ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 32. týden

14. srpna 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 32. týden
 • Narazil do stojícího vozidla
 • Vezl dítě na štangli a způsobil nehodu
 • Hledali pětiletého chlapce
 • Zloděj se do domu nedostal, vzal aspoň kolo
 • Cyklistka se střetla s autobusem
 • Zmizely stromy za 30 tisíc
 • Zkontrolovali stovku aut
 • V domě bral i závěsy
 • Za dobrotu na žebrotu
 • Zloděj ukradl kolo
 • Zacouvala do žlabu
 • Přišel o auto

Narazil do stojícího vozidla
Bukovice - Dne 13. srpna po čtvrté hodině ranní na silnici v obci Bukovice na Zábřežsku směrem na Červenou Vodu došlo k dopravní nehodě mezi dvěma vozidly. Osmadvacetiletý muž z Králík jel s vozidlem Audi od obce Červená Voda, kdy se nevěnoval plně řízení, přehlédl vozidlo VW Transporter, které bylo zaparkované u krajnice a narazil do něj. Při nehodě došlo ke zranění tří osob - dvě spolujezdkyně a řidič, kteří jeli ve vozidle Audi. Z transportéru byl lehce zraněn řidič a jeho spolujezdkyně. Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní s výsledkem 1, 69 promile alkoholu. Podezřelému policisté na místě zadrželi řidičský průkaz. Šetřením bylo zjištěno, že celá posádka vozidla Audi nebyla připoutána. Celková škoda na vozidlech činí 300 tisíc korun.

Vezl dítě na štangli a způsobil nehodu
Šumperk - Ve čtvrtek 11. srpna vyjížděli policisté k dopravní nehodě cyklisty s osobním vozidlem. Dvaatřicetiletý cyklista projížděl v Šumperku křižovatkou ulic Fialova a Dr. E. Beneše. Na jízdním kole nejel ani sám. Na „štangli“ převážel i malého chlapce. Po projetí křižovatkou uviděl před sebou odbočující vozidlo, které chtělo najet vlevo na parkovací místo. Pravděpodobně vlivem požitého alkoholu nedokázal 32letý cyklista adekvátně zareagovat a předním kolem narazil do vozidla. Při dopravní nehodě utrpěli jak 32letý muž, tak malý chlapec zranění, se kterým byli převezeni do nemocnice. Policisté u cyklisty provedli dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 2,16 promile alkoholu. Osobní vozidlo poškozeno nebylo, na jízdním kole vznikla škoda za 5 tisíc korun.

Hledali pětiletého chlapce
Hanušovice - S žádostí o pomoc se na policisty obrátila 30letá žena z Hanušovic. Ve čtvrtek 11. srpna odpoledne se jí někde ztratil její pětiletý syn. Na dětském hřišti, kde ho viděla naposledy, mu dala peníze na zmrzlinu a poslala ho napřed, že za ním pomalu dojde. Když žena ke stánku přišla, s hrůzou zjistila, že syn zde není. Podle prodavačky si chlapec zmrzlinu koupil, ale potom odešel neznámo kam. Žena rychle prohledala okolí školky, školy a blízkého obchodu, ale bezvýsledně. Hned poté zalarmovala policisty. Ti na nic nečekali a pustili se do pátrání. Prohledali místní vlakové nádraží, zkontrolovali obě cesty, které vedou k chlapci domů, a ověřili na lince 155, zda záchranáři nezasahovali u úrazu malého chlapce v Hanušovicích. Protože bylo vše negativní, začal se rozjíždět „kolotoč“ obvyklých opatření – pomoc dobrovolných hasičů, hlášení rozhlasu, ověření dostupnosti vrtulníku apod. Naštěstí se mohlo vše zastavit. Po příchodu domů 30letá žena zjistila, že chlapec má doma batoh, který ten den nosil na zádech. Poté ho v pořádku našla u sousedů.

Zloděj se do domu nedostal, vzal aspoň kolo
Chromeč - Škodu přes 50 tisíc korun způsobil neznámý pachatel v obci Chromeč při vloupání do domu. Pachatel v červenci překonal oplocení a zkusil vypáčit vchodové dveře. Protože se mu to nepodařilo, začal páčit zadní vstupní dveře. Ani tyto dveře se mu překonat nepodařilo. Za domem pak odcizil odstavené jízdní kolo. Poškozením dveří a odcizením kola způsobil škodu ve výši 58 500 korun.

