ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 31. týden

4. srpna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 31. týden
  • Za volantem neměl co pohledávat
  • Ve Stříbrnicích hořel traktor
  • Ze zahrady zmizel motocykl
  • Dopravní nehody na Šumpersku
  • Řídil i přes zákaz
  • Krádež koberce
  • Poničený automobil
  • Motorkář nezvládl řízení

Za volantem neměl co pohledávat
Rejchartice – Policisté zastavili řidiče pod vlivem alkoholu, navíc se zákazem řízení. V noci na pátek 2. srpna stavěla policejní hlídka v Rejcharticích vůz značky Ford bez registrační značky. Za volantem seděl dvaatřicetiletý muž, který se dobrovolně podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,33 promile alkoholu. Lustrací v evidenci řidičů policisté zjistili, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Policisté muže zadrželi, umístili ho do policejní cely a zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ve Stříbrnicích hořel traktor
Staré Město – Policisté z obvodního oddělení Hanušovice vyšetřují úmyslné zapálení traktoru. Traktor značky Zetor byl odstaven na místní komunikaci ve Starém Městě, část Stříbrnice. Neznámý pachatel se v úterý 30. července před polednem přikradl ke stroji a zapálil ho. Svým jednáním způsobil škodu za 100 tisíc korun.


Ze zahrady zmizel motocykl
Velké Losiny – Dosud nevyčíslenou škodu způsobil neznámý pachatel krádeží motocyklu. V době od 30. do 31. července někdo vnikl na oplocenou zahradu u domu ve Velkých Losinách. Ze zahrady odcizil motocykl Harley Davidson 750, který byl nepojízdný. Majitelé si motocykl pořídili před cca třemi lety a způsobenou škodu zatím nedokázali vyčíslit.

Dopravní nehody na Šumpersku
Olšany – Škoda za 200 tisíc korun byla způsobena při dopravní nehodě, která se odehrála v pondělí 29. července v Olšanech. Před polednem jel devatenáctiletý řidič s nákladním vozem značky Renault ve směru od Červené Vody ke Klášterci. Na křižovatce chtěl odbočit vlevo. Při tomto manévru však nedal přednost protijedoucímu vozidlu značky Opel. Osmačtyřicetiletý řidička nestihla zareagovat a s opelem narazila do zadní části renaultu. Naštěstí se nehoda obešla bez zranění. Dechové zkoušky na alkohol byly u obou řidičů negativní.


Mírov – K vážnější dopravní nehodě došlo o dvě hodiny později u Mírova. Jednaosmdesátiletý muž jel od Mohelnice na Moravskou Třebovou. Na rovném úseku se plně nevěnoval řízení a pravděpodobně usnul. Se svým vozem Suzuki SX4 vyjel vpravo mimo silnici a narazil do stromu. Řidič byl záchrannou službou převezen do nemocnice. Na vozidle vznikla škoda za 150 tisíc korun.


Šumperk – V úterý 30. července se v Šumperku odehrála dopravní nehoda mezi nákladním vozidlem a cyklistkou. Třiačtyřicetiletá žena jela po cyklostezce na ulici Žerotínova. Bohužel se plně nevěnovala řízení kola a přehlédla nákladní vůz, který vyjížděl z místa ležícího mimo silnici. Řidič najel na vyznačenou cyklostezku a dával přednost v jízdě vozidlům jedoucích po silnici. Cyklistka čelně narazila do pravého boku vozidla a upadla na silnici. Zraněnou cyklistku odvezli záchranáři do nemocnice. Dechová zkouška byla jak u cyklistky, tak u sedmačtyřicetiletého řidiče negativní. Na vozidle vznikla škoda za 10 tisíc korun.


Řídil i přes zákaz
Vernířovice – Podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání si vyslechl sedmašedesátiletý muž. Policisté jej jako řidiče zastavili v úterý 30. července ráno v obci Vernířovice. Během silniční kontroly provedli lustraci v evidenci řidičů a zjistili, že muž má uložen soudem trest zákaz řízení všech motorových vozidel. Zákaz mu trvá až do listopadu 2020.

Krádež koberce
Chromeč – Z terasy rodinného domu zmizel koberec. Dosud neznámý pachatel vnikl v noci na pondělí 29. července na zahradu v obci Chromeč. Lupič překonal plot vysoký zhruba 140 centimetrů a získal tak přístup na zahradu u rodinného domu. Na terase poškodil dřevěnou branku a odcizil zde koberec. Svým jednáním způsobil sedmačtyřicetiletému majiteli škodu za 400 korun.

