ZPRÁVY

Z policejní linky - 32. týden

9. srpna 2014, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 32. týden
  • Vloupání do kůlny
  • Odcizil nářadí
  • Další nalezená munice
  • Využila zbraňové amnestie
  • Nalezl protipancéřové granáty
  • Záhada pokoje - zmizela sedačka
Vloupání do kůlny
Loučná nad Desnou
- Mezi 8. a 10. srpnem se vloupal zloděj do kůlny v obci Loučná nad Desnou. Po vypáčení dveří odcizil průmyslový vysavač a šest párů lyží různých značek. Majiteli jednáním způsobil škodu přes 30 tisíc korun.

Odcizil nářadí
Libina
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 5. do 6. srpna vnikl přes okno do firmy v obci Libina. Z objektu odcizil montážní stolek včetně vybavení, sadu závitníků a svářečku. Celkově tak firmě způsobil škodu bezmála 160 tisíc korun.

Další nalezená munice
Drozdovská pila
– V úterý 5. srpna v dopoledních hodinách oznámil na policii v Zábřehu 67letý muž z Nového Jičína, že u Drozdovké pily vedle lesní cesty nad vyplaveným táborem nalezl munici. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že se jedná o torzo dělostřeleckého granátu s trhavinou ráže 7, 5 cm. Munici zajistil a odvezl k likvidaci. K ohrožení zdraví a majetku nedošlo.

Využila zbraňové amnestie
Šumperk
- Na policii v Šumperku odevzdala v rámci zbraňové amnestie 63letá žena z Libiny 315 nábojů různé ráže a jeden zásobník. Vše nalezla v podkroví svého domu, kdy se jednalo o věci po manželovi.

Nalezl protipancéřové granáty
Hoštejn
– V pondělí 4. srpna před osmnáctou hodinou oznámil na policii v Zábřehu 41letý muž z Ústí nad Orlicí, že v katastru obce Hoštejn směrem na Drozdovskou pilu nalezl sedm kusů munice. Jednalo se o protipancéřové granáty ráže 7, 5 cm z II. světové války. Na místo byl přivolán pyrotechnik, který munici zajistil a převezl k likvidaci.

Záhada pokoje - zmizela sedačka
Podlesí
- Krádeži v bytě v obci Malá Morava část Podlesí řešila policie o prvním srpnovém víkendu. Čtyřicetiletá žena opustila svůj přízemní byt ráno krátce před sedmou hodinou. Během dne se do bytu dostal z balkónu otevřenými dveřmi zloděj, který majitelce odcizil z obývacího pokoje sedačku. Operativním šetřením policistů byl ještě téhož dne zjištěn pachatel. Jednalo se o čtyřicetiletého muže z Ústí nad Orlicí, který nelenil a v době, kdy byl byt prázdný, si přistavil pod balkon dodávku a za pomocí lana sedačku spustil z balkónu do auta. Přestože škoda byla vyčíslena na jeden tisíc korun, je zloděj podezřelý ze spáchání přečinů Krádež a Porušování domovní svobody. Hrozí mu až dva roky za mřížemi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.