ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 31. týden

4. srpna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 31. týden
  • Za volantem neměl co pohledávat
  • Ve Stříbrnicích hořel traktor
  • Ze zahrady zmizel motocykl
  • Dopravní nehody na Šumpersku
  • Řídil i přes zákaz
  • Krádež koberce
  • Poničený automobil
  • Motorkář nezvládl řízení

Za volantem neměl co pohledávat
Rejchartice – Policisté zastavili řidiče pod vlivem alkoholu, navíc se zákazem řízení. V noci na pátek 2. srpna stavěla policejní hlídka v Rejcharticích vůz značky Ford bez registrační značky. Za volantem seděl dvaatřicetiletý muž, který se dobrovolně podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,33 promile alkoholu. Lustrací v evidenci řidičů policisté zjistili, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Policisté muže zadrželi, umístili ho do policejní cely a zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ve Stříbrnicích hořel traktor
Staré Město – Policisté z obvodního oddělení Hanušovice vyšetřují úmyslné zapálení traktoru. Traktor značky Zetor byl odstaven na místní komunikaci ve Starém Městě, část Stříbrnice. Neznámý pachatel se v úterý 30. července před polednem přikradl ke stroji a zapálil ho. Svým jednáním způsobil škodu za 100 tisíc korun.


Ze zahrady zmizel motocykl
Velké Losiny – Dosud nevyčíslenou škodu způsobil neznámý pachatel krádeží motocyklu. V době od 30. do 31. července někdo vnikl na oplocenou zahradu u domu ve Velkých Losinách. Ze zahrady odcizil motocykl Harley Davidson 750, který byl nepojízdný. Majitelé si motocykl pořídili před cca třemi lety a způsobenou škodu zatím nedokázali vyčíslit.

Dopravní nehody na Šumpersku
Olšany – Škoda za 200 tisíc korun byla způsobena při dopravní nehodě, která se odehrála v pondělí 29. července v Olšanech. Před polednem jel devatenáctiletý řidič s nákladním vozem značky Renault ve směru od Červené Vody ke Klášterci. Na křižovatce chtěl odbočit vlevo. Při tomto manévru však nedal přednost protijedoucímu vozidlu značky Opel. Osmačtyřicetiletý řidička nestihla zareagovat a s opelem narazila do zadní části renaultu. Naštěstí se nehoda obešla bez zranění. Dechové zkoušky na alkohol byly u obou řidičů negativní.


Mírov – K vážnější dopravní nehodě došlo o dvě hodiny později u Mírova. Jednaosmdesátiletý muž jel od Mohelnice na Moravskou Třebovou. Na rovném úseku se plně nevěnoval řízení a pravděpodobně usnul. Se svým vozem Suzuki SX4 vyjel vpravo mimo silnici a narazil do stromu. Řidič byl záchrannou službou převezen do nemocnice. Na vozidle vznikla škoda za 150 tisíc korun.


Šumperk – V úterý 30. července se v Šumperku odehrála dopravní nehoda mezi nákladním vozidlem a cyklistkou. Třiačtyřicetiletá žena jela po cyklostezce na ulici Žerotínova. Bohužel se plně nevěnovala řízení kola a přehlédla nákladní vůz, který vyjížděl z místa ležícího mimo silnici. Řidič najel na vyznačenou cyklostezku a dával přednost v jízdě vozidlům jedoucích po silnici. Cyklistka čelně narazila do pravého boku vozidla a upadla na silnici. Zraněnou cyklistku odvezli záchranáři do nemocnice. Dechová zkouška byla jak u cyklistky, tak u sedmačtyřicetiletého řidiče negativní. Na vozidle vznikla škoda za 10 tisíc korun.


Řídil i přes zákaz
Vernířovice – Podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání si vyslechl sedmašedesátiletý muž. Policisté jej jako řidiče zastavili v úterý 30. července ráno v obci Vernířovice. Během silniční kontroly provedli lustraci v evidenci řidičů a zjistili, že muž má uložen soudem trest zákaz řízení všech motorových vozidel. Zákaz mu trvá až do listopadu 2020.

Krádež koberce
Chromeč – Z terasy rodinného domu zmizel koberec. Dosud neznámý pachatel vnikl v noci na pondělí 29. července na zahradu v obci Chromeč. Lupič překonal plot vysoký zhruba 140 centimetrů a získal tak přístup na zahradu u rodinného domu. Na terase poškodil dřevěnou branku a odcizil zde koberec. Svým jednáním způsobil sedmačtyřicetiletému majiteli škodu za 400 korun.