Poničený automobil
Rejchartice – Neznámý pachatel způsobil v Rejcharticích škodu za 30 tisíc korun. V pátek 26. července po devatenácté hodině se neznámý pachatel přikradl na parkoviště u místní restaurace a poškodil zde odstavený automobil. Na voze značky Hyundai vytvořil ze všech stran škrábance.

Motorkář nezvládl řízení
Červenohorské sedlo – Na Červenohorském sedle došlo k dopravní nehodě. V sobotu 27. července před desátou hodinou jel dvaatřicetiletý muž na motocyklu značky Yamaha ve směru od Koutů nad Desnou na Jeseník. Při projíždění zatáčkou nezvládl řízení svého stroje a upadl na vozovku. Motocykl se dále sunul po vozovce, přejel do protisměru a zastavil se až o svodidla. Jak řidič, tak jeho spolujezdkyně při dopravní nehodě utrpěli zranění. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Celková škoda byla vyčíslena na 217 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.8.2019 16:09
Titulek: Auto článku je asi policajt.
Autor: Přemek
Dle pravopisu toto nemohl psát žádný redaktor a pokud ano tak by mohl nastoupit k policii,mají nedostatek lidí.Jako novinář dělá jen ostudu.
Reagovat
Datum: 5.8.2019 17:50
Titulek: Re: Auto článku je asi policajt.
Autor: Jenda Benda
Co se týká českého pravopisu, tak vy taky nejste žádný přeborník. Vy ale nejste novinář, a tak k policii nastupovat nemusíte.
Reagovat
Datum: 5.8.2019 19:47
Titulek: Vernířovice
Autor: Mirek
Upřímně žasnu, že silniční kontroly se dělají zrovna ve Vernířovicích, kde bývá provoz minimální. Úžas je o to vyšší, že přitom skutečně zastavili nějakého hříšníka.
Reagovat
Datum: 5.8.2019 23:06
Titulek: Re: Vernířovice
Autor: Tomáš
Mě by spíš zajímalo, jestli můžou být v silničním provozu opilí chodci. Minulý týden mi velice zjevně opilý chodec jedoucí na bruslích srazil na chodníku dítě a ujel. Kromě silniční vyrážky nic vážného, nicméně ptal jsem se na to kamaráda, který dělá u PČR, a bylo mi sděleno, že chodci můžou být ožralí naprosto legálně a srážka dvou chodců není dopravní nehoda. V zákoně opravdu nic ve spojitosti chodec <-> alkohol není. Může být tedy silniční kontrola zaměřená na chodce pod vlivem alkoholu, když ten alkohol v neomezené míře můžou legálně pít? Asi ne...
Reagovat
Datum: 5.8.2019 23:14
Titulek: Re: Vernířovice
Autor: Mirek
To by v pátek večer museli zabásnout půlku okresu. Silniční kontrola je z podstaty věci zaměřená na silnici a silniční provoz. Chodník není silnice. Přesto souhlasím, že bruslaři mohou být nebezpeční sobě i ostatním (zvlášť když se pohybují mezi normálními chodci) a asi by bylo dobré, aby si na ně tu a tam někdo posvítil. Ostatně kontroly zaměřené vůči cyklistům jsou také poměrně běžné.
Reagovat
Datum: 6.8.2019 00:00
Titulek: Re: Vernířovice
Autor: Tomáš
Bruslař není normální chodec? Cyklista je řidič, tam je kontrola opodstatněná. Chodník není silnice, ale bruslař je chodec, čili po chodníku musí (pokud je k dispozici). Posvítit si na bruslaře je to samé jako posvítit si na chodce. A jsme na začátku - zabásnout půlku okresu / zakázat alkohol chodcům? To snad ne.
Reagovat
Datum: 6.8.2019 09:58
Titulek: Re: Vernířovice
Autor: Mirek
Já to myslel částečně ironicky. Ovšem rozdíl mezi chodcem a bruslařem - to snad uznáš - možná není daný právně, ale v reálu je dost velký. Ožralý chodec není tak nebezpečný jako ožralý bruslař. Už z pohledu stability, možná rychlosti chůze/jízdy atd. Že ten rozdíl není zahrnut ve vyhlášce ještě neznamená, že neexistuje.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.