ZPRÁVY

Z policejní linky - 32. týden

9. srpna 2012, 11:45, téma Z POLICEJNÍ LINKY, RJ, pis
Z policejní linky - 32. týden
 • Navrtal nádrže s naftou, ta unikla na silnici
 • Již čtvrtý případ krádeže v přízemním bytě
 • Mladíka zavalily dřevěné sloupy
 • Řidič při rychlé jízdě poškodil dopravní značky a patníky - foto
 • Z rekreační chaty si odnesl starožitný nábytek
 • Jel na kole bez světla a s alkoholem v dechu. Hrozí mu sankce ve výši až 50 tisíc korun.
 • V Šumperku zřejmě řádí „vykradač“ domů
 • Nedobrzdil
 • Odnesl si měděné rozvody topení
 • Ujel s liazkou
 • Navrtal nádrže s naftou, ta unikla na silnici

  Bludov, Štíty – Trestného činu krádež se dopustil neznámý pachatel, který v době od 13. do 14. srpna na odstavné ploše stavby mostu v Bludově navrtal dva otvory do nádrže zaparkovaného nákladního vozidla Tatra. Z ní odcizil přes 210 litrů motorové nafty. Při krádeži uniklo osmdesát litrů nafty na silnici, proto byl na místo přivolán Hasičský záchranný sbor, který místo zajistil a dekontaminoval. Celková škoda činí více než 12 tisíc korun.
  Další krádež motorové nafty policisté řešili ve Štítech, kde neznámý pachatel ve stejné době navrtal dva otvory do plastové nádrže vozidla Seat Leon, které bylo zaparkované v ulici Nádražní. Způsobil tak škodu zhruba za 4 tisíce korun. V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.

  Již čtvrtý případ krádeže v přízemním bytě


  Šumperk – Trestných činů krádež vloupáním a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 11. do 13. srpna vnikl přes plastové okno do kuchyně přízemního bytu v ulici Fibichová v Šumperku. Odcizil dva snubní prsteny, sadu zlatých šperků a zlaté náušnice. Celkově tak způsobil škodu za 21 tisíc korun.

  Mladíka zavalily dřevěné sloupy

  Jakubovice – Šestnáctiletý chlapec z Bruntálu se zranil 13. srpna na pastvině v Jakubovicích. Mladík se bezdůvodně pohyboval v místě, kde se prováděly opravy sloupů elektrického vedení. Uvedl do pohybu uložené a zajištěné dřevěné sloupy, které ho pak zavalily. Utrpěl poranění hlavy a byl letecky transportován do fakultní nemocnice v Olomouci. Míra zavinění se prošetřuje.

  Řidič při rychlé jízdě poškodil dopravní značky a patníky – foto

  Zvole/Zábřeh – K nehodě nákladního vozidla došlo 13. srpna před 20. hodinou mezi obcemi Zvole a Zábřeh. Sedmatřicetiletý řidič vozidla Fiat Ducato nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravnímu značení a při průjezdu levotočivou zatáčkou vyjel mimo silnici. Řidič poškodil tři dopravní značky a tři plastové patníky. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, dechová zkouška byla negativní. Celková škoda činí 115 tisíc korun.
  Z rekreační chaty si odnesl starožitný nábytek

  Mírov – Trestných činů krádež a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 13. července do 12. srpna vnikl do rekreační chaty v obci Mírov. Z objektu odnesl starožitný nábytek, ze stodoly pak zahradní traktor, dva elektrické skútry, zahradní nábytek a rybářské vybavení. Celkově způsobil škodu za 160 tisíc korun.


  Jel na kole bez světel a s alkoholem v dechu. Může zaplatit až 50 tisíc korun.

  Libina – Jednapadesátiletého cyklistu, který jel na neosvětleném kole, kontrolovali policisté v Libině 11. srpna před 21. hodinou. Jelikož muž jevil známky opilosti, byl vyzván k dechové zkoušce. Tu však odmítl, chtěl nasednout na kolo a odjet. Proto mu policisté nasadili  pouta, přičemž muže lehce zranili a převezli na ošetření do šumperské nemocnice. Nakonec byla provedena dechová zkouška s výsledkem 2,33 promile alkoholu. Muž je tak podezřelý z přestupku a ve správním řízení mu hrozí sankce od 25 do 50 tisíc korun.

  V Šumperku zřejmě řádí vykradač domů

  Šumperk
  – Jak jsme vás již informovali, dne 30. července a 6. srpna vnikl neznámý pachatel do domů v ulicích Palackého a Jeremenkova. Ve čtvrtek 9. srpna po čtvrté hodině ranní došlo k podobnému případu v ulici K. H. Máchy v Šumperku. Zloděj vnikl do domu přes ventilační okno. Z objektu odcizil dva mobilní telefony, peněženku s osobními doklady a hotovostí, batoh, náhrdelník, vrtačku a pánské hodinky. Celkově způsobil škodu za 18400 korun.

  Nedobrzdil

  Libivá/Mohelnice – Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý jednatřicetiletý muž ze Šumperska, který 8. srpna po 23. hodině řídil na silnici od obce Libivá směrem na Mohelnici motorové vozidlo Škoda Felicia. Při průjezdu Libivou nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do vozidla Renault Megane, které jelo před ním. Devatenáctiletá řidička totiž přibrzdila kvůli vyfrézované komunikaci. Při nehodě byla lehce zraněna a převezena do nemocnice v Šumperku. Při dechové zkoušce nadýchal řidič felicie 2,07 promile alkoholu. Policie mu proto zabavila řidičský průkaz. Celková škoda na vozidlech činí 55 tisíc korun.


  Odnesl si měděné rozvody topení


  Loštice – Trestného činu krádež vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který 8. srpna vnikl přes dvoumetrový plot do objektu bývalé papírny v Lošticích v části Vlčice. Z místa si odnesl 44 metrů měděných rozvodů topení. Celkově tak způsobil škodu za více než 8400 korun.

  Ujel s liazkou


  Zábřeh – Neznámý zloděj ukradl v době od 7. do 8. srpna z ulice Olomoucká v Zábřehu nákladní vozidlo Liaz. Způsobil tak škodu zhruba za 220 tisíc korun.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

  A) bytový designér
  B) stavební projektant
  C) architekt

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.