ZPRÁVY

Z policejní linky - 32. týden

9. srpna 2014, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 32. týden
  • Vloupání do kůlny
  • Odcizil nářadí
  • Další nalezená munice
  • Využila zbraňové amnestie
  • Nalezl protipancéřové granáty
  • Záhada pokoje - zmizela sedačka
Vloupání do kůlny
Loučná nad Desnou
- Mezi 8. a 10. srpnem se vloupal zloděj do kůlny v obci Loučná nad Desnou. Po vypáčení dveří odcizil průmyslový vysavač a šest párů lyží různých značek. Majiteli jednáním způsobil škodu přes 30 tisíc korun.

Odcizil nářadí
Libina
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 5. do 6. srpna vnikl přes okno do firmy v obci Libina. Z objektu odcizil montážní stolek včetně vybavení, sadu závitníků a svářečku. Celkově tak firmě způsobil škodu bezmála 160 tisíc korun.

Další nalezená munice
Drozdovská pila
– V úterý 5. srpna v dopoledních hodinách oznámil na policii v Zábřehu 67letý muž z Nového Jičína, že u Drozdovké pily vedle lesní cesty nad vyplaveným táborem nalezl munici. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že se jedná o torzo dělostřeleckého granátu s trhavinou ráže 7, 5 cm. Munici zajistil a odvezl k likvidaci. K ohrožení zdraví a majetku nedošlo.

Využila zbraňové amnestie
Šumperk
- Na policii v Šumperku odevzdala v rámci zbraňové amnestie 63letá žena z Libiny 315 nábojů různé ráže a jeden zásobník. Vše nalezla v podkroví svého domu, kdy se jednalo o věci po manželovi.

Nalezl protipancéřové granáty
Hoštejn
– V pondělí 4. srpna před osmnáctou hodinou oznámil na policii v Zábřehu 41letý muž z Ústí nad Orlicí, že v katastru obce Hoštejn směrem na Drozdovskou pilu nalezl sedm kusů munice. Jednalo se o protipancéřové granáty ráže 7, 5 cm z II. světové války. Na místo byl přivolán pyrotechnik, který munici zajistil a převezl k likvidaci.

Záhada pokoje - zmizela sedačka
Podlesí
- Krádeži v bytě v obci Malá Morava část Podlesí řešila policie o prvním srpnovém víkendu. Čtyřicetiletá žena opustila svůj přízemní byt ráno krátce před sedmou hodinou. Během dne se do bytu dostal z balkónu otevřenými dveřmi zloděj, který majitelce odcizil z obývacího pokoje sedačku. Operativním šetřením policistů byl ještě téhož dne zjištěn pachatel. Jednalo se o čtyřicetiletého muže z Ústí nad Orlicí, který nelenil a v době, kdy byl byt prázdný, si přistavil pod balkon dodávku a za pomocí lana sedačku spustil z balkónu do auta. Přestože škoda byla vyčíslena na jeden tisíc korun, je zloděj podezřelý ze spáchání přečinů Krádež a Porušování domovní svobody. Hrozí mu až dva roky za mřížemi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.