Cyklistka se střetla s autobusem
Chromeč - Těžké zranění utrpěla cyklistka při havárii s autobusem v úterý 9. srpna u obce Chromeč. Pětatřicetiletá řidička autobusu jela ve směru od Bludova na Klášterec. U Chromče dojela 39letou cyklistku. V momentě, když začala jízdní kolo předjíždět, měla cyklistka bez jakéhokoliv přechozího náznaku bezprostředně před autobusem vybočit vlevo. Řidička autobusu začala okamžitě brzdit, ale střetu zabránit již nedokázala. Cyklistka musela být se svým zraněním převezena do nemocnice. Dechová zkouška na alkohol byla u řidičky negativní, u cyklistky byl nařízen odběr krve. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 23 tisíc korun.

Zmizely stromy za 30 tisíc
Velké Losiny - Z lesů u Velkých Losin zmizelo více jak 40 stromů. Neznámý pachatel je někdy v době od 1. července do 5. srpna pokácel a odcizil. Z několika lesních porostů zmizely smrky, břízy, jasany a lípy. Krádeží 41 kusu stromů o objemu 37,2 metrů krychlových neznámý pachatel způsobil škodu za bezmála třicet tisíc korun.

Zkontrolovali stovku aut
Šumpersko  - V pondělí 8. srpna proběhla na Šumpersku dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena na dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích. Celkem 6 dopravních policistů zvládlo během dopoledne zastavit a zkontrolovat téměř 100 vozidel. Nejčastějším prohřeškem bylo překročení stanovené rychlosti, a to v 26 případech. Dále řidiči nepoužívali bezpečnostní pásy nebo zádržné systémy a za jízdy telefonovali. Všech 37 přestupků policisté vyřešili na místě uložením blokové pokuty.

V domě bral i závěsy
Petrov nad Desnou - Vloupání do bytu oznámil na policii 26letý muž z Petrova nad Desnou. Neznámý pachatel v úterý 9. srpna v brzkých ranních hodinách vytlačil okno do přízemní místnosti. Z bytu poté odcizil lůžkoviny, závěsy, pokojovou anténu, peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí 1 300 korun, holící potřeby apod. Odcizením věcí vznikla majiteli škoda za 7 tisíc a poškozením 4 tisíce korun.

Za dobrotu na žebrotu
Šumperk - O svou peněženku přišel 45letý muž ze Šumperska. V noci 5. srpna před půlnocí poškozeného v šumperském parku oslovil neznámý muž, který ho požádal o 5 korun. Když poškozený podával muži minci, ten mu rychlým pohybem peněženku vytrhl a utekl pryč. I s peněženkou neznámý pachatel odcizil osobní doklady, finanční hotovost tisíc korun a platební kartu.

Zloděj ukradl kolo
Petrov nad Desnou - V noci na sobotu 6. srpna vnikl neznámý pachatel na zahradu v Petrově nad Desnou. Ze zahrady u rodinného domu odcizil odstavené horské jízdní kolo značky Scott. Jednadvacetiletému majiteli vznikla krádeží škoda za 10 tisíc korun.

Zacouvala do žlabu
Hraběšice - Při couvání vozidlem způsobila 50letá řidička škodu za zhruba sto korun. V sobotu 6. srpna po poledni jela s vozem značky Hyundai Getz v Hraběšicích po místní komunikaci. Při couvání s vozidlem vyjela mimo silnici a sjela do kamenného žlabu, kde uvízla. Když na místo nehody přijeli policisté, provedli u 50leté řidičky dechovou zkoušku na alkohol, která prokázala hodnotu 2,64 promile alkoholu. Řidička s naměřenou hodnotou na místě nesouhlasila a vyžádala si lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Policisté ženě zadrželi její řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu. Nyní je 50letá žena důvodně podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látka.

Přišel o auto
Dolní Bušínov - Ze spáchání neoprávněného užívání cizí věci je podezřelý dosud neznámý pachatel, který odcizil mezi obcemi Dolní Bušínov a Hynčina osobní vozidlo. Vůz značky Škoda Octavia byl zaparkován na vedlejší cestě poblíž lesa. Osmatřicetiletý majitel vyčíslil svoji škodu na 70 tisíc korun.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.