zareagovat na vzniklou situaci na silnici. 69letá řidička jedoucí před ním s vozem Ford Fusion začala kvůli stojícímu vozu Peugeot 405 zpomalovat. Citroën narazil do fordu. Tím se ford posunul dopředu a narazil do zadní části peugeotu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění 51leté řidičky peugeotu a jejího 26letého spolujezdce. Na všech třech vozidlech byla škoda předběžně vyčíslena na 170 tisíc korun.
 


Podvodná cestovní kancelář
Šumperk - Obvinění ze spáchání přečinů podvodu a zpronevěry si vyslechl 43letý muž ze Šumperka. Obou přečinů se měl dopustit na začátku letošního roku jako podnikající osoba provozující cestovní agenturu. Se záměrem získat neoprávněný prospěch si objednal u pěti firem služby a zboží pro propagaci a chod cestovní agentury. Jednalo se o tisk a roznášku propagačních materiálů, uveřejnění inzerátů v novinách a na webových stránkách, a také autobusovou přepravu. Zboží a služby v hodnotě zhruba 430 tisíc korun si obviněný muž objednal i přesto, že si byl vědom své finanční situace; jeho závazky činily téměř 2 milióny korun. Pro svou potřebu si muž také ponechal částku 30 tisíc korun, kterou obdržel od 39letého muže jako zálohu na zájezd. Obviněný je nyní stíhán vazebně. Kriminalisté žádají všechny občany, kteří byli podobným jednáním tohoto muže podvedeni, aby se přihlásili na linku 158 nebo na nejbližší služebnu Policie ČR.

Nalezli minu
Šumperk - Nález munice oznámil na policii 53letý muž. V pondělí 7. srpna prováděla firma v Šumperku na ulici Uničovská výkopové práce. V hloubce cca 60 cm pracovníci nalezli předmět připomínající munici. Na místo byl přivolán policejní pyrotechnik, který předmět identifikoval jako minu typu DM 82 mm. Minu si převzal a odvezl ke zneškodnění.

Řídil i přes zákaz
Šumpersko - Ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 37letý muž ze Šumperska. V pondělí 7. srpna ho okolo šesté hodiny ráno jako řidiče osobního vozidla zastavili policisté. Během kontroly zjistili, že má soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2021.

Dopravně bezpečnostní akce

Šumperk – V Šumperku proběhla bezpečnostní akce zaměřená na řidiče. Během dopoledne 7. srpna zvládli policisté zastavit a zkontrolovat více jak 60 vozidel. Ve 22 případech zjistili přestupkové jednání řidičů. Nejčastějším prohřeškem, a to třináctkrát, bylo překročení stanovené rychlosti. V pěti případech řidiči použili k jízdě vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu.

Z bytu zmizela peněženka
Šumperk - Policisté prověřují případ odcizené peněženky. Peněženka zmizela někdy v době od 1. do 3. srpna z bytu 37letého muže ze Šumperka. Pachatel si tak přisvojil finanční hotovost 2 300 korun a platební kartu. Později použil kartu k výběrům hotovosti z bankomatů. Majiteli vznikla škoda ve výši 5 200 korun.

Poškodil dům
Ruda nad Moravou - Škodu za 20 tisíc korun způsobil neznámý pachatel poškozením rodinného domu v Rudě nad Moravou. V noci na neděli 6. srpna naházel zbytky stavebního materiálu na budovu a zahradu. Tím se poškodila střecha, fasáda, okna a zahradní nábytek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).