Poničený automobil
Rejchartice – Neznámý pachatel způsobil v Rejcharticích škodu za 30 tisíc korun. V pátek 26. července po devatenácté hodině se neznámý pachatel přikradl na parkoviště u místní restaurace a poškodil zde odstavený automobil. Na voze značky Hyundai vytvořil ze všech stran škrábance.

Motorkář nezvládl řízení
Červenohorské sedlo – Na Červenohorském sedle došlo k dopravní nehodě. V sobotu 27. července před desátou hodinou jel dvaatřicetiletý muž na motocyklu značky Yamaha ve směru od Koutů nad Desnou na Jeseník. Při projíždění zatáčkou nezvládl řízení svého stroje a upadl na vozovku. Motocykl se dále sunul po vozovce, přejel do protisměru a zastavil se až o svodidla. Jak řidič, tak jeho spolujezdkyně při dopravní nehodě utrpěli zranění. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Celková škoda byla vyčíslena na 217 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.8.2019 16:09
Titulek: Auto článku je asi policajt.
Autor: Přemek
Dle pravopisu toto nemohl psát žádný redaktor a pokud ano tak by mohl nastoupit k policii,mají nedostatek lidí.Jako novinář dělá jen ostudu.
Reagovat
Datum: 5.8.2019 17:50
Titulek: Re: Auto článku je asi policajt.
Autor: Jenda Benda
Co se týká českého pravopisu, tak vy taky nejste žádný přeborník. Vy ale nejste novinář, a tak k policii nastupovat nemusíte.
Reagovat
Datum: 5.8.2019 19:47
Titulek: Vernířovice
Autor: Mirek
Upřímně žasnu, že silniční kontroly se dělají zrovna ve Vernířovicích, kde bývá provoz minimální. Úžas je o to vyšší, že přitom skutečně zastavili nějakého hříšníka.
Reagovat
Datum: 5.8.2019 23:06
Titulek: Re: Vernířovice
Autor: Tomáš
Mě by spíš zajímalo, jestli můžou být v silničním provozu opilí chodci. Minulý týden mi velice zjevně opilý chodec jedoucí na bruslích srazil na chodníku dítě a ujel. Kromě silniční vyrážky nic vážného, nicméně ptal jsem se na to kamaráda, který dělá u PČR, a bylo mi sděleno, že chodci můžou být ožralí naprosto legálně a srážka dvou chodců není dopravní nehoda. V zákoně opravdu nic ve spojitosti chodec <-> alkohol není. Může být tedy silniční kontrola zaměřená na chodce pod vlivem alkoholu, když ten alkohol v neomezené míře můžou legálně pít? Asi ne...
Reagovat
Datum: 5.8.2019 23:14
Titulek: Re: Vernířovice
Autor: Mirek
To by v pátek večer museli zabásnout půlku okresu. Silniční kontrola je z podstaty věci zaměřená na silnici a silniční provoz. Chodník není silnice. Přesto souhlasím, že bruslaři mohou být nebezpeční sobě i ostatním (zvlášť když se pohybují mezi normálními chodci) a asi by bylo dobré, aby si na ně tu a tam někdo posvítil. Ostatně kontroly zaměřené vůči cyklistům jsou také poměrně běžné.
Reagovat
Datum: 6.8.2019 00:00
Titulek: Re: Vernířovice
Autor: Tomáš
Bruslař není normální chodec? Cyklista je řidič, tam je kontrola opodstatněná. Chodník není silnice, ale bruslař je chodec, čili po chodníku musí (pokud je k dispozici). Posvítit si na bruslaře je to samé jako posvítit si na chodce. A jsme na začátku - zabásnout půlku okresu / zakázat alkohol chodcům? To snad ne.
Reagovat
Datum: 6.8.2019 09:58
Titulek: Re: Vernířovice
Autor: Mirek
Já to myslel částečně ironicky. Ovšem rozdíl mezi chodcem a bruslařem - to snad uznáš - možná není daný právně, ale v reálu je dost velký. Ožralý chodec není tak nebezpečný jako ožralý bruslař. Už z pohledu stability, možná rychlosti chůze/jízdy atd. Že ten rozdíl není zahrnut ve vyhlášce ještě neznamená, že neexistuje.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.