ZPRÁVY

Z policejní linky - 32. týden

10. srpna 2015, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 32. týden
  • Ze zahradního posezení zmizely věci
  • Z kabiny vozidla zmizela brašna s celým obsahem
  • Vkradl garáž
  • Zahoření hrabanky
  • Řídil pod vlivem drogy
  • Odcizil škodovku
  • Vykradl hospodu
  • Podnapilí řidiči
  • Opakovaně zneužíval policejní linku
 
Ze zahradního posezení zmizely věci
Šumpersko
- Někdy v čase od 3. do 5. srpna vnikl zatím neznámý pachatel na oplocený pozemek v malé obci na Šumpersku, odkud ze samostatně stojící zahradní pergoly odcizil hifi věž zn. LG LX-M241, varnou konvici zn. Elektrolux a kávovar zn. Bosch Tassimo. Majiteli způsobil škodu za 4 500 korun.

Z kabiny vozidla zmizela brašna s celým obsahem
Rapotín
- Ze spáchání přečinu krádeže je podezřelý zatím neznámý pachatel, který se včera v dopoledních hodinách vloupal do vozidla Nissan Note, které bylo zaparkované na parkovišti na ulici U splavu v Rapotíně. Rozbil okno a z kabinového prostoru odcizil brašnu, ve které byl fotoaparát zn. Canon a tablet zn. Sony Xperia. Bez povšimnutí nenechal ani značkovou kabelku, ve které byly dvě knihy. Škoda odcizením byla předběžně vyčíslena na 53 700 korun, poškozením na 3 tisíce korun. V případě zjištění pachatele a vzhledem k výši způsobené škody mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Vkradl garáž
Jindřichov
- Trestných činů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 26. července do 5. srpna po vypáčení vrat vnikl do garáže u rekreační chaty v obci Jindřichov. Z objektu odcizil motokultivátor červené barvy. Tímto jednáním způsobil majiteli škodu kolem 15 200 korun.

Zahoření hrabanky
Brníčko
- Dne 5. srpna před šestou hodinou ranní došlo k zahoření hrabanky a jehličí v lese v katastru obce Brníčko část Strupšín. Vyšetřovatel z hasičského záchranného sboru označil jako příčinu úmyslné nebo nedbalostní jednání cizí osoby. V současné době okolnosti zahoření policie prošetřuje, kdy vzniklá škoda Lesům České republiky nebyla doposud vyčíslena.

Řídil pod vlivem drogy
Rohle
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 24letý muž z Mohelnice, který byl dne 3. srpna před šestnáctou hodinou na silnici mezi obcemi Janoslavice a Rohle kontrolovaný jako řidič vozidla VW Vento. Provedenou lustrací v evidenčním systému bylo zjištěno, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do března 2016. Dále bylo zjištěno, že vozidlo má registrační značky, které jsou přiděleny k jinému autu. U řidiče byla provedena dechová zkouška, která byla negativní a test na drogy, který byl pozitivní na pervitin. Podezřelý byl zadržen a převezen na oddělení, kde byl umístěn do policejní cely.

Odcizil škodovku
Zábřeh - Trestného činu neoprávněné užívání cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 2. do 3. srpna z parkoviště ulice Severovýchod v Zábřehu odcizil odstavené vozidlo Škoda Fabia. Tímto jednáním majiteli způsobil škodu kolem 150 tisíc korun.

Vykradl hospodu
Šumperk
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který dne 3. srpna v časných ranních hodinách v ulici Tylové v Šumperku po vypáčení zadních dveří vnikl do hospody. V objektu rozbil skleněné dveře do kanceláře, ze které odcizil čtyři příruční pokladny s finanční hotovostí kolem 40 tisíc korun. Celkově majiteli způsobil škodu přes 48 200 korun.

Podnapilí řidiči
Kopřivná, Dolní Bušínov, Svébohov - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 45letý muž ze Šumperska, který byl dne 2. srpna kolem sedmé hodiny ranní v obci Kopřivná kontrolován jako řidič vozidla Škoda Octavia. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 68 promile alkoholu v dechu. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.
Toho samého dne po třinácté hodině byla v obci Dolní Bušínov kontrolována 38letá řidička z Olomouce, která řídila vozidlo Hyundai. U ženy byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 2, 49 promile alkoholu v dechu. Tato řidička také skončila v policejní cele.
Další podnapilý 55letý řidič z Olomouce byl kontrolován v obci Svébohov před třiadvacátou hodinou jako řidič vozidla BMW. U muže byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2, 18 promile alkoholu v dechu. Podezřelému byla zakázána další jízda a zadržen řidičský průkaz.

Opakovaně zneužíval policejní linku
Hanušovicko
- Dne 2. srpna ve večerních hodinách volal na linku 158 pětačtyřicetiletý muž z Hanušovicka, který opakovaně zneužíval tísňovou linku, kdy si vymýšlel různá oznámení. Muž byl operačním důstojníkem upozorněn, že jestli bude neustále volat smyšlená oznámení, bude při příštím příjezdu policejní hlídky zajištěn. Dotyčný svého jednání nezanechal a k přivolaným policistům se choval agresivně. Muži zákona oznamovatele upozornili, aby zanechal svého protiprávního jednání, ten však na dané pokyny nereagoval. Proto hlídka použila donucovací prostředky, muže zajistila a převezla na místní oddělení, kde byl umístěn do policejní cely. Provedenou dechovou zkouškou byla podezřelému naměřena hodnota 2, 86 promile alkoholu v dechu. Případ je šetřen v rovině přestupku proti veřejnému pořádku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.